Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok kik tartják be...

Mit gondoltok kik tartják be Jézusnak azt a parancsát hogy menjetek és prédikáljátok Isten üzenetét?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 21:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


A 7-es és 8-as hozzászóláshoz csak egy apró gondolat Pál apostoltól:

"az ismeret felfuvalkodottá tesz, a szeretet pedig épít" (I.Kor. 8:1). Jézus Krisztus pontosan megfogalmazza mit vár el a követőitől: "Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem; mezítelen voltam, és felruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám." (Mt. 25:35-36). Nem egy szervezethez tartozásról beszél, nem számokról és statisztikákról, hanem "szeretet által munkálkodó hitről", önfeláldozó és gyümölcstermő életről, ami által valódi bizonyságok lehetünk. Krisztusnak nem kellett házról-házra járnia, mert az emberek mentek őhozzá. Ezt kívánom mindannyiunknak!


Üdv. Péter

2012. júl. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Kérdező,fogadjuk egy tábla milkába,hogy Jehova tanúi azok!

nyertem?:)

Amúgy írja már le egy tanú legyen szíves,hogy konkrétan mire jók ezek a kérdések,érdekelne.Önigazolást akartok,vagy mit? nem értem.

2012. júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%

Egy tanú vagyok.Sajnos azt tapasztalom hogy valamely testvér belefolyt a népszerűsítésbe.

Nem ez a cél, és nem is így kell evangéliumot hirdetni, mert Jézus a házról, házra végzett szolgálatot indította be, s nem kíván média és egyébb nyilvánosságnak szánt modern eszközt felhasználni erre.(tv, internet, rádió)

Elnézést kérünk, a testvér helyre igazításra került.

E nélkül is foglalkoznak velünk.

Persze ha valakinek kérdése, észrevétele van, akkor szívesen válaszolunk, de nem kívánunk ilyen módon előtérbe kerülni.köszönöm


Péternek pedig: köszöntelek

azt te is tudod, hogy Jézus a tanítványait kiképezte és kettesével elküldte őket, hogy házról házra prédikáljanak, mert ez az egyik legjobb módszer arra, hogy az emberek halljanak a jó hírről.S Ő maga is ment velük elkísérte őket a szolgálatba, mert ezért jött.

Ezen felül valóban voltak akik utána mentek vagy oda mentek hozzá, de nem minden esetben a hírért, hanem hogy etesse,meg, vagy gyógyítsa meg őket.

Pedig Jézus kihangsúlyozta, hogy nem csak kenyérrel él az ember, hanem minden kijelentéssel, ami az Isten szájából származik.

Nagyon kevesen voltak, még a földön létekor akik követték aktívan a tanítást, és a munkát(70 ember)

S ha belegondolsz, hogy azt mondta az apostoloknak, hogy ha valamely városba bemennek, akkor keressék meg az arra méltókat.

Nem azt mondta, hogy üljetek le egy helyre, és majd oda mennek hozzátok.Nem nem.Fel kellett kutatni az arra méltókat.

S mi a legjobb módja ennek ha nem a házról házra végzett szolgálat.

S ezen a mai napig sem akar változtatni, ezért írta Pál, hogy tettszett az Istennek, hogy az ige hirdetés bolondsága által tartsa meg a hívőket.

Tudta hogy az embereknek, akik nem a juhokhoz tartoznak bolondság ez a munka, és csak kevesen merik be vállalni ezt, ezért is vannak kevesen.A szeretet mellett, többek között ez is azonosító jele Jézus követőinek(nem része a világnak stb)

2012. júl. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 lsandor ***** válasza:
0%
Nos sokan vannak akik szoktak beszélgetni Istentől másoknak, illetve igyekszenek megosztani másokkal a tudásukat. Valamint tény, hogy Isten egy adott helyzetben sok személyt felhasználhat, de az biztos, hogy olyan mértékben és intenzitással, mint Jehova Tanúi senki mások nem prédikálnak
2012. júl. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Mulder614 ***** válasza:
0%
Persze hogy minden felekezetben vannak buzgó, és jó emberek. Egyértelmű. Viszont az "elmenvén prédikáljatok" részt Jehova Tanúi házról-házra folytatott munkája által valósul meg.
2012. júl. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Meghogy nem szeretitek magatokat reklamozni,folyamatosan azt teszitek,a ti egyedul udvozito vallasotokat reklamozzatok folyamatosan,barcsak az evangeliumot reklamoznatok es akkor az ortoronyt elfeljtenetek.
2012. júl. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Mulder614 ***** válasza:
Ha átolvasnál egy Őrtornyot akkor látnád hogy számtalan bibliaverset tartalmaz. A biblián alapul. Mutass valamit ami nem biblián alapul és nyertél.
2012. júl. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

[link]

valoszinu,hogy ezt nem fogod elolvasni mert tilos nektek ilyen oldalt olvasni,hogy meg veletlenul se ismerjetek fel az igazsagot,de ha megis elolvasod akkor latni fogod,hogy mi az ortorony es a biblia kozti ellentet.

2012. júl. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Mulder614 ***** válasza:
Ha lesz kis időm megnézem. De általában sok hazugság van ezeken az oldalakon.
2012. júl. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerinted kik?
2012. júl. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!