Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők véleményét várom....

Hívők véleményét várom. Házasság előtt összeköltözzünk?

Figyelt kérdés
2 éve vagyunk együtt, közös jövőt tervezzük. Lehetőség adódna az összeköltözésre, de nem tudom, hogy helyes lenne-e. Eddig nem feküdtünk le egymással, és nem is szeretnénk házasságig, de nem tudom, hogy összeköltözve ez mennyire kivitelezhetetlen. Sajnos most másik városban élünk, ezért ritkán tudunk találkozni, és egymás megismerése szempontjából jó lenne végre többet együtt lenni, és nem csak telefonálgatni. Ha nem költözöm oda, marad ez az állapot. Tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek. (a kérdés nem arról szólt, hogy szüzek akarunk-e maradni házasságig:)) Előre is köszönöm! 20L
2012. máj. 11. 11:28
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Nem azzal megy el az időnk, hogy tanulmányozzuk a Bibliát:D

Szoktunk együtt templomba menni, ifire menni, zenélni (dicsőítő csoportban, de otthon is). Nagyon sokat beszélgetünk, telefonálunk, sétálunk, sokat eszünk, sütünk, főzünk. Szoktunk együtt tanulni, könyvet olvasni, sportolni, futni, néha lovagolni, úszni, kirándulni, túrázni, biciklitúrázni, hegyet mászni, múzeumba járni, könyvtárba menni, moziba, színházba, koncerekre járni, a barátainkkal lenni, társasjátékozni, tanítgatom vezetni, együtt csinálunk karácsonyi ajándékot egymásnak. Voltunk együtt önkénteskedni, nyári munkázni, táborokba járunk. Meg rengeteg dolgot lehet együtt csinálni!:)

2012. máj. 13. 09:28
 32/32 anonim ***** válasza:
Az összeköltözés még nem lenne baj, csak veszélyes. A veszély az hogy testi kapcsolat lesz belőle, és aztán pedig esetleg a házasság valamiért nem valósul meg, szakítás lesz a vége. Ez egy nagyon nagy lelki terhet jelent (egy ismerősöm hasonló eset miatt öngyilkos is lett), amit úgy lehet legbiztosabban elkerülni ha megvárjátok az összeköltözéssel a házasságot.
2012. máj. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!