Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan szokhatnék le a masztur...

Hogyan szokhatnék le a maszturbálásról? 16/L

Figyelt kérdés
Keresztény lány vagyok. Sajnos már rengetegszer maszturbáltam, de nem akarok többet! Mindig bűntudatot érzek utána, nem tartom helyesnek, mégis újra és újra bűnbe esek! Hogyan tudnék leszokni a maszturbálásról? Keresztény hívők, ti szoktatok maszturbálni? 16/L

2012. júl. 8. 01:06
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Egy másik kérdés is kb. ugyanerről szólt, idemásolom a válaszom, Neked is ugyanezt írnám:


Nagyon jól teszed, hogy le akarsz szokni, ne add fel!


Ami segít ebben:

sport, mozgás, fizikai elfáradás,

hobbi, ami leköt, érdekel, bele tudsz feledkezni,

megfelelő társaság,

ha még a gondolatnál eltereled a saját figyelmedet más irányba, mielőtt tetté válna (pl. a fentiekkel)


ezt is érdemes elolvasni:

[link]


Remélem, tudtam segíteni.


És nem, nem szoktam maszturbálni.

2012. nov. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Én is Istenhívő vagyok, és amikor vannak fölös energiáim, és érzem, hogy kanos vagyok, akkor megtörténik.


Gondolj bele, az angyalok mit össze röhöghetnek rajtunk, ha van humorérzékük. Már láttam pár homevideót ahol a lányok masztoznak, hát...

2013. okt. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:

Egy fontos tényt mondanék az ide tévedőknek. A maszturbálásról nem lehet leszokni csak abbahagyni mivel nem leszel függő vagy pedig függőnek születsz. Hiszen én úgy maszturbáltam először hogy nem tudtam hogy mi az (magömlésem is volt). Vagyis leszokni vagy abbahagyni nem lehet csak pszihés következményekkel amiket én is tapasztaltam mikor próbáltam abbahagyni, csak ekkor éreztem bűntudatot máskor addig és azután nem.

Innentől kezdve meg azt bizonygatom hogy nem volt torz a lelkiismeretem:)


Én kisebb koromban nem éreztem bűntudatot miatta és tudom hogy nem volt torz a lelkivilágom mert akkor még egy csepp önzőség vagy hatalomvágy nem volt bennem csak jóakarat és megfeleléshajlam, nem kaptam semmilyen felvilágosítást a hittel kapcsolatban. Vagyis ha Isten a lelkiismeretünkön keresztül segít eldönteni hogy mi helyes és mi helytelen akkor a maszturbálás nem helytelen. A szexről meg összesen ennyit tudtam (ugyanis megkérdeztem hogy mi lenne ha kipusztulnának a gólyák): így fogann meg a gyere az anyja hasában, jó érzés. Ezek után nem értettem miért mondja rá minden ovis hogy "fúj" (biztos a szüleiknek nagy megpróbáltatás lehetett őket összehozni). Az egyetlen ésszerű magyarázat szerintem hogy miért bűn: mert önzőség.

De ugyanúgy fimetnézni videójátékozni, meleg vízzel fürödni, szép ruhában járni, finomakat enni, édességet enni, ásványvizet venni amikot van iható csapvíz is, nyaralni menni....

Mert ezt az elpazarolt pénzt eljótékonkodhaztánk. Ugyan úgy az maszturbálással töltött 10-30 percet is hasznosabban tölthetnénk.

Ezeket hívják szerzeteseknek, de még ők se tökéletesek. Innen meg egész oda jutunk hogy minden energiánkat és tudásunkat fel kell használni mások javára viszont ezeknek a képességenek a fejlesztéséhez is idő kell nomeg ki kiell számolnunk hogy mellyit dolgozzunk egy nap hogy életünk során a lehető legtöbb jót tegyük mert minnél jobban hajtjuk magunkat annál hamarabb kipurcanunk és ha nem foglalkozunk magunkkal akkor a hormonok ellen kell valamit tenni ami vagy pénzigényes (pl gyógyszer) vagy időigényes tevékenység (pl maszturbálás) vagy hagyjuk hogy tönkremennyünk ami szintén önzőség. Szóval mi is az öznőség xD.

2017. febr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!