Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meghalt a kutyám, mint kereszt...

Meghalt a kutyám, mint keresztény, milyen sorsot remélhetek a lelke felől?

Figyelt kérdés
Tegnap elhunyt a kutyám, egy autó elütötte. Most milyen sors var az ö lelkére? Túlvilági lét? Vagy elpusztult a lelke? Mi lett vele, hol van most?
2012. júl. 11. 21:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%
Ha a kutyád bddhista volt akkor életre kel egy másik testben.
2012. júl. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
54%
Talán ilyen hülyeségek helyett azon kéne gondolkozni, hogy ez hogy eshetett meg. Az első hogy megtanítom a kutyának, hogy soha semmilyen körülmények között nem léphet le az úttestre az engedélyem nélkül. Szégyelld magad a felelőtlenséged miatt!
2012. júl. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
70%
Jobban kellett volna figyelned a kutyusodra. Nincsen túlvilág elpusztult kész annyi neki, egy másik testben talán újraéled, talán nem. Semmi tudományos magyarázat nincs erre. Ha a kutyád megszökött akkor sajnálom. Ha pedig te nem figyeltél rá eleget sétáltatás közben, nem kötöttél rá pórázt vagy nem akadályoztad meg soha ne tudjon kiszökni az utcára, akkor magadra vess. Nekem is van kutyám amint hozzám került első dolgom az volt hogy kerítéseket le ellenőriztem hogy kitud-e mászni valahol vagy nem. És felelőtlenül nem engedtem póráz nélkül sétálni főleg az őt mellett.
2012. júl. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a lelke is meghalt. És se a pokolba/se a menybe nem kerülhet.
2012. júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy ennyire "együtt érzőek" vagytok! :)


Semmit nem tudtok a körülményekről, de azért rögtön letámadtok engem, de igazatok van, tényleg nem elég csapás nekem hogy meghalt ő.

2012. júl. 11. 22:06
 6/28 anonim ***** válasza:

Nos csatlakozom az előttem szólókhoz.

Magam is vesztettem el kutyát, bár jó lehet nekem egy rossz indulatú szomszéd erős patkány méreggel mérgezte meg szegényt.

az állatok hittől, és vallástól függetlenek, bár ahogy olvasom vannak vallások ahol nem.


Nos a teremtő a bibliában ezt írja az állatokról

(Prédikátor 3:18-20) . . .Azt mondtam én a szívemben az emberek fiairól, hogy az igaz Isten különválasztja őket, hogy meglássák, ők maguk is az állatokhoz hasonlók. 19 Mert az emberek fiainak vége hasonló az állatoknak végéhez, egyenlő végük van. Amint meghal az egyik, úgy meghal a másik is; egy szellemük van mindegyiküknek, úgyhogy nem áll felette az ember az állatnak, hisz minden hiábavalóság. 20 Mindegyik egy helyre megy; mindegyik a porból lett, és mindegyik a porba tér vissza.


Nos igen nehéz, főleg ha sokáig veletek volt, mert Ő már családtagnak számít.

Persze a másik véglet sem jó, amikor még fiatal, és hevességében lement az útról, mert még élhetett volna.


Próbáld meg túl tenni magad rajta.

2012. júl. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

nagyon sajnálom a kutyád de elég érdekes kérdést tettél fel hát ne csodálkozz hogyha ilyen válaszokat kapsz.

Ugyan ott van ahol majd te, én és mindenki lesz más miután meghalt. A föld alatt.

Emlékezz rá ne azon idegeskedj hogy hol lesz vagy nem lesz.

2012. júl. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
51%

Biztosan nagyon szeretted a kutyádat, most hiányzik. Ne hallgass azokra, akik ebben a fájdalmas állapotban téged szidnak. Baleset mindenkivel, még emberekkel is történik. Váratlan eseményekre, helyzetekre nem lehet mindig felkészülni. Az állat is viselkedhet kiszámíthatatlanul, bármennyire is jól van betanítva.

A kutyád élő lélek volt, de már nem él, nincs semmi része, ami életben maradt volna. Ugyanígy van az ember is, ebben egyformák vagyunk velük. Amiben különbözünk tőlük az, hogy mi újra élhetünk, mert aki új életet adhat nekünk, szeret minket és mi is szeretjük őt. Ezt a szeretetet ki is fejezzük a tetteinkkel, de szellemünkkel is imádjuk a Teremtőt. Ezt egy állat nem tudja megtenni. Keresztényként a kutyádnak nem remélhetsz feltámadást, nem fog új életet kapni.

2012. júl. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

22:33


Bizony, hogy hiányzik...


Köszönöm hogy megérted helyzetemet. Tehát mint keresztény, semmilyen feltámadásban nem hihetek kutyám lelkét illetően. =,( Akkor mindenképpen le kell mondanom róla, s el kell eresztenem. Egy dolgot kérek csupán az égtől, hogy nyugodhasson békében.

2012. júl. 11. 22:38
 10/28 anonim ***** válasza:

A kutysukád többé már nem szenved és ha rá gondolsz, akkor próbálj inkább szeretettel gondolni a boldog percekre és ne a fájdalomra. Tudom, hogy nagyon rossz és sajnálom:(

Együtt érzek veled!

A Bibliában nincs benne, hogy mi lesz a kutyákkal, így nem tudjuk, hogy mi lesz vele, csak azt, hogy ezt az életet fejezte be.

2012. júl. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!