Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik a tapasztalataitok az...

Mik a tapasztalataitok az Adventista Egyházzal?

Figyelt kérdés

Aki tag: hogyan "válogatják", "szerzik" a tagjaikat.

Aki kilépett: miért léptetek ki? Mi nem tetszett benne?

Köszi!



2012. jún. 1. 09:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem vagyok vallásos, de barátnőm az és az ő ismerősei révén én is adventistákkal szilvesztereztem. (Nagyrészt ők voltak ott, de voltak még barátok, stb...)

Érdekes volt, nagyon kedvesek voltak végig, nem akartak megtéríteni, jól éreztem magam.


Gondoltam jól jön egy ilyen személyes tapasztalat is.

Tényleg nagyon rendesek voltak, bár én továbbra sem leszek vallásos emiatt.

2012. jún. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én is az Adventistákhoz tartozom már egypár évtizede.

Kerestem Istent és a Bibliából megismertem. Utána vágytam gyülekezetbe. amely azt az Istent szolgálja, amely a Bibliában megismertem. Sok egyházban, gyülekezetben járta, amely jó pár évig eltartott. Mindenhol tapasztalta ahol, már vegyítenek olyan ceremóniával, ami nincs benne a bibliában. Pl. gyógyítások, ahol az embereket elfektetik, nyelveken szólás, gyónási ceremónia, borivás az úrvacsorán, vasárnap kérdése.

Addig kerestem, míg rátaláltam az Adventista egyházra. Itt valóban biblikus, hithű cselekedetek vannak. Pl. vegyük a szombatnapot, az úrvacsorát. Megkeresztelkedtem és itt élek a közösségben, mert tudom, hogy a gyülekezet az igaz hit szerint él és Krisztuskövető egyház.

NM

2012. jún. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én adventista vagyok, és megpróbálok lényegre törően és őszintén válaszolni a kérdéseidre.


"hogyan <<válogatják>>, <<szerzik>> a tagjaikat": Sehogy. Nem válogatunk és nem szerezzük az egyház tagjait. Amit mi teszünk: hirdetjük azt, amit megismertünk. Ez valakit vonz, másokat meg eltaszít. Akit vonz, az eljár az istentiszteletekre, megismerkedik velünk. Akinek ezután sem ment el a kedve, az kérheti, hogy készítsék fel a keresztségre. Amikor minden lényeges pontot megértett, akkor eldöntheti, hogy meg akar-e keresztelkedni, vagy sem. Ha megkeresztelkedik, akkor az ő hitének megvallására kereszteletetik meg. Ekkor válik az egyház tagjává.

"Aki kilépett: miért léptetek ki? Mi nem tetszett benne? ": Van, aki másként kezdett el gondolkodni, olyan hitvallást tett magáévá, amit nem lehetett bibliai érvekkel alátámasztani. Többeket magához vonzott és magával vitt. Mások személyes ellentétek, vélt vagy valós sérelmek miatt távozott közülünk. És olyan is akadt, aki el- elmaradt az istentiszteletekről, de a gyülekezet nem volt képes megerősíteni őt. Mindezeknek nem kellett volna megtörténnie, illetve alakulhatott volna másképp is.

Ha a személyes véleményemre is kíváncsi vagy, akkor azt tudom mondani, hogy örülök, hogy erre a közösségre "rátaláltam". Azt kaptam, amit kívántam: a Bibliához való ragaszkodó tanítást.

Olyan embereknek ajánlom az egyház felkeresését, vagy az ahhoz való csatlakozását, akik a Biblián keresztül és saját tapasztalataik által kívánják megismerni Istent. Azoknak tanácsos jönniük, akik nem emberekre tekintenek, nem hibáikat fürkészik, nem ítélgetni igyekeznek, hanem az a főgondolatuk, hogy mit mond a Biblia?

2012. aug. 5. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mint mindenütt, az adventisták is emberek, azaz részei a Nagy Kűzdelemnek. Fontos reád nézve, hogy tisztán értsd Isten ígéjét, azt megtalálod az adventistáknál, és csak ott. A többi már csak rajtad, és a Szentléleken múlik.
2012. dec. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az adventista egyház ember alkotta, emberi jogszabályok által formalizált szervezet, amit azonban Szentírástól ihletett emberek létesítettek, működtetnek, jól-rosszul. A fontos a hitük, aminek tisztaságáról, igazságáról, a Nagy Kűzdelemben segítő jellegéről, és üdvösségedhez vezető utadról neked kell meggyőződnöd.
2012. dec. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Érdekes az utolsó válasz...

Az adventisták egy törvénykező egyház.Amíg nem döntesz végleg mellettük, addig jófiúnak látszanak, de utána jön a feketeleves. Figyelnek, elemeznek, ítélkeznek, ha nem vagy olyan szent, mint ők. A szombatiskolájukban Whte szerint magyarázzák a Bibliát, inkább az Ószövetséget tartják érvényesnek. A zsidó Izrael utójának tekintik magukat, a maradéknak, Isten igazi egyházának.

Az Ő törvénük ilyen:

Bálványozd a szombatot

Ne cigizz

Ne igyál alkoholt

Ne egyél disznót

Ha vegán vagy, jobban szeret az Úr

Kifelé legyél képmutató, de ha nem lát senki, akkor lazulhatsz

2015. jún. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Szomorú, ha valaki ilyet tapasztal velünk kapcsolatban, mint amit a ma reggeli hozzászóló írt. Nem akarok vitatkozni, bIzonyára van alapja hiszen emberek vagyunk, és minden felekezetben vannak szélsőséges gondolkodású emberek, akik ilyen tapasztalatokat képeznek le a kívülállókban.


Hála Istennek vannak normális gondolkodású adventisták is, és szerencsére mi vagyunk többen, akik nem bálványozzák a szombatot, és az egészséggel kapcsolatos dolgokat, hanem a helyén kezelik, tudjuk, hogy ezek csupán eszközök, és a valóság Krisztus.


Az adventisták konzervativ protestánsok, akik semmivel nem jobbak vagy rosszabbak mint a reformátusok, vagy a baptisták.


Üdv. Péter

2015. jún. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!