Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha előző életemben megkereszte...

Ha előző életemben megkeresztelkedtem, most keresztény vagyok?

Figyelt kérdés
Ebben az életemben nem keresztelkedtem meg, de egyik korábbi életben igen, most mi ahelyzet ? A keresztség örökre szól vagy csak abban az életben.
2012. aug. 20. 22:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
A Bibliában és a kereszténységben nincs reinkarnáció.
2012. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Nincs reinkarnáció egyik keresztény vallásban sem.
2012. aug. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem érdekes ez a kérdés!


Nem az a kérdés, hogy a Bibliában van-e reinkarnáció.

Hanem mi van akkor, ha valaki most "rájön", vagy elkezd hinni a reinkarnációban. Ilyen alapon jogos a legalább elméleti szintű felvetése a dolognak.


Egyébként bár a keresztények kimagyarázzák a dolgot, de vannak olyan nem kanonizált könyvek, amelyekben igenis egyértelmű utalás volt a reinkarnációra. Illetve a kanonizált könyvekben is vannak olyan részek, amelyek okot adhatnak a reinkarnáció elfogadására...ha hajlandók vagyunk elszakadni az egyház dogmáitól, dogmatikus tanításaitól, és magunk olvasni a Bibliát.

2012. aug. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Valóságban van reinkarnáció.
2012. aug. 20. 22:49
 5/19 anonim ***** válasza:
Ebbe a világba emberként tuti nem fogsz reinkarnálódni. Annak mi értelme van?
2012. aug. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Reinkarnációnak van értelme csak jó megvilágításból kell nézni a dolgokat. Sok életem volt már itt, voltam pap is és világi ember is. A reinkarnációval a lélek fejlődik és szerez tapasztalatot.
2012. aug. 20. 23:19
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

Ismét a 3. válaszoló vagyok.

Én is hiszek a reinkarnációban.

Azok szempontjából írtam azt, hogy legalább elméleti síkon gondolkozzanak el, akik nem hisznek benne, és annyival lezárják, hogy _szerintük_ nincs róla szó a Bibliában (pedig van!), és így be is halna a beszélgetés a témáról.

2012. aug. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Milyen az, ha fejlődik a lélek? Hogyan mutatkozik meg a következő életemben? Miben fogok különbözni, ha öngyilkos leszek 12x vagy leélem az életem és tanulok?


Egyébként nem attól leszel keresztény, hogy megkeresztelnek, hanem attól, hogy befogadod Istent.

2012. aug. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, mi voltál előző életeidben?
2012. aug. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Természetesen nem. A kereszténység ugyanis Krisztus követést jelent, azzal, hogy valaki megkeresztelkedik még nem válik Krisztus követővé, azzal válik azzá, hogy cselekszi mindazt, amit Krisztus tanított és cselekedett.


A reinkarnáció eszméje pedig - némely teljességgel megalapozatlan állításokkal szemben - semmilyen formában, még csak egy halvány utalás erejéig sem található meg a Szentírásban. Isten mindent "az ő neme szerint" teremtett. (Lásd I.Móz. 1. fejezet.) Nincs, nem lehet tehát átjárás köztük. Még ha különválhatna az emberi lélek, akkor sem lakozhatnék más, nem emberi élőlény testében.


Üdv. Péter

2012. aug. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!