Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az furcsa, ha ateistaként...

Az furcsa, ha ateistaként 'istenem! '-et vagy 'jézusom'-at kiabálok alkalomadtán?

Figyelt kérdés

Nemrég lettem ateista,és még nem igazán szoktam hozzá a konkrét isten-tagadáshoz.

Hogyan szokjak le róla,mármint,hogy mást mondjak helyette,mivel eléggé zavar..



2012. szept. 17. 17:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%

Azt hittem az előző hozzászólásom (ekkora baromságot) segíteni fog, de látom nem segített.


Semmi jelentősége, hogy istenemezel vagy jézusomozol-e ateistaként. Ez egy szófordulat.


Azért mert ateista lettél még kulturálisan keresztény maradsz. Gondolom a karácsonyt továbbra is ünnepelni fogod. De legalábbis nem állsz át csillagidőre a Gergely-naptárról.

2012. szept. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Hitchens ***** válasza:
100%
Nem, mivel ez egy nyelvi fordulat, semmi köze a valláshoz. De volt/van/lesz egy-két kommentelő, aki szerint ez Isten hívogató szava csak ki kell tárnod a lelked és befogadnod őt, vagy valami hasonló üres duma.
2012. szept. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én is ateista vagyok,és engem is zavart régebben,de mivel tudom,hogy nem jelent számomra semmit az a fogalom,hogy "Isten" vagy "Jézus",ezért mára már nem zavar.Amúgy néha a változatosság kedvéért más istenségek nevét is használom Zeusz,Krishna,Thor...;)
2012. szept. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
5: Kristóf:-SSS.
2018. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!