Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Protestánsok, bűn-e SZERINTETE...

Protestánsok, bűn-e SZERINTETEK az önkielégítés?

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 15:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
13%
Ha segédeszközt is használsz akkor nem.
2012. aug. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%
Protestáns vagyok és igen bűn, függetlenül attól, hogy milyen vallási felekezethez tartozik az ember. Például nem csak a protestánsok tartják bűnnek, hanem a katolikusok is. Az indokért keress vissza itt az oldalon, többször is leírtuk már, köztük én is.
2012. aug. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
22%
Nem. Ez hozzátartozik az élethez, olyan mint az evés, ivás, alvás stb.
2012. aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
No. A protestánsok egyedül a Bibliát tekintik alapnak. Ez benne van?
2012. aug. 28. 16:21
 5/30 anonim ***** válasza:
21%
Akkor bűn, ha minden idődet leköti és a nap 24 órájában ezzel foglalkozol, ekörül forognak a gondolataid stb.
2012. aug. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
61%
Ha az önki. bűn akkor ilyen alapon el lehet gondolkodni azon is, hogy az óvszerhasználat bűn??? Még akkor is, ha a házastársaddal vagy együtt?! Szépen nézne ki a világ, keresztyén családok, ha az óvszerhasználat bűn lenne.
2012. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Hazardteam ***** válasza:
45%
A bibliában sehol nem szerepel ilyen parancsolat, utalás, még érintőlegesen sem. Misztikus belemagyarázások, téves értelmezések (pl. Ónán-nál) széles körben elterjedtek, azonban ezek elég vitatott és bizonyíthatatlan emberi állításokon alapulnak, valamint ellentmondanak a józan észnek és a biológiai folyamatoknak. A céljuk a bűntudattal terhelés és/vagy negatív vallással terhelés, figyelem elterelés Isten eredeti és elsődleges prioritást élvező céljairól. Nyilvánvalóan bűn abban az értelemben, ahogy minden más dolog túlzásba vitele is bűn, bálvány és ha eltávolít Isten akaratának véghezvitelétől, vagy misztikusan felmagasztalt piedesztálra emelik, mint pl. Diogenésznél, vagy egyes vallásoknál tapasztalható. Pszichológiai értelemben is káros, de nem az ébredező nemi identitástudat és érzékek megismerésének pubertás kori időablakára vonatkozó szakaszban. A csokoládé evés és a sör is bűn, ha mértéktelenül élnek velük és függőséget mutatnak (van ilyen) Annak ellenére, hogy a csokoládé és a sör is a világ legjobb dolgai közé tartoznak áldassék értük a Teremtő neve:)
2012. aug. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
31%

Igen, Ónánt szokták felhozni ellenérvnek, pedig az nem igazán volt önkielégítés.


Én senkinek nem ajánlom, de szerintem nem bűn. Miért azok a játékok ahol lehet ölni, még ha nem is arról szól elsősorban, azok, bűnök? Nem, csak vigyázni kell velük. Pál apostol egy helyen mond olyat, hogy olyan dolgok az alapok ami nem hasznos. Nem hasztalan, de nem is hasznos.


Összefoglalva: Szerintem nem bűn, amig nem válik fontosabbá, mint a szex (amit Isten adott nekünk), mert akkor Istennél is fontosabb.

2012. aug. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Hazardteam ***** válasza:
86%
A buzdító/felmagasztaló női magazinokat és egyes agykurkászok "pozitív" ömlengéseit kifelejtettem:) Ónán is csinálta, ez tény, viszont ott nem maga az önkielégítés volt bűn, hanem hogy szándékosan Isten ellen lázadva, módszerként használta arra, hogy Támárnak ne lehessen tőle gyermeke. Meg is halt. Ilyen alapon, akik Ónánnal jönnek, kénytelenek lennének belemagyarázni a történetbe azt is, hogy az önkielégítés nem csak hogy bűn, hanem egyenesen halálos bűn. Egyébként már számtalan helyen kitárgyaltuk a témát..
2012. aug. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
24%

Hazardteam, te elolvastad valaha is a Bibliát? Úgy látszik nem, mert az igazság az, hogy egészen konkrétan le van írva a benne:


"Ha egy férfi teste magfolyásban szenved, ez a magfolyás tisztátalan. Aki ilyen folyásban szenved, annak tisztátalanságára ez vonatkozik: Akár kiengedi a teste ezt a folyást, akár visszatartja, mindig tisztátalan." 3Móz 15,2-3


Ezt katolikus fordításból(Szent István Társulati Biblia) szedtem, mert itt van szépen megfogalmazva, hogy akkor is bűn, ha nem élvezel el. De a Károli-fordításban is jól meg van fogalmazva. Én ugyan katolikus vagyok, de protestáns barátaim is azt vallják, hogy bűn.


Van tehát Bibliai magyarázata. Az , aki azt mondja, hogy ennek a törvénynek nincs köze a Bibliához, vagy nem olvasta azt, vagy félre akar vezetni minket.

2012. aug. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!