Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az adventisták szerint a...

Az adventisták szerint a fenevad bélyege valóban a vasárnap megtartása a szombat helyett?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 11. 18:11
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:

De mint mondtam, van a Hetednapi Adventista Egyház és van a Kerak, kik szintén adventisták, ide tartozik Péter is, de nem a Hetednapi Adventista Egyház.


H. N. Adventista Egyház

Mayor Zoltán elnök

2119 Pécel, Ráday u. 12.

Telefon: 06-28/547-295

Fax: 06-28/452-229



Heted Nap Adventista Reform Mozgalom

Mátyás Francise gyülekezetvezető

3143 Mátranovák, Nyírmedi út 11.

Telefon: 06-36/367-506



Keresztény Advent Közösség

Sonnleitner Károly elnök

1121 Budapest, Remete u. 16/a.

Telefon: 391-02-05, 391-02-06, fax:391-01-82

E-mail: kerak@matavnet.hu


Három gyakorlatilag teljesen különálló gyülekezet, ha úgy tetszik, egyház.


Azért, mert te találtál egy tanítást a H.N Adventistáktól, és Péter reagált rá, hogy ez nekik nem tanításuk, lehet, hogy igaza van, csak ő speciel mint adventista válaszolt rá, de nem H.N.Adventistaként, hanem Keresztény Advent közösség tagjaként. De te az adventistáktól kérdeztél, (Az adventisták szerint...) és nem a H.N. Adventistáktól. Érted? Tehát, jogos, hogy válaszolt rá, mert ő nem HNA-a, hanem adventista. Viszont nem "bűne" az, hogy egy másik egyház hamis tanításokat tanít.

2012. ápr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
Ha pedig vádolsz valakit, akkor legyél már kedves belineklni a videót, nem csak te vagy olyan okos ember, aki nem hisz el mindent azonnal szó szerint.
2012. ápr. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 A kérdező kommentje:

Nem fogok hamis tanításokat terjeszteni, ezért nem linkeltem be a videót, de ezt elmagyaráztam.


Péter arra hivatkozott, hogy ez a tanítás biztosan valami kisebb, szélsőséges nézeteket valló egyházé. De ez nem igaz, a Hetednapi Adventisták is ezt tanítják (a tanítónak illetve a weboldal tulajdonosának legalábbis biztosan van köze a Hetednapi Adventista Egyházhoz, mert a nevüket a weblapjukon megtaláltam).


És Péter se cáfolta meg egyértelműen, hogy ők nem ebben hisznek. A "van rá esély", hogy így lesz, elég sok mindent jelenthet: 100%-ot és 0,00001%-ot is! Hát persze, hogy nem tudjuk 100% bizonyossággal, hiszen még nem teljesedett be, de. Azzal, amit Péter mondott, csak a 100%-ot zárta ki, az persze nem derül ki, hogy emellett ő azt gondolja-e, hogy 99,99%-os bizonyossággal így lesz...


Egyébként angol nyelven a Sevent-Day Adventist közösségről is hasonlókat tanításokat találtam. Vagy ez egy 4. csoport, akik megint mást tanítanak?

2012. ápr. 14. 19:49
 14/53 A kérdező kommentje:

Akkor idéznék Péter válaszából, amit a "Mi a fenevad bélyege?" kérdésre adott:


"Az Istenhez tartozás kifejezésére Isten egy külső jelet is adott népe számára, egy örökkévaló pecsétet, ami a föld történelmének utolsó nagy küzdelmében igen fontos szerepet kap. Ez a pecsét az Isten tízparancsolatában található (Lásd. Ezék. 20,20. II.Móz. 31,17). Az Isten népével kötött szövetség feltételei között egyedül a 4. parancsolat hordozza magában azokat a szükséges tényeket, ami egy pecsétben megtalálható kell hogy legyen: A törvényadó nevét, címét, hatalmi jogkörét."


Mi is az a 4. parancsolat, mire is akart itt kilyukadni??? Ez aztán az egyenesség...


Nem értem, hogy miért nem lehet őszintén és nyíltan hirdetni a tanaitokat. A szórólap készítője miért nem vállalta nyíltan, hogy kik is ők? Ha valamiben hisztek, miért nem vállaljátok érte a felelősséget? Mi ez a titkolózás? Én sejtem:


"Mert minden, a ki hamisan cselekszik, gyűlöli a világosságot és nem megy a világosságra, hogy az ő cselekedeteit fel ne fedessenek; A ki pedig az igazságot cselekszi, az a világosságra megy, hogy az ő cselekedetei nyilvánvalókká legyenek, hogy Isten szerint való cselekedetek." Jn 3:20-21

2012. ápr. 14. 20:06
 15/53 A kérdező kommentje:

Itt a pontos hivatkozás, mielőtt nekem esik valaki:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..

(#11-es válasz, 1. bekezdés vége)

2012. ápr. 14. 20:07
 16/53 anonim ***** válasza:
35%

Péter sajnos a bemásolás nagy embere, itt a gyk-n. Így szerintem nem ő köntörfalazott, hanem közvetve az, akitől bemásolt.


De az elmondottai marhaságok, ugyanis az elpecsételtek száma 12000 mindent Jákob nemzetségéből, azaz 144000-en, (magyarán az ekte zsidók) illetve minden nemzetségből jelen lesznek mint megszámlálhatatlan sokaság. Ha a szombat napjának megtartása lenne az a bizonyos pecsét, akkor a zsidók közül nemcsak 144000-en kellene megpecsételődniük, hanem szinte valamennyi zsidónak.

2012. ápr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 A kérdező kommentje:

Akkor felteszem így is a kérdést, hátha kapok egyenes válaszokat:


Az adventisták szerint feltétele az üdvösségnek a szombat megtartása? Ha csak bizonyos adventista irányzatok szerint az, akkor melyek ezek?

2012. ápr. 14. 23:11
 18/53 anonim ***** válasza:
81%

Sziasztok!


Nem tudom mi értelme ennek a támadássorozatnak, bár tény, hogy röpke három és fél éves ittlétem alatt nem az első, és valószínű nem is az utolsó. Kicsit nevetségesnek tartom, hogy mások akarják a számba rágni, hogy mit tanítanak az adventisták, főleg olyanok, akik egyetlen értelmes könyvet sem hajlandók elolvasni a témában, csak a kritikai, vádaskodó és eretnekséget kiálltó művekből tájékozódnak. Ebből egyértelműen lelephezhető az indíték, és a hozzáállás a kérdéshez, mely az őszinte érdeklődés teljes hiánya, és a dilettantizmus. Ha egy értelmes ember valamit meg akar ismerni, akkor nem annak kritikáját olvassa és szajkózza. Ennyit erről...


Bizonyára léteznek olyan szélsőséges adventisták, akik kizárólagosítanak, és az "egyedül üdvözítő egyház" téves tanában hisznek. Minden felekezetben találni ilyeneket, hol kevesebbet hol többet. Véleményem szerint egyetlen értelmes keresztény ember sem kizárólagosít, nem játszik Istent, aki ítél eleveneket és holtakat. Én nem szeretnék egyetlen irányzatot sem minősíteni vagy lejártani. Tény, hogy a Reformosok nagyrésze igen szélsőséges ezen a területen, de az is valószínű, hogy a HN és a Kerak berkein belül is lehetnek olyanok, akik hasonlóan gondolkodnak.


Az én álláspontom ehhez áll a legközelebb:

[link]


Jó olvasást... ;-)


Üdv. Péter

2012. ápr. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:

Péter!


Már megint nem vagy teljesen őszinte:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

(#1-es válasz, utolsó bekezdés)


Itt azt írtad, hogy nincsenek tanításbeli különbségek köztetek, csak gyakorlatiak! Most akkor mi az igazság??? Vagy nem tartasz lényegesnek egy üdvösséggel összefüggő tanítást?

2012. ápr. 16. 11:30
 20/53 anonim ***** válasza:
34%

Sziasztok!


Semmi értelme ennek a beszélgetésnek. Világosan leírtam már sokszor, hogy mit gondolok az "üdvösséggel összefüggő tanításnak."


Úgy tűnik kérdező, hogy:

a) vagy nem tudsz olvasni

b) vagy komoly szövegértési problémáid vannak

c) tök mindegy mit írok, úgysem érdekel, mert csak a saját hülyeségedet szajkózod.


Válassz!


Üdv. Péter

2012. ápr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!