Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateista vagyok, nem hiszek...

Ateista vagyok, nem hiszek semmiféle természetfeletti dologban, de sokat olvasok keresztény témákról, mert izgalmas/"agymozgató" olvasmánynak tartom. Ez baj?

Figyelt kérdés
Szeretek olvasni a témában nem tudom miért, hiszen semmit sem hiszek el belőle, de mégis, úgy fogom fel mint valami krimit, vagy nem is tudom... Ez baj? Off válaszok nem kellenek, csak értelmesek. Köszi.

2012. aug. 22. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
miazhogy ez baj-e? ki mondja meg neked hogy mit tehetsz es mit nem? mert akkor kerdezd tole. vagy ha azt csinalsz amit akarsz akkor nincs ertelme a kerdesnek
2012. aug. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy baj, hogy furcsa-e? :) Bocsi, kicsit értelmetlen,de reménykedem, hogy megértitek.
2012. aug. 22. 18:24
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Nincs benne semmi fúrcs!Igyekszel megismerni a világot ,aminek apró kicsi része a Biblia is !De ha csak élvezed a történeteket azzal sincs semmi baj!
2012. aug. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem baj.
2012. aug. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
hat nem szokvanyos az tuti de szerintem rosszul nem jarsz vele ha olvasod. noveli az altalanos muveltseged. van benne ugye tortenelem is, meg a mi kulturkorunkben azert illik tudni mirol szol a keresztenyseg.
2012. aug. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%
Pontosan ugyanígy voltam! Meggyőződéses ateistaként valahogy mégis érdekelt a dolog, nem tudtam, hogy miért. Ha senki nem volt otthon, néha Bibliát olvastam. Aztán az Isten, akiben nem hittem, személyes kapcsolatba lépett velem. Erre elkezdtem mélyebbre ásni, hogy ez igaz lehet-e, vagy irány a pszichológus. Hamar meggyőződéses hitre jutottam ezután, ami azóta sziklaszilárd és nagyon gazdagon alátámasztott lett. Szerintem neked is hamarosan eljön az időd. :)
2012. aug. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj. A nagy ateista tudósok is mondják, hogy mindenkinek illene legalább egyszer kiolvasni a Bibliát. Akkor az ahhoz kapcsolódók sem furcsa
2012. aug. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
hogy lepett veled kapcsolatba?
2012. aug. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

> Aztán az Isten, akiben nem hittem, személyes kapcsolatba lépett velem.

Hurrá, még egy fertőzött.

Kérdező: itt az élő példa, hogy ez a nagyon veszélyes elmebetegség a rá hajlamosakat rendkívül könnyen megfertőzheti. Nincs szükség komolyabb agymosásra, az áldozat a saját agyát mossa ki ahogy egyre többet olvas a mesekönyvből, vagy a "magyarázataiból". Egy idő után már nem tűnnek fel neki az ellentmondások ("isten szeretete végtelen, isten szeret téged, de ha nem csinálod azt amit mond, akkor a pokolban fogsz megr*hadni te gennyes kis féreg"). Sőt, az alapvető logikai hibákon sem akad fenn (ha Ádámnak és Évának két fia volt, hogyan szaporodtak tovább? Ha voltak lányaik is, akikről nem ír a biblia, és velük szaporodtak a bátyáik, az nem vérfertőzés?). Félreteszi a logikát, hanyagolja a racionális gondolkodást, az egész mesekönyvet elkezdni "jelképesen" értelmezni.


> Hamar meggyőződéses hitre jutottam ezután, ami azóta sziklaszilárd

> és nagyon gazdagon alátámasztott lett.

Ez a "szilárd hit" ez valami nagyon durva pszichózis. Az áldozatot a legdurvább tények sem tántoríthatják el a hitétől.

Ezt erősen segíti az a jelenség, hogy az emberi agy mintázatot keres, és néha ott is összefüggéseket vél látni, ahol nincs...


> Szerintem neked is hamarosan eljön az időd. :)

Inkább ne jöjjön el. Ne fordulj el a logikától!

2012. aug. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel semmi gond nincs. Engem pl. nagyon érdekel a hinduizmus, pedig amúgy közöm nincs hozzá, nem hiszek benne, más vallású vagyok, de ettől még érdekes az egész.

Egyébként is dicséretes dolog más nézeteket, kultúrákat, felfogásokat is megismerni.

2012. aug. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!