Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mennyire engedit...

Keresztények, mennyire engeditek el magatokat az ágyban a házastársatokkal és milyen extrább dolgokat tesztek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 09:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, a 6. sz. alatti kommentedet nem címezted senkinek. Kinek írtad?


Ha részben vagy teljes egészében nekem, akkor csak ismételni tudom magam: normális keresztény nem fogja neked kiteregetni a szexuális életének részleteit. Aki meg igen, azzal már valami baj van...

Én speciel ezt _is_ értettem "közönséges vagy állatias dologgá való lealacsonyítás" alatt. Az még világi körökben sem mindenkinek elfogadható, hogy társaságban megtárgyalják a részleteket (pl. a "méret", vagy hogy ki - kivel - mikor - milyen rendszerességgel - milyen pozíciókban stb.); bár - a közerkölcsök romlásának és a média hatásainak következtében - ez sajnálatosan gyorsan terjed, főleg a fiatalok körében.


És ez szerintem sem egy romlott, bűnös téma; de nem kell közönségessé tenni. Tudod, a biológiai szükségletek is természetesek, hétköznapiak; mégsem szokás nyílt területen, mások előtt végezni ezeket vagy részletekbe menően beszélni róluk. [Előbbi a hatályos jogszabályok szerint még büntetendő cselekmény is.]


Üdv. :)

2012. jún. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
66%

Valaki írta, hogy a szex célja csak a gyermeknemzés. Ezzel egyáltalán nem értek egyet. A szex céljai egyrészt a gyermeknemzés, MÁSRÉSZT a házastársunk iránt szeretet kifejezése, és az örömszerzés egymásnak. (Ily módon a fogamzásgátlás is megengedett.)

Szerintem erre a kérdésre leginkább azt a választ lehetne adni, hogy a szélsőségek kerülendők.

2012. jún. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
7-es vagyok: tudom h nem ezt kérdezted, csak amikor azt irják, h a szexualitás csak gyermeknemzésre szolgál, akkor megkérdezném, hogy ezt honnan szedi az illető. ugyanis a Biblia világosan megfogalmazza az ellenkezőjét.
2012. jún. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
na és a paráznaság?
2012. jún. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
16%
Ez az Andizsuzsi nem olvassa a bibliát. A kis hunci.
2012. jún. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Andizsuzsi ***** válasza:
29%
Utolsó! Megmondanád, hogy miért is? Mi kivetnivalót találtál a válaszomban?
2012. jún. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

@ Andizsuzsi:


Ne törődj az 51-essel; ő az az ellenségeskedő, kötözködős fajta ateista, aki szerintem csak trollkodni jár a Vallás kategóriába: időnként sorra be szokott irkálni egy-két mondatot egy rakás kérdésbe, aztán ennyi.

Azon csodálkozom, hogy még nem vágták ki úgy a GYK-ról, mint a macskát egészségügyi sétára.


És ha esetleg - minimális eséllyel - egy azonos százalékú másik felhasználóról van szó, akkor elnézést kérek.

2012. jún. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne a téma, az is, hogy a pár férfi tagjainál és a nőinél mások-e az igények vagy hogy beszélnek-e egyáltalán egymás közt a vágyaikról vagy ez is tabu.


Én egyébként már össze-össze akadtam andizsuzsi nem túl szimpatikus kommentjeivel, volt, amit le is szedtek. emiatt meglepett, hogy kereszténynek valljam magát. bocs..

2012. júl. 1. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Andizsuzsi ***** válasza:
Mondanál kérlek egyetlen példát is? Olyat főleg, ami a kereszténységgel nem egyeztethető össze? És megmondanátok már végre, hogy miért nem fér össze a vallással az, ha úgy gondolom, hogy senkinek semmi köze ahhoz, hogy mi történik a hálószobámban?
2012. júl. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

@ Andizsuzsi:


Megint csak egy kötözködés, szerintem nem érdemes foglalkozni vele.


-------


@ 18:


Mint az előbb említettem a másik kérdésben: a kereszténységnek vannak bizonyos alapjai, amik eldöntik, hogy valaki keresztény-e vagy sem. Ezen felül pedig nincs szigorú megkötöttség. Az egyéni ízlések és elvárások pedig egyáltalán nem relevánsak ebben a kérdésben, sem a te véleményed, sem másé.

Andizsuzsi vagy én keresztények vagyunk, ő katolikus, én protestáns; ebből alapon következik, hogy több területen sem értünk egyet. De ezekről nem nyitottunk még vitát, és nem vontuk kétségbe azt, hogy a másik keresztény-e vajon, mint ahogyan most te tetted vele és velem kapcsolatban is.

Nekem ez azért nem kicsit visszás...



A kérdésedre viszont tudok válaszolni: Házasságon belül nem tabu a vágyakról beszélni, a keresztények (normális esetben) nem olyan prűd emberek, mint amilyennek gondolják őket. De ismétlem: ezeket az intim dolgokat nem fogják kiteregetni a nagyközönség elé.

2012. júl. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!