Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan szokhatnék le a masztur...

Hogyan szokhatnék le a maszturbálásról? 16/L

Figyelt kérdés
Keresztény lány vagyok. Sajnos már rengetegszer maszturbáltam, de nem akarok többet! Mindig bűntudatot érzek utána, nem tartom helyesnek, mégis újra és újra bűnbe esek! Hogyan tudnék leszokni a maszturbálásról? Keresztény hívők, ti szoktatok maszturbálni? 16/L

2012. júl. 8. 01:06
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
61%
Teljesen természetes dolog, nem kell leszokni róla.
2012. júl. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindenképpen be akarom fejezni a maszturbálást, mert nem tartom egészséges dolognak. Tudom, hogy a Biblia sehol sem említi, hogy bűn lenne, igazából én magam tartom annak, nem hiszem, hogy Isten jó szemmel nézi. Köszönöm a linket, hasznos volt. És én sem értem, miért mondjátok, hogy inkább szerezzek barátot és szexeljek vele, hiszen az házasságon kívüli szex! És én igazi kereszténynek tartom magamat, tehát házasság előtt biztosan nem fogok szexelni!

2012. júl. 8. 10:46
 13/33 anonim ***** válasza:

Szia!


privátban ment neked egy válasz :)

2012. júl. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Hazardteam ***** válasza:
84%

#10/15: Tisztázzuk.


"A maszturbálás, teljesen én központú"


Mivel 16 évesen még valszeg nem házas, persze, hogy én központú, milyen legyen? Társadalmi tevékenység, szociális jótett mások kielégítésére, vagy mi?


"Azt idézheti elő, hogy a másik nemet, a szexuális kielégülés puszta tárgyának eszközévé tekinti"


Az alkohol ivás is "azt idézheti elő" hogy valaki alkoholista lesz. apám full alkoholista volt, én évente iszom kb. 5 sört. És ez mindenre igaz, csak egyetlen példa volt.


"Ez önzésre vall, és az önzés megnehezíti, hogy egy házasságban kielégítő legyen a nemi kapcsolat"


Fiatal koromban sokat önkielégítettem. Ennek ellenére később, amikor már volt nemi életem, kezdettől fogva éppenhogy háttérbe szorítottam az önös kívánságaimat és mindig a páromra "figyeltem". Néha éppen abból akadtak "problémák" hogy helyezem őt ennyire a saját vágyaim elé és miért fontosabb nekem az ő többszöri kielégítése a sajátom helyett. Úgyhogy ez megint csak egyénfüggő, ne spirázd túl mások/mindenki nevében, vagyis ne általánosíts.


"Példabeszédek 5:8,9.= tartsd távol őtőle utadat,és ne közelíts házának bejáratához,hogy másoknak ne add méltóságod sem esztendeid annak ami kegyetlen"


Ne álmodd bele a saját képzelgéseidet egy kiragadott igébe, fiatal lányokat manipulálva a vallásosságoddal, vagy ha mégis ezt teszed, legalább ne másítsd meg a biblia egyértelmű kijelentéseit, szövegkörnyezetükből kiragadott idézetekkel, mert 1. undorító, 2. hazugság, 3. SOKKAL nagyobb BŰN, mint ami ellen ágálsz, úgyhogy nézz szépen magadba mit csinálsz..


Az eredeti szöveg így hangzik:


"Mert színmézet csepeg az idegen asszony ajka, és símább az olajnál az õ ínye. De annak vége keserû, mint az üröm, éles, mint a kétélû tõr. Az õ lábai a halálra mennek, az õ léptei a sírba törekszenek. Az életnek útját hogy ne követhesse, ösvényei változókká lettek, a nélkül, hogy õ eszébe venné. Most azért, fiaim, hallgassatok engem, és ne távozzatok el számnak beszéditõl! Távoztasd el attól útadat, és ne közelgess házának ajtajához, hogy másoknak ne add a te ékességedet, és esztendeidet a kegyetlennek; Hogy ne az idegenek teljenek be a te marháiddal, és a te keresményed más házába ne jusson. Hogy nyögnöd kelljen életed végén, a mikor megemésztetik a te húsod és a te tested, és azt kelljen mondanod: miképen gyûlöltem az erkölcsi tanítást, és a fenyítéket útálta az én elmém, És nem hallgattam az én vezetõim szavát, és az én tanítóimhoz nem hajtottam fülemet, kevés híja volt, hogy minden gonoszságba nem merültem a gyülekezetnek és községnek közepette! Igyál vizet a te kútadból, és a te forrásod közepibõl folyóvizet. Kifolynak-é a te forrásid, az utczákra a te vized folyásai? Egyedül tied legyenek, és nem az idegenekéi veled. Legyen a te forrásod áldott, és örvendezz a te ifjúságod feleségének. A szerelmes szarvas, és kedves zerge; az õ emlõi elégítsenek meg téged minden idõben, az õ szerelmében gyönyörködjél szüntelen. És miért bujdosnál, fiam, az idegen után, és ölelnéd keblét az idegennek?"


Ez nem az önkielégítésről szól, hanem házasságtörésről, idegen asszonyról és prostituáltakról.


"Az önkielégítés a tisztátalanság egyik formája"


Valóban? Bizonyítsd, ha már így tényként kijelented!


"Különféle kívánságok, és gyönyörök rabszolgájává tehet,és táptalaja a helytelen gondolkodásnak.

Titus 3:3= mert egykor mi magunk is ostobák voltunk.....különféle kívánságok, és gyönyörök rabszolgái..... "


Rabszolga te vagy, a hazugság és bibliát nem ismerő 16 éves lánykák a manipulálásának rabszolgája. Ismét csak elferdítetted az igét, ami egész másról szól. Idézem:


"Emlékeztessed õket, hogy a fejedelemségeknek és hatalmasságoknak engedelmeskedjenek, hódoljanak, minden jó cselekedetre készek legyenek, senkit ne szidalmazzanak, ne veszekedjenek, gyöngédek legyenek, teljes szelídséget tanusítván minden ember iránt. Mert régenten mi is esztelenek, engedetlenek, tévelygõk, különbözõ kívánságoknak és gyönyöröknek szolgái, gonoszságban és irígységben élõk, gyûlölségesek, egymást gyûlölõk valánk. De mikor a mi megtartó Istenünknek jóvolta és az emberekhez való szeretete megjelent, Nem az igazságnak cselekedeteibõl, a melyeket mi cselekedtünk, hanem az õ irgalmasságából tartott meg minket az újjászületésnek fürdõje és a Szent Lélek megújítása által, Melyet kitöltött reánk bõséggel a mi megtartó Jézus Krisztusunk által; Hogy az õ kegyelmébõl megigazulván, örökösök legyünk az örök élet reménysége szerint"


Te figyike. ebből hogy hoztad ki ezt a rémálmot?: "Különféle kívánságok, és gyönyörök rabszolgájává tehet,és táptalaja a helytelen gondolkodásnak"??


A biblia nem a játékszered haver. Ébresztő! Isten beszéde, nem a bűntudatkeltés és manipulálások eszköze, mit képzelsz te?! Hogy képzeled azt, hogy kiragadsz pár igét a kontextusából PUSZTÁN AZÉRT, hogy alátámaszd a mondókádat?! Gondolod, ezt eltűri Isten, te kis "tanító"? elárulom: NEM!


"Fiatal ember ezt mondja mivel gyötörte a bűn tudat:

Amikor visszaestem, szörnyen éreztem magam, nehezen ment az ima"


Melyik fiatal ember? Az, amelyiknek előtte ilyen kiragadott igékkel, negatív vallásos szellemben jóelőre bűntudattal terhelték hozzád hasonlók a nemiségüket? Hát persze, hogy bűnösnek érzi, ha ifjú korától ezt sujkolják belé, csodálom, ha felesége lesz feláll neki és nem érzi a z egész szexet bűnnek! Még elnézést is kér, megbocsátást. Persze, hogy "szörnyen érzi magát" én is úgy érezném, ha 50 vallásos ember azt tolná évekig agyamba a pszichoszexuális fejlődésem hajnalán, hogy bűn! Szuggessziónak hívják és szocializációnak.


"Ha te is így érzel ne csüggedj, nem vagy reménytelen eset"


"Reménytelen eset" jelzőkkel dobálózol csípőből, mintha legalábbis meddő lenne, fél lábú egy maratonon, vagy leszbikus.. Csoda, ha ilyen rizsákat hallva bűnnek érzi az ébredező (és természetes!) nemiségét??


"sok fiatalnak, és idősnek sikerült leszokni róla"


Vagy csak már nem merik vitatni egy olyan közösségben, ahol ilyen véres szájjal, elítélően megbéjegzik az "elkövetőit". Arról nem is beszélve, hogy egyáltalán nem a "nagyérdeműre" tartozó, szellőztetni való, hanem full intim dolog. Megnézném én azokat a fiatalokat/öregeket, akik így "leszoktak".


"szánj időt, hogy isten szeretetén, és irgalmán elmélkedj.+ sok sok ima"


Az önkielégítés miért zárná ki ezeket? Akkor te meg ne szelj kenyeret késsel, hanem "elmélkedj Isten irgalmán és imádkozz" helyette, nehogy valakit leszúrj. Kb ennyire értelmes és logikusan önkielégítéshez kapcsolódó, amit írtál, mint ez a példa. Kizáróok? Vagy bűnbocsánatért kell esedezzen és ezért elmélkedjen Isten irgalmán?


Megfogadhatnád a saját tanácsodat. Megfejelhetnéd egy kis őszinte magadba nézéssel arra vonatkozólag, hogy más, vadidegen, hívő kislányok még nem is létező nemi életét jóelőre bűntudattal terheled minden alap nélkül úgy, hogy közben a saját szájízed szerint kiragadva és eldeformált jelentést adva megmásítod Isten szavát. Hozzáteszel-elveszel belőle és ehhez nincs jogod, még a "jószándék" sem elég "jó ok". Szállj magadba, a jövőben pedig körültekintőbben járj el, különösen akkor, ha Isten megmásíthatatlan beszédéből idézel.

2012. júl. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
85%

Már megbocsáss de nem neked irtam a válszt, és ha a kislánynak nem tetszik majd lenulláz.

Ezen felül nem véletlen ragadtam ki egyes idézetből lévén lányról van szó, de szent írásban férfiről beszél, jó lehet mindenkinek szól, nemtől független.

Ezenfelül,a példa beszédekből annyit szerettem volna kihozni, hogy kerülje az erre csábító helyzeteket, ha a leszokást tervezi, ezért is nem idéztem tovább, mert az már nem a tárgyhoz tartozik.("ajtaját se közelítsd")

És nem állítottam azt, hogy halálos bűn, hanem azt hogy nem helyes, ha tetszeni akar a teremtőnek.

DE nem fogok mentegetőzni, nem tartozom számadással feléd, és a fenyegetés nem keresztényi, bízd a teremtőre, Ő tudja mi van a szívemben, és nem te.

(Nem ítélj, hogy ne ítéltess)

2012. júl. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
12%

Valóban nem egészséges.

Egy orvos mondta, hogy nagyobb az esélye az amúgy is rákos hajlamokra hajlóknak, hogy méhnyak rák fejlődhet ki előbb mint kellene.

2012. júl. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező

Nem tartod egészséges dolognak a maszturbálást.És szerinted Isten nem nézi jó szemmel.Kérdésem a következő:ha Isten oltotta beléd a szexuális vágyat,aminek erősebb jelenléte teljesen természetes ebben a korban,akkor mégis,hogy lehet,hogy annak levezetését meg már nem nézi jó szemmel?

Gondolkodj egy kicsit józanul,mert bizony mondom,ha ennyire überkeresztény akarsz lenni,akkor jó eséllyel problémáid lesznek a saját szexualitásoddal,ami a lelki-és testi egészségedre negatívan fog kihatni.És ne haragudj,de én nem hiszem el,hogy te ezeket a dolgokat őszintén önmagad gondolod így.Más emberek,a külvilág ültette el benned a bűntudatot.Ha elég őszinte vagy magadhoz,meg fogod látni,hogy így van.

Nem megbántani akartalak,hanem kertelés nélkül leírni,amit gondolok.

2012. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Nem tudom, ismered-e a Biztos Út blogot, ott van egy cikksorozat az önkielégítésről, ha gondolod olvasd át, tanácsokat is ad a leszokáshoz:

[link]

Remélem segít! :)

2012. júl. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
71%

Szia!



Ahelyett, hogy maszturbálással kielégítenéd a benned felgyülemlett szexuális vágyakat, inkább tanulj meg uralkodni magadon (1Tesszalonika 4:4, 5). Ennek érdekében a Biblia azt a tanácsot adja, hogy kerüld azokat a helyzeteket, amelyek felkorbácsolhatják a szexuális vágyakat (Példabeszédek 5:8, 9).



Igyekezz hát helyes megvilágításban látni a dolgokat. Az önkielégítés a tisztátalanság egyik formája. ’Különféle kívánságok és gyönyörök rabszolgájává’ tehet, és táptalaja a helytelen gondolkodásmódnak (Titusz 3:3). Ugyanakkor nem tekinthető durva nemi erkölcstelenségnek, mint a paráznaság (Júdás 7). Ezért nem kell arra következtetned, hogy a maszturbálással megbocsáthatatlan bűnt követtél el. A legfontosabb az, hogy ellenállj a kísértésnek, és soha ne add fel a harcot!

Visszaesés után könnyen elkeseredhet az ember. Ilyenkor szívleld meg a Példabeszédek 24:16 szavait: „ha hétszer elesik is az igazságos, fel fog kelni, a gonoszokat azonban elbuktatja a szerencsétlenség.” Egy átmeneti kudarctól még nem leszel gonosz. Éppen ezért ne add fel! Gondold át, mi miatt estél vissza, és törekedj rá, hogy ne kövesd el ugyanazokat a hibákat.

Szánj időt arra, hogy Isten szeretetén és irgalmán elmélkedj. Dávid, a zsoltáríró, aki jól tudta, mit jelent gyarlónak lenni, kijelentette: „Ahogy az apa irgalmaz fiainak, úgy irgalmaz Jehova az őt félőknek. Mert ő jól ismeri formáltatásunkat, megemlékezik róla, hogy por vagyunk” (Zsoltárok 103:13, 14). Igen, Jehova figyelembe veszi a tökéletlenségünket, és ’kész megbocsátani’ (Zsoltárok 86:5). Másfelől viszont azt szeretné, ha dolgoznánk a hibáinkon. Milyen gyakorlatias lépéseket tehetsz azért, hogy fel tudj hagyni a szokásoddal?

Vizsgáld meg, mivel töltöd a szabadidődet. Olyan filmeket és tévéműsorokat nézel, vagy olyan honlapokat látogatsz meg, amelyek felkeltik a nemi vágyakat? A zsoltáríró bölcsen így imádkozott: „Fordítsd el szemeimet, ne nézzenek hiábavalóságot; őrizd meg életemet a te utadon” (Zsolt 119:37).

Tudatosan tereld el a gondolataidat. Egy fiatal keresztény, William ezt tanácsolja: „Mielőtt lefekszel az ágyba, olvass valamit, ami szellemi dolgokkal kapcsolatos. Nagyon fontos, hogy a nap utolsó gondolata szellemi legyen” (Filippi 4:8).

Beszélj róla valakinek. A szégyenérzet megnehezítheti, hogy előhozakodj a témával. De ha beszélsz róla valakinek, akiben megbízol, győztesen kerülhetsz ki a harcból! Így tett egy David nevű keresztény is. „Bizalmasan beszéltem édesapámmal – mondja. – Soha nem fogom elfelejteni, amit mondott. Egy biztató mosollyal az arcán így szólt: »Nagyon büszke vagyok rád.« Tudta, hogy min kellett keresztül mennem, hogy felhozzam a témát. Pont erre a buzdításra volt szükségem, hogy ne keseredjek el, és eltökélt maradjak.

Azután apa felolvasott néhány bibliaverset, hogy megláttassa velem, hogy nem vagyok reménytelen eset. Majd mutatott még néhány bibliaverset, hogy meggyőződjön arról, hogy tisztában vagyok-e a tetteim komolyságával. Azt mondta, hogy vegyem úgy, hogy most tiszta lappal indulok, egy ideig próbáljak meg tiszta maradni, és akkor újra beszélünk a dologról. Azt is mondta, hogy ne törjön le, ha visszaesnék, csak legközelebb törekedjek arra, hogy hosszabb időszakot bírjak ki.” Milyen tanulságot vont le David a történtekből? „Az volt a legjobb az egészben, hogy volt valaki, aki tudta, mi a problémám, és segített nekem.”


Üdv: Imre

2012. júl. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim válasza:
20%
ha elolvasod a tíz parancsolatot abban az áll hogy ne paráználkodj nem az hogy ne maszturbálj.
2012. júl. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!