Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan vallásos ember,...

Van itt olyan vallásos ember, aki nem hisz az Ószövetségben? Ha így van, milyen az elképzelésetek Istenről?

Figyelt kérdés

Sokan állítják magukról hogy ők katolikusok, vagy valamilyen más konzervatív vonalhoz tartoznak, de nem hisznek az ószövetség istenében. Ez hogyan lehet? Egyáltalán lehet keresztény valaki, aki nem hisz az ószövetségben?


Szívesen várom nem keresztények véleményét is a témáról, de azt hiszem Magyarországon ez a domináns vallás.



2012. máj. 2. 14:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

És most gratulálok, mert ellent mondtam maganak a dolgok utánanézésével kapcsolatban:)

Fogalmazzunk úgy, hogy én nem üldözöm, nem ítélem el az ószövetséget, csak teljesen máshogy értelmezem és nem tartom olyan fontosnak, mint Jézus szavait.

2012. máj. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Jn. 10:35 szerint az Írás fel nem bontható. Nem lehet tehát az Istentől származó iratból elhagyni, vagy hozzátenni. Nem lehet az Írás egy részét elhagyni, vagy hozzátenni sem. Jel. 22:17-18


Jézus lépten-nyomon az Ószövetségre hivatkozott. Kijelentette, hogy nem azért jött, hogy eltörölje a törvényt vagy a prófétákat.


Nem értem! Ha valaki keresztény, azaz Krisztus-követő, és olvassa a Bibliát, hogy Jézus is és az apostolok is szervesen építettek az Ószövetségre, akkor ebben a dologban hogyan tagadhatják meg Uruk követését?


Az Újszövetség egyszerűen nem érthető meg az Ószövetség ismerete nélkül. Az Ószövetség viszont nem teljes az Újszövetség nélkül. A kettő nem elválasztható egymástól, ketten képeznek egy teljes egységet, mindkettő az élő Istentől származik.

2012. okt. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!