Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meghalt a kutyám, mint kereszt...

Meghalt a kutyám, mint keresztény, milyen sorsot remélhetek a lelke felől?

Figyelt kérdés
Tegnap elhunyt a kutyám, egy autó elütötte. Most milyen sors var az ö lelkére? Túlvilági lét? Vagy elpusztult a lelke? Mi lett vele, hol van most?
2012. júl. 11. 21:42
1 2 3
 21/28 Hazardteam ***** válasza:
Homo ludens, ez vallási szekció szóval.. Esetleg megpróbálkozhatnál azzal, hogy elmész egy fradi meccsre és ott hangoztatod a foci értelmetlenségéről és a fradi hiábavalóságáról szőtt álmaidat. Megnézném:) Feltolhatnád youtube-ra is:D
2012. júl. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

-.-

Isten persze, hogy szereti az állatokat, de az nem egyenlő azzal, hogy lelket adjon nekik. Minden állat akkor a mennybe jutna, hisz ők nem követnek el szándékosan bűnöket. Épp ez az nem tudnak gondolkozni azon hogy ezt meg tehetik e vagy sem... Akkor minden egyes alkalommal mikor valaki lecsap egy szúnyogot, vagy levág egy csirkét és megsüti bűnt követne el. -.-"

Még gyakrabban követnénk el bűnt.

De én nem fogom magyarázni, ha a kérdező azt állítja magáról, hogy keresztény, akkor illene tudni, de mondom, kérdezze meg egy paptól.

A kutya pedig nem lehet keresztény, mivel nem gondolkozik, csak ösztönei vannak. Ezért azon sem gondolkozott, hogy keresztény legyen-e vagy sem... A vallását sem gyakorolta..legalábbis gondolom nem imádkozott és járt templomba. És szerintem még meg sem volt keresztelve.

2012. júl. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Hazardteam ***** válasza:
ki mondta hogy a kutya keresztény meg ilyen baromságokat te bomlott agyú? senki?? "illene tudnia" mégis mit, amikor nincs leírva sehogy, ahogy az ellenkezője sem? "kérdezze meg a papot" mert? miféle "papot"? aki még a házasságot sem ismeri olyat? vagy melyiket? Azt a fajtát, amelyiknek az ősei pogromokat tartottak, vérvádakkal és máglyán égettek el tudósokat, meg ártatlan nőket folytattak meg "boszorkány" címszóval és akik gyűlölik Isten választott népét, betiltatták a bibliát, halálbüntetés terhe mellett, ha valakinek a házában találnak, mert hogy csak ők olvashatják? Vagy azt a papot kérdezze meg, akinek a "hittársai" párszáz éve még fegyverrel irtották a többi keresztényt, akárcsak itt délmagyarországon is? ezeket? Vagy a gyerektesteket simogató és ezeket védelmező papokat kérdezze meg? Melyikre gondolsz?
2012. júl. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 homo ludensz ***** válasza:
Hazardteam én csak leírtam egy általam helyesnek vélt elméletet és képzeld hozzá hogy még Istenhívőnek is tartom magam csak nekem talán más a Teremtő Istenről a véleményem mint a többségnek.
2012. júl. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
emberek, a szellem és a lélek más. Egy ember testből, lélekből és szellemből áll. A szellem az ami újjászületik, és feltámad. Egy állat testből, és lélekből áll.
2012. júl. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

" meghalt a kutyám, mint keresztény..."

Tehát kereszténynek mondja magát és az is le van írva, hogy az állatoknak nincs lelkük... észlény. És képzeld azt a papot kéne megkérdeznie aki éveken keresztül tanult azért, hogy pap lehessen és valószínűleg ezekről a kérdésekről többet tud mint te. És ma már nem égetnek "boszorkányokat" meg mittudom én.. Tudod hányat írunk? Azóta eltelt egy kis idő...A jelenben kéne élni, nem nem tudom hány évtizeddel ezelőtt.

És azért mert régen hülyék voltak az emberek most attól még nem azok. És ha van néhány pedofil pap? Elég szomorú, de az nem az összes. Volt egy pár elmebeteg és ezért mindegyiket megbélyegzik...szép.

Amúgy meg csak egy kicsit kéne bele gondolni az egészbe...

Részemről lezárnám, mindenki azt hisz amit akar, de ez nem csak az én véleményem volt.

2012. júl. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Hazardteam ***** válasza:
Ne okoskodj, engem is taperolni próbáltak és az még a 80-as években volt. ráadásul 2x is 2 különböző.. Hagyjuk ezt ok? A kutyáról volt szó. Amőgy meg ha rossz a "gyökere" egy fának, akkor a gyümölcsei is rosszak lesznek. A gyereknevelést, szexuális életet és még nagyon sok mindent nem lehet "tanulni" egy iskolapadban. Még akkor sem, ha a "tanítóik" tudnák hogy kell. De nem tudják, mert már ők sem csinálták. Ha autószerelőhöz megyek, elvárom, hogy ne olyan legyen, aki csak képen kátott autókat már őt is olyanok tanították a suliban, akik szintén csak képen látták. Ha orvos kése alá fekszem, azzal nem vagyok kisegítve, hogy tankönyvből tanult valamit, meg látott már olyat a TV-ben. "Családi" "szexuális" és "gyermeknevelési" SŐT!! "munkahelyi" tanácsokat eszembe nem jutna olyan emberektől kérni, akik maguk nem csinálták/csinálják (és akkor hol marad ettől még az, hogy jól csinálnák, vagy rosszul??) és akiknél még én is többet tudok személyes életből/tapasztalatból. Észt osztani a szószékről csuhában elméleti síkon filozofikus alapon azt lehet megtanítják nekik a saját zsinatjaikra épülő tanaik alapján. DE ez a NAGYON maximum és 1000 sebből vérzik. Ha nem így lenne, nem a hitetlenek/tök más vallásúak adóforintjaiból kellene eltartatniuk magukat az állammal, hanem özönlenének oda a hívek, mert "működne". ennyi
2012. júl. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Te tértél el a kutyától...látod ez a gond az emberekkel ami veled...tudod nem mindenki egyforma, hál' Istennek!

de inkább hagyjuk. -.-"

2012. júl. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!