Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus anyja Szűz Mária magyar...

Jézus anyja Szűz Mária magyar származású volt?

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 19:13
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%
Miután Isten a zsidóknak ígérte a Messiást mégpedig Dávid magvából, azt hiszem, vita lezárva. Mármint ha a bibliai Máriára vagytok kíváncsiak. Nem volt párthus, zsidó volt. Ahogyan Jézus is kijelentette, hogy Ő Izráel fiaihoz jött elsősorban, nem másokhoz. Az hogy ki kivel állt vérrokonságban meg mindegy, mert a mai magyaroknak kb annyi közük van a hunokhoz,mint bármely európai néphez, akikkel keveredtek.
2012. jún. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 Pietrosol ***** válasza:
24%

Szia!"21:29


Amire hivatkozol az gondolom az ószövetség,amit az első nikaiai zsinaton toldottak a Bibliába!Ez gyakorlatilag a zsidók történelemkönyve!Emiatt egyébként tömegével hagyták el az egyházat a papjaik!Ebből kivettek,betettek részeket,tehát a hitelessége erősen megkérdőjelezhető!


Galileában nem éltek zsidók,akár elfogadod ezt,akár nem!Azt senki nem kétli,hogy Jézus Izrael fiaihoz érkezett,de ha én Pécsről elmegyek Bonyhádra és a Bonyhádiaknak azt mondom,hogy hozzátok jöttem az nem azt jelenti,hogy én Bonyhádi vagyok!


Valóban nem sok közünk van már a hunokhoz,de mégis több,mint amennyi köze Jézusnak volt a zsidókhoz!


Egyébként ha valamit kétezer éve hazudnak az az idő múlásától nem válik igazzá!

2012. jún. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%

"Galileában nem éltek zsidók,"

Bizonyíték?

Merthogy József zsidó volt, ott van a származási táblázata. Sőt, Jézust csecsemőkorában körülmetélték, bemutatták a templomban, ahogy kellett. Ha szerinted a Biblia hazudik, akkor semmilyen bizonyítékod nincs Mária létezésére sem, ergo a kérdés sem ér semmit. Ja, és még valamit: a zsidók pontosan tudják, hogy Jézus zsidó volt. volt aki hitehagyott zsidónak, hazug rabbinak nevezte. Most már más a helyzet, nem mondanak rá semmit, de elfogadják zsidónak, ez sosem volt vita kérdés.

2012. jún. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
100%

Vallásos zsidó (izraeli) ismerősömet kérdeztem, szerintük Jézus egy létező történelmi zsidó személy. (Ők megváltóként nem ismerik el, de létező zsidó emberként igen.)


Amúgy Jézus a zsidó ünnepeket is megtartotta - azt miért, szimpátiából?Az utolsó vacsora néven ismert esemény is széder estéje volt, ami egy eléggé zsidó ünnep.

2012. jún. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
100%

" Észak-Galilea csak az i. e. 2. század legvégén került tartósan a Makkabeus–Hasmoneus dinasztia által vezetett zsidó állam fennhatósága alá. Galilea túlnyomó részét ugyan mindig is zsidók lakták, de a nagy számú pogány bevándorló miatt állandó atrocitások érték őket. Ezt a helyzetet számolta fel Makkabeus Simon, amikor a görögökkel szövetségre lépő pogányokat leverte, ám a területet nem foglalta el, hanem kitelepítette onnan a zsidó lakosságot. Galilea csak i. e. 104-ben került a zsidó állam fennhatósága alá. Arisztobulosz király ekkor elrendelte, hogy az összes itt lakó pogány metélkedjék körül és vegye fel a zsidó vallást. Ez volt a zsidó történelem első erőszakos térítő akciója. "


Forrás: [link]


Igen, nem zsidó lakta terület volt, IDŐSZÁMÍTÁSUNK ELŐTT pár száz évvel. Mire Jézus megszületett, már szép számban éltek ott zsidók IS.

2012. jún. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
86%

De amúgy hogyne, mindenki magyar volt, nem is tudtátok?

Terjedtek már pl ilyenek is, hogy az irokéz indiánok magyarok voltak, merthogy "író + kéz". Hihetetlen, hogy az emberi hülyeség néha mennyire határtalan..

2012. jún. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 Pietrosol ***** válasza:
0%

Hahó!


Kár,hogy nincs legalább nick nevetek!Nem olyan jó számokként megszólítani valakiket!


tegnap22:09! Találtam néhány fordítást


Galilea=pogányok földje

Galilea=gyűrű,kör,kerület

Galilea=nem zsidó föld

Galilea=Galil hag Goyim=idegenek földje


Ezek szerintem elég beszédesek!

Nem azt írtam,hogy a Bibliát tartom hiteltelennek,hanem, a többször átírt,toldozott-foldozott Ószövetséget!


Az lehet,hogy Jézust körülmetélték,de talán azt is tudod,hogy ebben az időben jelentős volt a zsidók erőszakos hittérítése!


tegnap22:24!Igen azt gondolom az a tény,hogy nem vetette el más népek ünnepet,tükrözi az ő jellemét leginkább!Egyébként ez néhány népnél a mai napig megtalálható!Indiában a hinduk megünneplik a kisebbségben levő keresztények karácsonyát,sőt ha jók az információim ez munkaszüneti nap náluk!


tegnap 22:30Természetesen nem megyek bele egy olyan vitába,amit ennyi történelmi és ideológiai ferdítés homálya takar!De azért logikailag nálam nem állja meg a helyét,hogy a zsidók által a fenti jelzőkkel illetett területen élt volna egy zsidó család!Gondolom te sem költöznél a legnagyobb szlovák-magyar biliháború idején egy többségében szlovákok lakta területre!


ma 00:05Erre nem tudom,hogy kell-e érdemben reagálnom,mert én ilyent nem írtam!Talán annyit,hogy a hülyeség akár 80% is lehet.

2012. jún. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

Gondolom Jeruzsálemben is azért él számos zsidó, örmény, muszlim, keresztény, palesztin mert annyira élvezik az időnkénti fegyveres megmozdulásokat és vallási/származású atrocitásokat.


Meg Szerbiában se élnek magyarok, mert ott néha megvernék néhányat. Vagy Szlovákiában is.


Attól még, hogy nem feltétlenül "élvezték", még éltek ott. Maximum nem volt nyugodt életük a galileai zsidóknak.

2012. jún. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:

Az Ószövetségben Izrael 10 törzsének legnagyobb ellensége juda és benjamin tőrzse.

Érdekes mód az Asszírok csak Izrael 10 törzsét támadták meg mintha juda meg benjamin eladta volna őket.

Az asszírok mezopotániából telepítettek be lakosokat szkítákat.Tehát lehetett Mária magyar.

2012. jún. 8. 18:47
 40/48 anonim ***** válasza:
56%
Magyarok az ókorban még sehol nem léteztek ti hülye s*ggfejek, persze maga az Istent nem akarjátok már magyarnak tartani?? Ezzel nem leszünk népszerűek hogy azt állítjuk hogy ez magyar meg az magyar, inkább csak szánalmasabbak leszünk. Elbeszélgetnék azzal a sok proli paraszttal aki ezeket állítja.
2012. júl. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!