Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért lenne jó, hogy vallásos...

Miért lenne jó, hogy vallásos lennék, hinnék, keresztény lennék?

Figyelt kérdés
2012. aug. 24. 07:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül attól leszel vallásos, hogy templomba jársz, és különböző gyülekezetekbe mész.

az egyházról mint intézményről inkább nem alkotnák véleményt, szégyen amit csinálnak.

2012. aug. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha a vallásos azt jelenti, hogy egy közösség viselkedésmódját veszed fel (nevezzük akár gyülekezetnek), akkor csak minden rosszabb lenne. A végén pedig el is kárhoznál, a Biblia tanítása szerint.


Ha úgy érted, miért lenne jó Istent ismerni és elfogadni, hogy igaza van, akkor meg fordítva ülsz a lovon. Ha tényleg létezik egy világot teremtő Isten, aki tényleg él, akkor a kérdésednek elég kevés az értelme.


Most olvasd el mégegyszer, pusztán hideg logikával, és hagyd ki az érzelmeidet. Rá fogsz jönni, hogy igaz, amit írtam.

2012. aug. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Azt kérdi a vakon született gyermek:" miért volna jó nekem látni?" A válaszom mindkettőtöknek:

Mert olyan dolgokat tapasztalnál meg, aminek bár jelen esetben nem érzed a hiányát, de szerintem értelmetlen nélkülük élni, főleg így, hogy élhetsz velük is.

2012. aug. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ugyanaz vagyok, a hitről beszéltem, vallásos inkább ne legyél!
2012. aug. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2012. aug. 24. 16:15
 16/16 Lenko válasza:
Azért lenne jó, mert a vallások közelebb visznek istenhez, és jobban megtanulnád szeretni Őt, embertársaidat, és minden élőlényt. Továbbá, jobban megértenéd a világot, amit Isten teremtett. Boldog lennél, a nehézségek közepette is, és nem állnál értetlenül a sok borzasztó világi eseményeket látva, hanem tudnád, hogy mindez, Istenszeretet hiányában történik.
2012. dec. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!