Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit fogsz tenni akkor, ha...

Mit fogsz tenni akkor, ha szembesülnöd kell azzal, hogy mégis létezik Isten?

Figyelt kérdés
Volt már ilyen a történelemben, pl. amikor el kezdett ömleni a víz óriási méretekben, és a maguknak élők nem voltak Noé bárkájában.

2012. márc. 29. 17:59
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

én meg azt nem értem, minek kellett egyáltalán beidézni ide az evangéliumból ezt az idézetet, mivel NYILVÁNVALÓAN semmi köze nem volt a válaszolóhoz, mégis, akárhogy lehet csűrni-csavarni ezt a szöveget, én a saját magam módján értelmeztem


de ha elmondod miért kapcsolódik a válaszhoz Máté írása, miért dönthetett úgy a kérdező, hogy ezt bemásolja, akkor én is elmondom, mi a 3. pont lényege

2013. jan. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Akár hisz valaki, akár nem, mindenképp elcsodálkozik azon amivel szembesülni fog, -ha eljut idáig persze!- Mert se az ateista se pedig a vallásos nem azt képzelte, ami várni fogja a halál után!
2013. máj. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Sajnos nem kell szembesülnöm vele, mert nincs. Nem létezik. Csak véletlenek vannak az életben. Semmi más. Tehát a véletlen az én istenem.
2013. okt. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

23- ha te az életedet csak a véletlenre bízva éled akkor aligha leszel szerencsés vagy boldog elégedett ember.


a halál se véletlenen alapul és az se ami utána következik. A halál egy természetes fizikai vég ami utána következik az pedig olyan lesz amilyen életet éltél itt a földön és amit megérdemel a lelked vagy halhatatlanná leszel vagy elpusztul a lelked, ismét primitív anyag részévé lesz. Tehát nem lehet a véletlenre semmit alapozni.- az életet tudatosan kell élni a véletlen pedig csak egy botlása a történéseknek vagy jót eredményez vagy katasztrófát.

2013. okt. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Megkérdezem, hogy van-e egy órácskája beszélgetni velem, mert rengeteg kérdésem van. (Amikre egyébként együttesen az a klasszikus válasz, hogy 42.)
2013. nov. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Tudod vén kecske, ha szembesülhetnél az isteni Jelenéssel, beszélni hozzá Te nem lennél képes, mert odaszegezne szinte egy adott helyre az ereje, megszűnne a saját gondolatod és akaratod és csak Ő létezne semmi más!


Viszont ha ő szólna hozzád, azt csak egy percig ha kibírnád, de az maga volna a legszebb élménye életednek. Olyan a hangja mint a hárfahúrja szólna, utánozva az emberi hangokat.


Aztán ha visszatérne a lelked a testedbe, Akkor olyan erős és rendkívüli képességűvé válnál, hogy az már a valóságban elviselhetetlen lenne!Olyan erőssé, érzékennyé, nyitottá válnál mindenre!


(mert az Isten de még a kicsinyített Jelenését is, csak úgy képes meglátni az élő ember, ha maga az isteni Erő fordul felé és kirántja az élő lelkét raportra, fel valahova a felhők fölé a Térbe, leállítva maga elé.)

2013. nov. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Kérdező Noé bárkája egy legenda, egy adott tájon, vagy földrészen történt természeti tragédiáról, mint amilyen most is volt a szigetvilágban- minden Istenség nélkül!!
2013. nov. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Aztán hol volt ilyen a vilagtortenelemben?
2014. okt. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Gábor19750102 ***** válasza:

Feltehetnénk azt a kérdést is, hogy ha Isten nem létezik. Akkor mi lessz a hitetlennel ? Meghal és megszűnik létezni. Nem történik semmi. Mi lessz a hitetlennel ? Ugyan az , semmi.


Isten létezik akkor már nagyon más a helyzete a hívőnek illetve a hitetlennek. Pokol vagy menyország ?


Ha megnézzük a kettő variációt. Akkor a hívőnek nincs veszteni valója. Ellentétben a hitetlennel a ki vagy a semmit nyeri vagy a pokolt.

2014. okt. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!