Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az bűn, ha ellopunk egy...

Bromkrezol kérdése:

Az bűn, ha ellopunk egy Bibliát, hogy olvassuk?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 5. 21:31
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
67%
Nem tudom, mindenki más értette félre a kérdést, vagy én? A kérdező nem azt írta, hogy "Elloptam egy Bibliát, hogy elolvassam. Bűnös vagyok?", hanem csak feltételes módban megkérdezte, hogy mi van akkor, ha ezt csinálja valaki.
2012. ápr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Szerintem is félre értették. Isten ments, hogy bármit is ellopjak. Persze feltehettem volna úgy is a kérdést, hogy bűn-e ha nem lopok el egy bibliát, hogy ne keljen olvasnom...
2012. ápr. 5. 22:52
 13/26 anonim ***** válasza:
93%

"Persze feltehettem volna úgy is a kérdést, hogy bűn-e ha nem lopok el egy bibliát, hogy ne keljen olvasnom..."


Aranyosan hangzik a másik kérdésed, jót mosolyogtam rajta.

De logikailag nem állja meg a helyét.

Mert ezzel azt sugallod, hogy Bibliát csak úgy lehet olvasni, ha lopott. Ami pedig erős csúsztatás :)

2012. ápr. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Knapp ***** válasza:
0%

A kommentekből is látszik, hogy aki a vallási oldal felől közelíti meg a kérdést a logikai helyet, az egyből letolvajoz téged.

(ők maximum Schmitt Pálról tudják elképzelni, hogy nem lopott)

Ha valaki már a vérét adta a bűneinkért, akkor bizony kell lennie bűnnek is...

Na meg bűnbocsánatért könyörgésnek.


A kérdésre válaszolva:

igen, bűn, de ha elmondasz 10 miatyánkot és meggyónód, bűnbocsánatot fogsz nyerni.

Ez vonatkozik arra is, ha pdf-ben töltöd le egy torrent oldalról.

2012. ápr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
És ha 10 miatyánk helyett csak 8-at mondunk el?
2012. ápr. 6. 11:31
 16/26 anonim válasza:
100%

Ahogy elnéztem a kérdésedet, és a kommenteket, valamint az enyhén zavarosnak tűnő, magadat mentegető hozzászólásokat, csak kiegészíteném, amit eddig kaptál.

1.- A lopás az lopás. Mindegy mit vittél el.

2.- Bármelyik általad ismert, vagy általad nem ismert, de létező vallási irányzathoz mész, ingyen és bérmentve kapsz bibliát.

3.- Mivel a munkám olyan, sok különböző vallással találkozom, beszélgetek, de bármely vallás hirdetőit kérném is meg (mit ahogy már meg is tettem), szívesen és ingyen adnak kiadványaikból.

Igazándiból ne értem miért tetted fel ezt a kérdést, hisz bármelyik templomba bemész Magyarországon, kérésedre ingyen kapsz bibliát.

Amennyiben igényed van rá, hitoktatást is kapsz, hiszen az iskolai oktatás része.

Amennyiben nem akarsz fáradni, küldj egy e-mailt az unidenpc404@citromail.hu címre, és én szívesen kérek a számodra egy bibliát.

Ha csak a hangulatkeltés és a vita kiprovokálása volt a célod, akkor felejtsd el amit írtam, és csak lopj tovább, előbb utóbb ott végzed, ahol én dolgozom.

2012. ápr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

"Bármelyik általad ismert, vagy általad nem ismert, de létező vallási irányzathoz mész, ingyen és bérmentve kapsz bibliát."


Eszerint nem csak a keresztényeknek van bibliájuk?

2012. ápr. 6. 23:16
 18/26 anonim ***** válasza:
77%
Ha elolvasod és megérted, a kérdésedre is választ kapsz.
2012. ápr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

valójában, ha ennyire érdekel a Biblia és ez a kérdés, akkor..: www.hit.hu !

(+ online Biblia)

2012. ápr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Az bűn, ha ellopom a biciklidet, hogy kenyeret vihessek vele az éhezőknek?

Nem a mi dolgunk megítélni, hogy mi bűn és mi nem.

Amit szeretnél, hogy cselekedjenek veled, te is ugyanazt cselekedd másokkal. Ha valakitől elveszel valamit tudta nélkül, tőled is elvesznek majd.

2012. ápr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!