Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti tapasztaltátok/éreztétek...

Ti tapasztaltátok/éreztétek már Isten jelenlétét?

Figyelt kérdés

És ha igen, akkor hogyan? Írjátok minél bővebben. :)


Aki nem vallásos, és nem hisz Istenben, az ne írjon szubjektív, sértő és egyéb ide nem illő választ!!!


2012. márc. 8. 21:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
66%

IGEN BENNEM ÉL ÉS MINDENKIBEN OTT VAN AKI EL FOGADJA JÉZUST.!!!Íme, az ajtó előtt állok, és zörgetek: ha valaki meghallja a

hangomat, és kinyitja az ajtót, bemegyek ahhoz, és vele

vacsorálok, ő pedig énvelem. Jelenések 3,20

2012. márc. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
47%
Tapasztaltam. Ez a tapasztalat erősíit meg az embert bizonytalan érzéseiben. Vannak ennek a tapasztalatnak olyan személyes vonatkozásai is, mit inkább csak személyesen mond el egyik ember a másiknak. Amennyiben ilyen igényed van, keress meg privát.
2012. márc. 10. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"Egyébként pontosan az olyan jellegű válaszokat szándékoztam elkerülni, mint a tied. De azért köszönöm!"


Tehát megkérdezed érezte-e már valaki Isten jelenlétét, aztán kizárod azokat, akik nem. O yeah!

2012. márc. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Nem egészen...én annak a véleményére voltam/vagyok kíváncsi, aki tapasztalta. Egyébként a válasznak nem a "NEM" részével volt bajom...de egyébként nem is volt/van bajom a válasszal továbbra sem.
2012. márc. 10. 21:16
 15/23 anonim ***** válasza:

Off: Bocsánat, hogy beleszólok, de ma még nem kötöttem bele senkibe, pedig már 11 óra is elmúlt. :P


Na, jó, vicc akart lenni... DE:


"Tehát megkérdezed érezte-e már valaki Isten jelenlétét, aztán kizárod azokat, akik nem. O yeah!"


gyakorivalasz2, ezt most benézted. :P


Merthogy a kérdező rögtön a legelején azt kérte: "Aki nem vallásos, és nem hisz Istenben, az ne írjon szubjektív, sértő és egyéb ide nem illő választ!!!" (kukucs fel ^)


Nemvagyok pedig pont ebbe a csoportba tartozik, mint tudjuk...


On: A kérdésre csak nagyon röviden válaszolok: igen, éreztem és tapasztaltam Isten jelenlétét többször is, különféle helyszíneken, helyzetekben és módokon.


A részleteket viszont nem írom le, mert akkor gyv2 ismét előhozza a "masszív kétoldali / bal agyféltekés temporális epilepsziás roham" témát, amelyről decemberben folytattunk konstruktív vitát két kérdésnél is, de ezeket bizonyos időre közös megegyezéssel felfüggesztettük. :)

És bár ő az egyetlen ateista itt, a GYK-n, akivel értelmesnek tartom a vitát / eszmecserét, de sem kedvem, sem időm a folytatáshoz. :(


Üdv. :)

2012. márc. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"A részleteket viszont nem írom le, mert akkor gyv2 ismét előhozza a "masszív kétoldali / bal agyféltekés temporális epilepsziás roham" témát"


Ha akartam volna, már előhoztam volna. Most nem vagyok kötekedő hangulatban. Ha nem szólítasz meg, többet nem is írtan volna a kérdésre.


Megj.

Nemvagyoknak igaza volt mivel a kérdés saját(=szubjektív) megtapasztalásra kérdez rá, csak szubjektív választ lehet írni, sértő nem volt, és egyés addig a kérdező sem kötötte ki, hogy csak "tapasztaltak" írhatnak.

2012. márc. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm...mindenkinek!

Jó eszmecserét nektek...:D (Én a magam részéről már lezártam az ügyet..:D)

2012. márc. 11. 18:33
 18/23 anonim ***** válasza:

Köszi, kérdező, de látod, gyv2 nem akarja... :P


Pedig amennyire én ismerem őt, azt gondoltam, a válaszomat keringőre való nyílt felhívásnak fogja értékelni; úgyhogy már elő is bogarásztam az egyik "hadszínteret"... De akkor a másikat már nem kell. :)



@ gyv2:


< Ha akartam volna, már előhoztam volna. Most nem vagyok kötekedő hangulatban.>


Hirtelen megijedtem, hogy valami bajod van, de más kérdésekhez írott válaszaid láttán "megnyugodtam". :P


Azzal egyetértek, hogy a kérdésre csak szubjektív választ lehet adni. DE: Teljesen evidens, hogy "aki nem vallásos és nem hisz Istenben", az kizárólag nemmel válaszolhat a kérdésre; ilyenekkel teleírni több oldalt meg teljesen felesleges. Szerintem erre gondolt a kérdező, ez teljesen világos volt az első pillanattól fogva, még ha nem is pontosan fogalmazta meg ezt a feltételt.


Üdv. :)

2012. márc. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Berta Wooster: Teljes mértékben igazad van! :DD
2012. okt. 7. 16:55
 20/23 anonim ***** válasza:

Húúú, én eddig azt hittem, a medvék téli alvási ideje a leghosszabb... De ezt a rekordot jócskán megdöntötted a közel 7 hónappal, kérdező. :)


Nehogy mellre szívd, csak viccelek. :)

2012. okt. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!