Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők véleményét várom....

Hívők véleményét várom. Házasság előtt összeköltözzünk?

Figyelt kérdés
2 éve vagyunk együtt, közös jövőt tervezzük. Lehetőség adódna az összeköltözésre, de nem tudom, hogy helyes lenne-e. Eddig nem feküdtünk le egymással, és nem is szeretnénk házasságig, de nem tudom, hogy összeköltözve ez mennyire kivitelezhetetlen. Sajnos most másik városban élünk, ezért ritkán tudunk találkozni, és egymás megismerése szempontjából jó lenne végre többet együtt lenni, és nem csak telefonálgatni. Ha nem költözöm oda, marad ez az állapot. Tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek. (a kérdés nem arról szólt, hogy szüzek akarunk-e maradni házasságig:)) Előre is köszönöm! 20L
2012. máj. 11. 11:28
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ezt itt kellene megkérdezned.:)
2012. máj. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Hol kérdezzem? Véleményekre, tapasztalatokra vagyok kíváncsi, főleg egy rakás idegentől.
2012. máj. 11. 13:34
 13/32 anonim ***** válasza:
Én nem költöznék össze a helyedben. Ha megmaradtok tisztaságban a házasságig azért Isten nagyon meg fogja áldani a házasságotokat mert Isten előtt nagyon kedves az engedelmesség. Ezért érdemes egy kicsit várni. Ha meg összeköltöztök az Neked még lehet hogy menne de a vőlegénynek valószínűleg kínszenvedés lenne. Persze én magamból indulok ki, ha nagyon nagy akaratereje van vagy nagyon másképp gondolkodik mint én akkor lehet megoldható az összeköltözés és nem is okozna gondot, de én nagyon nehezen tudom elképzelni. Én ezt a "bűnre vezető alkalom" (amiről a gyónási imában szó van) tipikus esetének látom.
2012. máj. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe hogy milyen jó szó ez a házasság. "Ház"-asság kifejezi hogy a házasság jelenti az összeköltözést.
2012. máj. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
A felekezetedben.
2012. máj. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Ez szerintem egyértelműen tilos. Ha Isten egyetértett a választásotokkal, és ennek gondolom éreztétek a jeleit, akkor a házasságkötés után úgyis minden rendben lesz, vagy ha lesznek döccenők, az a próbatételetek része lesz.
2012. máj. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
0%

Ugye ez a házasság a Biblia szerint: "Annakokáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté."


Apját, anyját elhagyja és ragaszkodik a feleségéhez, és ketten lesznek egy test. Tehát ha már elhagyta és hozzád ragaszkodik, az már az első lépés. Ennek megpecsételése a házas ágy. (ami szerintem nem kerülhető el, ha már összeköltöztök) Nem a papírformulán múlik, hogy mikor házas a férfi és az asszony, hanem a fentebbin, hogy eldöntöttétek és megpecsételtétek.


Ajánlom elolvasásra minden házasulandónak, aki az Isten által megadott házasságról akar hallani a Tóbiás könyvét, a 7-8 fejezetet (csak a katolikus fordításban van) Nagyon tanulságos Tóbiás és Sára házassága:


[link]


[link]


A következő a menete Tóbi


1. A fiú megkéri a lány apjától a lány kezét.

2. A lány apja beleegyezik, és megírják a házassági szerződést (tehát nem az állam, az egyház, vagy bárki az engedélyező, hanem egyedül a lány apja lenne jogosult megtagadni a frigyet)

3. Vacsoráznak (mennyegző, itt szolid), előkészítik a hálót

4. A pár félre vonul a hálószobába, mindez a lányos háznál van

5. Imádkoznak, mindketten Isten előtt. Érdemes elgondolkodni ezen az imán, szerintem nagyon fontos dolgok hangzanak el, pl. hogy most milyen szándékkal vannak egymással, mindezt Isten elé tárják, és előtte ismerik el, hogy tiszta szándékból fekszenek össze.

5. szeretkeznek


Ennyi, innentől házasok.

Se pap, se állambácsi...


Szerintem ez nagyon szép! :-)

2012. máj. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Semmi esetre se költözzetek össze! Nem valószínű, hogy kibírnátok, és lefeküdnétek egymással. Mindent tegyetek meg azért, hogy elkerüljétek a kísértést, és ehhez a legfontosabb az, hogy kerüljétek el a kísértést okozó helyzeteket, pl. az intim kettesben létet.
2012. máj. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%
Nem szabad.Még a végén jól éreznétek magatokat (és egymást).:)
2012. máj. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Szerintem is túl nagy a kísértés. Mennyi ideig laknátok együtt az esküvő előtt?
2012. máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!