Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a feltétele annak h....

Mi a feltétele annak h. evangelikusnak keresztelt gyerek első áldozó lehessen?

Figyelt kérdés
2008. máj. 9. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Biztosat nem tudok, de szerintem ha beszélsz egy pappal, aki biztosítottnak látja a gyerek katolikus nevelését, akkor az én véleményem szerint nincs különösebb akadálya (persze ugyanazt a hittant, amit a többiek tanulnak, neki is tanulni kell és a legtöbb helyen elsőáldozás előtt vizsgázni is kell belőle). Mivel a két egyház elismeri egymás keresztségét, a hittanra járáson kívül, nem hiszem, hogy más akadályt támasztanának.

De ha a család inkább evangélikus és a gyerek is leginkább ebben nevelkedik, akkor le fog róla beszélni.

Keress meg egy papot és beszéljetek róla!

2008. máj. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lényegében véve katolizálni kell,mert csak katolikusok járulhatnak szentáldozáshoz.Hitoktatáson is részt kell venni előtte.
2008. máj. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
22%
én evangélkus vagyok, és tudom , hogy nem lehet , egyszer evangálikus vagy akkor az is maradsz , és nem lehetsz katolikus, vagyis nem lehet első álodzó
2008. jún. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan lehet katolizálni. valóban annyi a gyerkőc feladata, hogy a többiekel együtt eljárjon a hitoktatásra, mikor eljön az ideje, elvégzi az első szentgyónását, utána áldozhat.
2009. jan. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
át lehet keresztelkedni
2010. jan. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
át keresztelkedni nem lehet, mert az egyszeri dolog. de áttérni lehet, én katolikus keresztséggel lettem evangélikus konfirmandus. de láttam másik irányú áttérést is.
2010. júl. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!