Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért bűn az önkielégítés és...

Miért bűn az önkielégítés és kinek miért jó ezt hirdetni, illetve nem csinálni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 15:12
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
16%
Annak bűn, aki elfogadja a keresztény dogmákat. Azért jó ezt hirdetni, mert így a középkori egyháznak nagyobb ellenőrzése volt az emberek lelkiismerete, szokásaik, és házasságkötésük felett.
2012. máj. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
46%
Nem bűn.
2012. máj. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:
Na de én elfogadom a keresztény dogmákat, de ez nincs köztük, még a Bibliában sincs benne!... Azért írtam ki a kérdést, mert egy ilyen témájú kérdésnél ezt megkérdeztem, de válasz helyett lepontoztak, meg olyasmiket kezdtek el írni, amiben semmi konkrétum nem volt.
2012. máj. 29. 15:31
 4/61 anonim ***** válasza:
41%

Eredetileg az a bűn, ami elválaszt Istentől. Isten az Egység, az Egész, ami létezik, a feltétel nélküli együttműködés maga. Amikor Te önkielégítést végzel, azt alapvetően saját - értsd személyes - szexuális kielégülésed végett csinálod, saját szexuális vágyadat akarod betölteni, még ha egyedül is vagy. Ergo csak kicsinyes önmagaddal vagy ezen időre elfoglalva, vagyis elválasztod magadat az Egységtől, az Egésztől, az Istentől tudatban. Ezért bűn, és pont ezért számít bűnnek a paráznaság is, ami pedig maga a szexuális vágyódás, hiszen ekkor is önös érdekedet akarod teljesíteni.


"Aki asszonyra tekint gonosz kívánság okáért, immár paráznaságot követett el az ő szívében."


üdv és bízom benne érthető a magyarázat

27/F

LastOne.Left

2012. máj. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:

1. Oké, nos, akkor az miért nem bűn, ha farkaséhes vagyok, beülök egy büfébe, jóízűen elfogyasztom a kínálat jelentős hányadát és ezt élvezem?


2. Ha azt mondom, hogy a nem maszturbáló ember nem tudja saját testét megismerni, ezáltal a házastársával való szexuális életben nehézségek lesznek, ez vajon kedves-e Isten előtt?

2012. máj. 29. 15:44
 6/61 anonim ***** válasza:
64%

1. Azért nem bűn enni, mert ha nem eszel, akkor öngyilkos leszel, ami miatt égni kell szintén. Ha gyenge a szervezeted, akkor nem tudsz sem Istenre sem másokra koncentrálni.

Bűn viszont, ha nem válogatod meg, hogy mit eszel és mértéktelen vagy.


u.i. ez nem az én véleményem.


2. A sex nem élvezetre van, hanem gyermeknemzésre.


u.i. ez sem az én véleményem.

2012. máj. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
84%
Bocsánat! Lemaradt, hogy evés előtt hálát kell adnod az Úrnak.
2012. máj. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:
Nem, nem, utolsó, én arra gondolok, ha élvezem az evést. Tehát nem eszem magam teli, de amit eszem, azt élvezem. Ez is az én önző cselekedetem. Last one left szerint.
2012. máj. 29. 15:52
 9/61 anonim ***** válasza:
69%

1. éhséget, vagy étvágyat csökkentesz? mert nem mindegy...egyébként az élvezkedésnél még mindig ugyanaz van, amit a maszturbálásnál írtam le.


2. figyelj, engem nem zavar, csináld nyugodtan, ismerd meg a tested, nem gond. én csupán leírtam, hogy miért bűn, és hogy mi a bűn egyáltalán. ha fogságába esel a maszturbációnak, ha azért végzed, hogy saját kéjelgésednek eleget tégy, akkor beszélünk bűnről. ha azért csinálod x évesen, hogy megismerd magad, mert kíváncsi vagy, jó legyen, semmi baj...de az, hogy nehézségek lesznek a házastársi szexuális életben, mert nem teszed ezt meg, ott van egy kis bibi...két fél azért köti össze életét eredetileg, főleg Isten előtt, mert elfogadják egymást olyannak, amilyenek, ha pedig elfogadják, akkor miféle nehézségekről beszélünk?


ui.: felőlem tényleg azt csinálsz, amit akarsz, úgy magyarázol meg dolgokat magadnak, ahogyan akarod. én csupán a kiírt kérdésedre válaszoltam, mert úgy éreztem tényleg kíváncsi vagy a józan magyarázatra.


üdv és minden jót

27/F

LastOne.Left

2012. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
56%

De most miért, hát nem magadnak maszturbálsz?

Olyankor eszedben sincs Isten gondolom és nem jótékonykodásért teszed.


Most írhatnád, hogy valaki többet tud majd segíteni másoknak, ha téged bámul maszturbálás közben, miközben a Bibliai történeteket gondolod végig alaposan...

De szerintem nem erről van szó.


Nem az élvezet a bűn, hanem az, hogy el leszel választva Istentől elméletileg. Vagy rabja leszel az önkielégítésnek egy idő után.

Most kérdés, hogy mi van olyankor, ha a feleségedre maszturbálsz és mondjuk nem kutyákra.


Nehéz téma.

Szerintem sem a sex és sem az önkielégítés nem bűn, amíg nem teszel meg ezek miatt rossz dolgokat és nem mulasztol.

2012. máj. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!