Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha előző életemben megkereszte...

Ha előző életemben megkeresztelkedtem, most keresztény vagyok?

Figyelt kérdés
Ebben az életemben nem keresztelkedtem meg, de egyik korábbi életben igen, most mi ahelyzet ? A keresztség örökre szól vagy csak abban az életben.
2012. aug. 20. 22:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%

8. válaszoló!


Ezt írod:

"Egyébként nem attól leszel keresztény, hogy megkeresztelnek, hanem attól, hogy befogadod Istent."


Ez nem egészében igaz. Csak a keresztények fogadják be Istent? Nehogymá' csak ők birtokolják a Bölcsek kövét!

Akkor a többi nem keresztény, de istenhívő mit fogad be, ha nem Istent?! Fogalomzavarban vagy.

2012. aug. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
30%
Inkább neked vannak értelmezési problémáid......
2012. aug. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 HudsonHawk ***** válasza:

Válaszolva a kérdésedre: Nem vagy keresztény. Ebben az életedben kell érte tenned!


Én sem hallottam még a reinkarnációra utaló dolgokról a Bibliában

2012. aug. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Andizsuzsi ***** válasza:

Ezt írod:

""Egyébként nem attól leszel keresztény, hogy megkeresztelnek, hanem attól, hogy befogadod Istent."


Ez nem egészében igaz. Csak a keresztények fogadják be Istent? Nehogymá' csak ők birtokolják a Bölcsek kövét!

Akkor a többi nem keresztény, de istenhívő mit fogad be, ha nem Istent?! Fogalomzavarban vagy."


Ez tipikusan a rovar és a bogár esete. Természetesen nem csak a keresztények fogadhatják be Istent, de aki nem fogadja be őt, az ne vallja magát kereszténynek (hiába van megkeresztelve). Remélem, érzed a különbségetnek.

2012. aug. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Abban az életedben amikor keresztény voltál, milyen tapasztalatot szereztél?
2012. aug. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A reinkarnáció lényege, hogy nem a te kis nyamvadt egód "vándorol" hanem az a felettes én, aki átmenetileg most pont tebenned lakik.

TE nem reinkarnálódsz, hanem a felettes éned, akinek valóban nincs szüksége keresztségre. Már csak azért sem, mert ez nem tudatos én.

Ha lenne is reinkarnáció (végül is nem zárhatjuk ki teljesen a dolgot) akkor is: az egódnak van szüksége megváltásra, tehát itt és most ebben az egy életedben.


Hogy a felettes éned (akit nem ismersz) utána kiben lakozik, az lényegtelen a számodra, mert az egód akit ismersz egyszeri és meg fog halni. Ezért van szüksége megváltásra. Remélem ez így érthető.

2012. aug. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A keresztség egy nagyon fontos mozzanat a keresztények életében.

A keresztelkedést mire érted? Mert más az, ha megvallottad bűneid az Úrnak és azért merítkezel be hogy tisztán élhesd az életed Krisztus követőjeként,és csak Benne bízzál,és mindenben Ő vezessen teljesen átadva magad Neki..és megint más dolog az ha a pap megszentelt vízzel,ami olyan ideig-óráig tartó dolog amit csak úgy megcsinálnak hogy" na ezen is túl vagyok". Hatallmas nagy különbség van köztük.

2012. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha hiszel a reinkarnációban, tök mindegy, hogy meg vagy-e keresztelve, nem vagy keresztény. A keresztség elengedhetetlen a kereszténnyé váláshoz, de nem elegendő, ahhoz hinned is kell a keresztény tanításokat. Szerintem a legegyszerűbb keresztény válasz ez volna: Nem, hisz nem volt előző életed.
2012. aug. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kevered a hinduizmust a kereszténységgel.

Nincs összefüggés közöttük,egymástól távoli a két hitrendszer.

A hinduizmus: Szanátana Dharma (Örök rend)a lélek körforgására alapul.Lélekvándorlás .


A keresztény hit lényege :Jézus Krisztusban vetett hit , tanításának megtartása és az emberek egymás iránti szeretete.A kereszténységben nincs lélekvándorlás .Megszületsz ,meghalsz és a lelked elmegy örökre vagy a mennybe ,vagy a pokolba .Remélem megtérsz Jézusban és akkor örök boldogságban lesz részed...


Most azt mondhatom ,olvasgass utána a dolgoknak ....


(K.GY)

2012. aug. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!