Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők véleményét várom....

Hívők véleményét várom. Házasság előtt összeköltözzünk?

Figyelt kérdés
2 éve vagyunk együtt, közös jövőt tervezzük. Lehetőség adódna az összeköltözésre, de nem tudom, hogy helyes lenne-e. Eddig nem feküdtünk le egymással, és nem is szeretnénk házasságig, de nem tudom, hogy összeköltözve ez mennyire kivitelezhetetlen. Sajnos most másik városban élünk, ezért ritkán tudunk találkozni, és egymás megismerése szempontjából jó lenne végre többet együtt lenni, és nem csak telefonálgatni. Ha nem költözöm oda, marad ez az állapot. Tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek. (a kérdés nem arról szólt, hogy szüzek akarunk-e maradni házasságig:)) Előre is köszönöm! 20L
2012. máj. 11. 11:28
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Maximum 2 évig.
2012. máj. 11. 20:44
 22/32 anonim ***** válasza:

Szia!


2 év az rengeteg idő, ha összeköltöztök, nem valószínű, hogy ki fogjátok bírni a nászéjszakáig! Mi 1 évig voltunk jegyesek, hetente kb 2-3-szor találkoztunk, de iszonyú küzdelmes volt ez az időszakunk így is. Ugyan nem feküdtünk le egymással, de mégis túl messzire mentünk el. Paul Washernek van egy nagyon jó tanítása az együtt járásról és a jegyességről (kár, hogy ezt korábban nem hallottam). Nagyon tetszik és teljesen igaz az, amit az "ifjúkori kívánságokat kerüld" Igéről mondott. Valami olyasmit mondott, hogy az ördögről azt tanítja a Biblia, hogy álljunk ellene, és elfut tőlünk. A sátánnak ellent tudunk állni, de a jegyesünk iránti szexuális kívánságnak nem, akármilyen szellemi emberek is vagyunk! Ezért minden olyan élethelyzetet célszerű elkerülni, ami potenciálisan lehetőséget ad a bukásra. És lehet, hogy úgy érzed most, hogy nem olyan erős a szexuális vágy bennetek, és ki fogjátok bírni az esküvőig. Mi is ezt gondoltuk, sőt eleinte még hosszabb jegyességben is gondolkodtunk, de az 1 év is sok volt. És érdemes várni az esküvőig, ne szúrjátok ezt el!


"Ne adjatok helyet magatokban a Sátánnak, ne adjatok neki semmi lehetőséget!" (Ef 4:27, Egyszerű fordítás)


Üdv

2012. máj. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Szia!


Én sem javasolnám az összeköltözést, túl nagy lehet a kockázat. Persze együttélés nélkül is el lehet esni, de azért úgy mégiscsak kisebb az esély, mint a mindennapos közelség esetén.

Egyébként szerintem ha _teljesen_ biztosak vagytok abban, hogy ez a kapcsolat az Úrtól van, akkor talán hamarabb is összeházasodhatnátok, nem csak két év múlva. Imádkozzatok Isten vezetéséért, Ő meg fogja mutatni, mi a helyes és egyben legjobb megoldás. :)


Az első oldalon valaki írt egy példát a Bibliából; ez majdnem rendben is lenne, de mindenképp kiegészítésre szorul:

Szükséges (mondanám "kötelező") elem az elköteleződés, a szövetségkötés, továbbá ennek kinyilvánítása Isten és az emberek előtt.

Továbbá a keresztényeknek az állam törvényeihez is alkalmazkodniuk kell mindaddig, amíg azok nem állnak kibékíthetetlen ellentétben az Igével. Az Ige szerint pedig minden felsőbb hatalom Istentől való, így az államhatalom is, mégpedig a mi javunkra.

Az állam törvényhozói megalkottak egy szabályt valamikor régen, ami alapján szükséges egy pár perces ceremónián részt venni, ahol az állam képviselője (= az anyakönyvvezető) házastársaknak nyilvánítja a feleket az állam nevében. Szerintem ezzel nincs is semmi gond, és igazából tényleg nem a papír számít, mint szokták mondani; de ha egyszer ez kell ahhoz, hogy az állam elismerje a házasfelek közötti szövetségkötést, akkor ez kell. Nem látok erre vonatkozó tiltást az Igében.


Üdv. :)

2012. máj. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

A házasság szerintem sem papír függő, de úgy érzem, hogy akkor válik igazi szövetséggé, ha hivatalosan, illetve az emberek előtt ezt ki tudjuk mondani. Persze egy lakatlan szigeten elég lenne csak Isten és egymás előtt, de számomra fontos, hogy a gyülekezet és a barátaim előtt is megesküdjek.


Nem hogy teljesen nem, egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy ő lesz a férjem, és hogy Istennek tetszik a kapcsolatunk. A két év nem azért van, mert iskolába járok, fiatal vagyok, hanem azért, hogy megbizonyosodjak a döntésem helyességéről, illetve megalapozzunk egy remélhetőleg működő házasságot. Siettetni nem szeretnék semmit (a szex miatt meg főleg nem) csak szeretnék körültekintően dönteni, hogy ne legyen válás belőle. Félek, hogyha még évekig csak heti egyszer vagy max. 2x találkozunk, nemhogy alapozás nem lesz, de el is veszítem őt a távolság miatt. Ezért merült fel bennem, hogy esetleg összeköltözhetnénk.

2012. máj. 12. 09:22
 25/32 anonim ***** válasza:

Így akkor teljesen egyértelmű, hogy nem kellene összeköltöznötök, ha ennyire bizonytalan a dolog. Ne félj, ha Istentől van a kapcsolat, akkor a nehezítő körülmények ellenére is meg fog maradni két évig vagy akár még tovább is. Ha pedig nem Tőle van, akkor meg fog szakadni, ez esetben viszont ne úgy fogd fel, hogy "elveszíted" a fiút. Ne az érzelmeidre figyelj, hiszen azok csalókák lehetnek.

A legjobb, amit tehetsz, ha imádkozol (vagy mindketten imádkoztok, akár együtt is), vezetést kérsz / kértek Istentől; leteszed / leteszitek az Ő kezébe az egészet (a kapcsolatot, az érzelmeket), majd Ő elrendezi.

Erről egy dal jutott eszembe, ami bár alapvetően más helyzetről szól, de mégis vannak párhuzamok, úgyhogy megmutatom:

Lecrae - Wait http://www.youtube.com/watch?v=kI1lrmMWwq0


Legyél bölcs és engedelmes továbbra is. :)

Úgy értem, alapon tisztellek azért, mert kiírtad a kérdést, és hogy Istent keresed; plusz az elfogulatlanságodért, hogy nem ragaszkodsz foggal-körömmel a saját elképzelésedhez; tapasztalatból tudom, hogy ez nem könnyű dolog.


GBU

2012. máj. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Szerintem túlságosan is ragaszkodom az elképzeléseimhez. Úgy érzem, hogy nem élném túl, ha elveszíteném. És türelmetlen is vagyok. Derüljön már ki, történjen már valami! + ha nem olvasom ezeket, mindenféle probléma nélkül összeköltöztem volna vele (még őt is rávettem volna, pedig ő előttem jár hitben picit) Hát szóval nem vagyok egy minthakeresztény:D
2012. máj. 12. 10:13
 27/32 Granulátum ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Szeretném ha tudnád, hogyha mégis megtörténne köztetek a dolog, én nem ítélnélek el téged. :)

2012. máj. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Granulátum ***** válasza:

17-es!


Ki az az Annakoka? Nem ismerem részletesen a Bibliát, de nem rémlik a neve.

2012. máj. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

# Granulátum:

Lefelejtetted a smiley-t. :)

De a poént mindenképp értékelem. Jobb, mint az a táviratos vicc, miszerint "Anginával ágynak estem"... :D


@ Kérdező:

Az első leírásod alapján akkor is úgy tűnik, hogy nem ragaszkodsz annyira a saját elképzelésedhez; de hát te tudod. Viszont akkor csak azt tudom javasolni, amit előzőleg: ima ezerrel, hogy minél közelebb kerülj az Úrhoz.

Túl nagy dolog ez ahhoz, hogy esetleg elkapkodd, elhamarkodd, elrontsd. Legalább fejlődsz a türelem terén is. ;)

"Iuventus ventus" - mondták a régi rómaiak, és ez nagyon igaz általában; de hívőként nem kötelező, még ha nem is vagy "mintakeresztény". :D

[Nem mintha olyan sokan azok lennének (én sem vagyok kivétel sajnos), bár jobb lenne, ha igen.]


Ja, és csatlakozom Granulátumhoz: ha gáz lenne is, ember nem ítélhet el. De azért reméljük, meg fogsz tudni állni. :)


Üdv. :)

2012. máj. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Granulátum ***** válasza:

Nem viccből írtam :) de azóta már rájöttem


Azt viszont írjátok már le, hogy mi a túrót lehet két évig csinálni szex nélkül egy kapcsolatban.

A Biblia az néhányszáz oldal, még ha naponta kettőt is átbeszéltek, már akkor is végeztetek vele rég.

2012. máj. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!