Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meghalt a kutyám, mint kereszt...

Meghalt a kutyám, mint keresztény, milyen sorsot remélhetek a lelke felől?

Figyelt kérdés
Tegnap elhunyt a kutyám, egy autó elütötte. Most milyen sors var az ö lelkére? Túlvilági lét? Vagy elpusztult a lelke? Mi lett vele, hol van most?
2012. júl. 11. 21:42
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

"A kutysukád többé már nem szenved és ha rá gondolsz, akkor próbálj inkább szeretettel gondolni a boldog percekre és ne a fájdalomra. Tudom, hogy nagyon rossz és sajnálom:(

Együtt érzek veled!

A Bibliában nincs benne, hogy mi lesz a kutyákkal, így nem tudjuk, hogy mi lesz vele, csak azt, hogy ezt az életet fejezte be."


Köszönöm megértésed!


Egyenlőre még a fajdalom az, amivel harcolok de valóban, a közös, boldog perceinkre kell emlékeznem. Mert bar elment ebből a világból, az élmények itt maradtak. És ezt senki sem veheti el tőlem.


Remélem, hogy meg fogja lelni az örök nyugalmat! :,(

2012. júl. 11. 22:48
 12/28 Hazardteam ***** válasza:

Az én válaszom:


"Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését. Mert a teremtett világ hiábavalóság alá vettetett, nem önként, hanem azért, a ki az alá vetette.


Azzal a reménységgel, hogy maga a teremtett világ is megszabadul a rothadandóság rabságától az Isten fiai dicsőségének szabadságára.


Mert tudjuk, hogy az egész teremtett világ egyetemben fohászkodik és nyög mind idáig.


Nemcsak ez pedig, hanem magok a Lélek zsengéjének birtokosai, mi magunk is fohászkodunk magunkban, várván a fiúságot, a mi testünknek megváltását.


Mert reménységben tartattunk meg; a reménység pedig, ha láttatik, nem reménység; mert a mit lát valaki, miért reményli is azt?


Ha pedig, a mit nem látunk, azt reméljük, békességes tűréssel várjuk.


Hasonlatosképen pedig a Lélek is segítségére van a mi erőtelenségünknek. Mert azt, a mit kérnünk kell, a mint kellene, nem tudjuk; de maga a Lélek esedezik mi érettünk kimondhatatlan fohászkodásokkal.


A ki pedig a szíveket vizsgálja, tudja, mi a Lélek gondolata, mert Isten szerint esedezik a szentekért.


Tudjuk pedig, hogy azoknak, a kik Istent szeretik, minden javokra van, mint a kik az ő végzése szerint hivatalosak.


Mert a kiket eleve ismert, eleve el is rendelte, hogy azok az ő Fia ábrázatához hasonlatosak legyenek, hogy ő legyen elsőszülött sok atyafi között.


Akiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta; és a kiket elhívott, azokat meg is igazította; a kiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette"


Vagyis, a "teremtett világ" az anyagi világ, az univerzum, a föld összessége, "oktalan állatok" (ahogy a biblia nevezi) is "sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését" mert a mi kis barátaink, az állatok is szenvedik (itt a földön) az Ádámi bukás következményeit, így a "hiábavalóságot" és a halált is.


"Azzal a reménységgel, hogy maga a teremtett világ is megszabadul a rothadandóság rabságától az Isten fiai dicsőségének szabadságára"


"Mert tudjuk, hogy az EGÉSZ TEREMTETT VILÁG egyetemben FOHÁSZKODIK és nyög mind idáig"


Valahol olvastam a bibliában egy részt, ahol éhező madárfiókákról volt szó asszem, akik kiáltottak Istenhez, ő megkönyörült rajtuk és énekükkel dicsőítették Őt. (Csak most nem találom sajnos)


Az állatok nem estek bűnbe. Ádám és miattunk szenvednek és halnak meg. Eredetileg Isten teremtette őket, hogy Ádám barátai legyenek, mert egyedül volt (persze nem tudták betölteni egy "társ" hiányát, ezért lett Éva)


Ők a mi kis barátaink, a természetük elvadulása is az özönvíz után következett csak be, de Isten szereti őket is és szereti a kutyusokat is:)


És.. maha Jézus mondta ezt: "Nemde öt verebet meg lehet venni két filléren? és egy sincs azok közül Istennél elfelejtve"


Én hiszek neki. És lesznek állatkák a mennyben is, meg itt az újjáteremtett földön is az örökkévalóságban. Szerintem még viszontlátod a kutyusodat, ebben biztos vagyok.


És én is a kis papikáimat, akik most már jobb helyen vannak, szabadon röpködhetnek drágák:)

2012. júl. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Hazardteam ***** válasza:

Nézd meg ezt, hátha nem leszel annyira szomorú:

http://www.youtube.com/watch?v=O-g7mdIw0yU

És nézd meg 3. percnél is, emlékezz erre


"And when it's over, I know how it's gonna be, and true love will NEVER die, no, not fade away!"


:)

2012. júl. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Sajnálom, hogy meghalt a kutyusod, de azt elmondom, hogy az állatoknak nincs lelkük. A kutyusod most ott van a földben ahová temetted.

Se a Mennybe, se a pokolba nem jutnak az állatok.

Isten csak az embernek adott lelket. Más élőlényeknek, állatoknak, növényeknek nem. Az állatok nem tudnak gondolkodni, nekik csak ösztöneik vannak. Lelkük sincs, ezért lelkiismeretük sem, így sehová nem jutnak ha meghalnak. Meghaltak=meghaltak és ennyi, vége az életüknek.

Olyan pedig nincs, hogy másik testben születik újjá. Elég vicces lenne és ahhoz is lélek kéne.

Aki keresztény és egy Istenben hisz az tudja.

2012. júl. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Vannak keresztények, akik meg vannak győződve arról, hogy márpedig az állatoknak is van halhatatlan lelkük, és haláluk után jó sorsuk lesz. Mert nekik nincsenek bűneik, még áteredő bűn sem.

A legtöbb nagyegyház viszont nem hisz ebben.

2012. júl. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Előttem levő jól írta, az állatoknak nincs lelkük. Ha lenne, akkor bűn lenne egy szúnyogot is leütni. A kutyus visszaadta szépen a testét a földnek, ez az élet rendje.

Viszont sajnálom, ami történt. Egy kutyát elveszteni gyakran olyan, mintha egy barátot vesztettél volna el. A Jóisten teremtette őket is, méghozzá azért, hogy nekünk embereknek hűséges társai legyenek. Nekem kislány koromban az első kutyám betegségben pusztult el 4 évesen. Még mindig fáj, ha rá gondolok, de azóta már van másik kutyám, őt is nagyon szeretem.

2012. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Hazardteam ***** válasza:
Ne higgy nekik, azt sem tudják, miről beszélnek.
2012. júl. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elhiheted nekünk, hogy az állatoknak nincs lelkük.

De ha keresztény vagy, akkor a Bibliában is utána nézhetsz vagy paptól is megkérdezheted.

2012. júl. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Ha ismernétek Istent, nem mondanátok ilyeneket. Isten szereti az állatokat is, és szereti az embert, akinek az állata olyan fontos legalább, mint mi Őneki. Ha ezt megérti, miért tenne ki minket annak az érzésnek, hogy soha nem láthatjuk őket többé? Különben meg a mennyből nagyon hiányoznának az állatok. A paradicsomban is voltak állatok, a mennyben is lesznek. Akinek van kutyája, az tudja, hogy a kutyáknak IGENIS van lelkük! Nem csak egy szőrzsákba beletömött csont és húscafatok. Az a baj a kereszténységgel, hogy még csak nagyon kevés egyházban jöttek rá, hogy a lélek és a szellem más (angolban szellemnek van helyesen fordítva az arra értendő kifejezés, pl Holy spirit) Tehát a kutyáknak van lelkük de szellemük nincs. A szellem fog feltmadni, így a kutyák tényleg nem fognak feltámadni, de attól még kerülhetnek a mennybe. Én hiszek az örök vadászmezőkben! :)
2012. júl. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 homo ludensz ***** válasza:
Az én olvasatomban vannak különböző létformák: kövek,növények,állatok és emberek. Semmi nem állandó csak egyik tovább marad fent mint a másik. A létformák soha sem keverednek még az inkarnáció során sem. Az ember azért áll a létformák csúcsán mert tudatos tudattal (öntudattal) rendelkezik. Tudja hogy ha egyszer megszületett akkor egyszer meg is kell halnia. Az állat ezt nem tudja,a fa sem a kő sem. A kapirgáló csirke vagy a malacka mit érezne ha tudná hogy egyszer a gondoskodó gazdi fazekában fogja végezni? Az ember az aki mikor önmaga létére és majd a nemlétére gondolt keresett valamit ami megvigasztalja mivel nem jajgathat naphosszat a majdani nemlétén. A filozófiához és a valláshoz fordult és mindenki ott talált és talál benne vigaszt amelyik neki részben azt megadja. Felelős vagy a kutyádért míg él de csak az emlékeidben fog tovább élni ha elpusztult mint ahogyan mi magunk is szerettein emlékében élünk tovább.
2012. júl. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!