Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetek tagja a Hit...

Hogyan lehetek tagja a Hit Gyülekezetének?

Figyelt kérdés
Sokáig nem ismertem ezt az egyházat, de mióta figyelem az ott történteket, nagyon szimpatikussá vált számomra. Vidéki vagyok. Kit keressek meg, hová menjek Istentiszteletre? Válaszokat mindenkitől várok, különösen attól aki tagaj az egyháznak

2012. szept. 24. 19:29
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
24%

"Felvilágosítanálak, hogy bizonyos történelmi egyházakat - amiknek a tanításaik igencsak megkérdőjelezhetőek - a mi adónkból tartanak fent..."


Hát ekkora blődséget is csak a HGY-ban mondanak.Gondolom ott hallottad ezt is.Persze! A HGY tartja el a történelmi egyházat.Ha ott ilyet mondanak, akkor már beigazolódott, hogy ott a pénz az úr.Ha nem igaz, akkor hazudnak.


"De ebbe ne menjünk bele, mert nincs helye semmiféle lejáratókampánynak.

Természetesen van helye intésnek, de kizárólag a SzentÍárás alapján. Ugyanis - minthogy keresztény egyházról van szó - csakis Isten Igéje töltheti be az intés, a feddés szerepét."


A lejárató kampányt máris elkezdted azzal, hogy TE, illetve az egyházad megkérdőjelezi a történelmi Katolikus= Egyetemes egyház tanítását.Ha csakis Isten igéje töltheti be a feddést, intést, ítélkezést, akkor Te miért teszed ezt? Szembe mész Isten akaratának.Remélem megbánod bűnödet!


"Te nem látsz bele Németh Sándor szívébe, az itélkezés innentől kezdve NEM neked adatott."


És nem is Neked !


Sajnos kedves kérdező ebből is látszik, hogy a sok jóhiszemű embert (Te is az vagy) hogy kebelezi be a HGY a szeretet és béke mázát mutatva. Tudom (volt benne részem), hogy a HGY azt tanítja burkoltan, hogy a katolikusok az ellenség. Sajnos.Úgy gondolják,ez az Isteni szeretet.Ráadásul, ha megnézed a nagy csindradattával, tv közvetítéssel, felhajtással, villódzó fényekkel,hatalmas kivetítőkkel, pompával, szóval a szerénység és szegénység apró jelét sem mutató Istentiszteletüket, kiderül, hogy nem azt mutatják, amit Jézus tanít.

Ezzel a szemmel nézve is vedd fontolóra, hogy hová akarsz csatlakozni.

2012. szept. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 Hazardteam ***** válasza:
0%
Poén. Ír valaki egy kérdést, hogy tudna csatlakozni egy gyülekezethez, erre megjelenik x hiéna és hol az adott gyülekezetet, hol a kérdezőt oltogatják "jóindulatúan", aztán értelmetlen vita keveredik. HAJRÁF MAGYAROK!:) Csak így tovább, nagyon menő:DD
2012. szept. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 kzs ***** válasza:
41%

@ "ma 13:56"


Ezt írod: "a tized rendszere nincs a tagokra kényszerítve ugye?"

Jól látod a helyzetet, tényleg nincs. Az adakozás - beleértve a tizedfizetést is - teljesen anonim módon, név nélkül történik, a SzentÍrásban foglaltak szerint. Egyébként soha senkire nem kényszerítettek semmit, ha ad az illető, ad, ha nem akkor nem. Ennyi.


Ezt írod: "a tized rendszere a Bibliában csak az alapvető szükségletek fedezésére szolgált, nem a meggazdagodásra" Tévedsz.

A Malakiás 3/10-12-ben foglaltak mást írnak:

"Hozzátok be a tizedet mind az én tárházamba, hogy legyen ennivaló az én házamban, és ezzel próbáljatok meg engem, azt mondja a Seregek Ura, ha nem nyitom meg néktek az egek csatornáit, és ha nem árasztok reátok áldást bőségesen" (10)

És még idetartozik a 11.12. rész is - vagyis nemcsak szükségek fedezéséről van szó, hanem bővölködésről is.

Amit viszont mindenki a hite alapján tud beteljesteni a saját életében.


Ami pedig a történemiséget illeti, a Hit Gyülekezete a tanításait Jézus és a korai kereszténység (Pál, Jakab, Péter, János, Júdás) tanításaira vezeti vissza - természetesen az Ószövetség összefüggéseit is vizsgálva, együtt értelmezve, mert az Írás fel nem bontható.

A Hit Gyülekezete történelmisége tehát nem évszámokban értendő, hanem a tanításaiban: Jézus és a korai kereszténység.


Hogy ez neked szekta? Tudod, én inkább azt a történelminek nevezett - és magát igaznak gondoló - egyházat hívom azektának, aminek tanításai köszönőviszonyban sincs a Bibliával! Úgy, hogy se Jézus nem mondott olyanokat, se Pál... - nadehát neked nem az a szekta, hanem amelyik követi és gyakorolja Isten Igéjét...

Tudod mit? Rádhagyom! Legyen neked szekta, és én boldogan vagyok szektás! :)


Ezt írod: "...a befolyt pénzből, amit abból a 3-4 ezer tagból sajtolnak ki akik örülnek, hogy vasárnaponként benne lehetnek a tv-ben."

Hát nem tudom. Én rendszeresen szoktam ott lenni, de nem azért hogy benne legyek a TV-ben. Ja, és soha egy fillért sem sajtoltak ki belőlem, ellenben amit adtam, azt saját magam adtam, és egy pillanatig sem bántam meg.


Különben mit jelent számodra az a szó, hogy "vallásszabadság"? Mert én furcsa módon úgy értelmezem, hogy mindenkinek joga van ott gyakorolni a vallását, ahol akarja. Ez az egyik.

A másik: mint ilyen, annak az egyháznak a javait szolgálom adakozással amelyiknek akarom. Arra költöm a pénzemet, amire akarom.


És ha bárkinek is az a meggyőződése, hogy neki a Hit Gyülekezete Istentiszteletei hitelesek, és támogatja anyagilag, szíve joga. Ebbe senkinek beleszólása nincs.

De ez a helyzet akkor is, ha más egyházat akar támogatni.


Úgyhogy légy szíves kedves válaszoló, tartsd tiszteletbe mások vallási meggyőződését. Nem azt mondom, hogy ne legyen véleményed.

De! LEGYEN véleményed, viszont légy szíves a SzentÍrást használni bizonyítéknak, ezzel érvelj. Ha meg nincs Igei bizonyítékod az érvelésre, akkor mellőzd az uszítást, a provokációt.


És ha én a hülyeség mellett érvelek, tudod mit?

Legyél TE az okos! Érveljél TE a SzentÍrással összefüggésben, és bizonyítsd be TE amit akarsz!

2012. szept. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 kzs ***** válasza:
36%

@ "ma 14:48"


Valóban ezt írtam: "Felvilágosítanálak, hogy bizonyos történelmi egyházakat - amiknek a tanításaik igencsak megkérdőjelezhetőek - a mi adónkból tartanak fent..."

De az, hogy "mi adónkból", azon NEM a Hit Gyülekezete adóját értettem, nem ezt jelenti, hanem általánosságban véve értettem.

Vagyis az állam által működtetett egyházról van szó, amit az állampolgárok által befizetett adóból tartanak fent.


Ami pedig a lejárató kampányt illeti, én úgy gondolom, hogy sehol egy szóval sem említettem név szerint a Katolikus Egyházat. Az, hogy ebből ezt vetted ki, a te dolgod, de én nem írtam ilyet.Csupán példa kedvéért írtam, hogy máshol is megvannak a bevételek.


Egyébként pedig nincs szándékomban ítélkezni. Lehetne teológiai vitát folytatni: "Katolikus Egyház vs. Hit Gyülekezete" címmel, de nem most.


Valóban ezt írtam: "...nem beszélve egyéb olyan programokról, mint pl. egyházfő-választás, látogatás, stb. - Jócskán hozzák nekik a bevételt."

Igen, de NEM lejáratásképpen írtam.

Tény és való, hogy egy olyan esemény, mint a pápaválasztás vagy a pápa látogatása valamelyik országba, minden bizonnyal rengeteg embert vonz. És az ilyen esemény sok bevételt is jelent - gondoljunk csak a Vatikán GDP-jére.


Viszont egy szóval se említettem ezzel kapcsolatban semmiféle visszásságot. Nem mondtam, hogy elsinkófálnák az ilyen programokból származó bevételt. Nyilván beforgatja a vallási meggyőződésének gyakorlására - ezért vannak búcsúk, zarándoklatok, stb.

A Hit Gyülekezete teológiailag más elveket képvisel, de neki is joga van beforgatni a bevételét úgy, ahogy akarja.


Gondja van bárkinek is a Hit Gyülekezetével? Nosza, szabad a gazda! Mondja el mi a helyzet, de előítélettől mentesen, és csakis a SzentÍrásra hivatkozva!


A Biblia nélküli, pusztán hallomásokra alapozott véleményezéstől pedig tartózkodjon, és ne uszítson, ne provokáljon, ne szítsa a gyűlöletet!

--------------------------

Egyébként a kérdező által feltett kérdésre az első válaszoló - yuda- megadta a kérdést.

Azt a kérdést, ami NEM az volt, hogy "Segítenétek nekem hazugságokat kreálni a Hit Gyülekezetéről", hanem az, hogy hogyan lehet tagja.


A választ már megkapta: ha számára meggyőző a Hit Gyülekezetének az Istentisztelete, jöjjön el.

Aztán majd dönt. De NE MÁS DÖNTSÖN őhelyette, pláne ne hallomásokból! Értve?

Éljen Ő maga a vallásszabadságával, amihez joga van.

Ennyi.

2012. szept. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
35%

ma 16:10

miután minden kommentem törölteted, nincs értelme vitatkoznom..

de csak hogy egy dolgot említsek ha már ennyire a Biblia mögé akarsz bújni:


1Kor 13,8: A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.

1Kor 13,13: Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet.


ennyit a halandzsa angyal nyelvetekről. szánalmas.. de inkább nevetséges. hülyét csináltok magatokból és még büszkék is vagytok.

jah, üdv a moderátornak mielőtt újra törölnek olvasás nélkül.

2012. szept. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 Hazardteam ***** válasza:
35%
Én nem olvastam egyiket sem, de az nyilvánvaló a legutóbbi szösszenetedből is, hogy a kérdés megválaszolásához semmi köze sincs és eleve támadó, meg vádaskodó stílusban írkálsz totál másoknak, nem pedig a kérdezőnek. Légyszi, ne itt éld már ki a neurózisodat, biztos találsz rá alkalmasabb helyet is.
2012. szept. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 kzs ***** válasza:
58%

@ "tegnap 22:41"


Próbáld meg légyszi, visszafogni egy kicsit a "hangerőt" (ha érted, mire gondolok)


Az egész úgy kezdődött, hogy valaki feltette azt a kérdést, hogy hogyan lehet tagja a Hit Gyülekezetének.

Igaz ugyan, hogy már az első válaszoló megadta rá a választ, de ennek ellenére sikerült egy lejárató, gyűlöletet szító, vádaskodó kampányt kreálni.

Nem tudom, ki kezdte el, de azt tudom, hogy nem én.


És én úgy gondolom - de mintha írtam volna már vagy kétszer-, hogy amellett, hogy tiszteletben tartom a másik vallásszabadságát, kész vagyok használni a SzentÍrást feddésre, igazításra. De csakis az Írást használom erre, és távol tartok magamtól mindenféle hallomást, és előítéletet. Lehet hogy furcsán gondolkodok ez ügyben, de hát én már csak ilyen vagyok...


Köszönöm hogy felhívod a figyelmemet a keresztény szeretetre (1. Kor., de a Róma levél is foglalkozik ezzel: 13.14. rész) - nagyon szép, hasznos Igék ezek.

Mindazonáltal nem gondolom, hogy számomra feddés-jellegűnek kell lennie, mivel - hangsúlyozom - NEM ÉN kezdtem el provokáló hangnemben uszítani a Hit Gyülekezete ellen.


Nem te írtad ezt? "...de inkább nevetséges. hülyét csináltok magatokból és még büszkék is vagytok."

Ez szerinted nem provokálás, nem sértegetés??

Hát de! És akkor Te intesz meg engem a keresztény szeretette... Hmmm.


És ez mi?: "ennyit a halandzsa angyal nyelvetekről."

Mi van?? Milyen halandzsa angyal nyelv?

Szó se volt semmi ilyenről.


Na ezek után kéne értékelni a hozzászólásodat...

2012. szept. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 kzs ***** válasza:
45%

@ Hazardteam "ma 00:31"


Teljesen igazad van, valóban érdekes: egy teljesen egyszerű, normális kérdésre megindul a lavina: néhány keresztény (vagy legalábbis saját magát annak mondó) válaszoló kreálja a gyűlöletkeltő, sértegető kommenteket, majd megsértődnek, ha törlésre kerül...

És mindezt úgy teszik, hogy semmilyen Igei bizonyíték nincs a kezükbe...

Mi ez ha nem uszítás?


És miért ne tartozhatna a kérdező a Hit Gyülekezetéhez?

Mondom most is: bárkinek, aki fenntatással kezeli a Hit Gyülekezetét, intse meg őt a SzentÍrással. Ugyanakkor legyen már hajlandó elfogadni ennek magyarázatát is!

2012. szept. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 Hazardteam ***** válasza:
50%
Az lehet Kzs, de meggyőzni és meggyőzetni csak olyan embereket/emberek részéről lehet, akik valami minimális mértékben nyitottak és egy "vita" érvek mentén halad a jobb megértés, tisztánlátás érdekében, ha kölcsönösen mindkét (vagy több) fél közös megegyezésre törekszik. A "vitatkozás" viszont értelmetlen, céltalan, provokatív és arról szól, hogy bekapd a horgot és hallgatólagosan elfogadd a kötekedő kérdések mögött megbújó állítások "igazság tartalmát", aztán lázas magyarázkodásba kezdj abban a tévhitben, hogy ez tulajdonképpen egy "vita" holott nem az. Eközben a tisztázó kérdéseidre, vagy állításaidra nem "válaszokat" kapsz, hanem újabb elterelő kérdéseket, vádakat és utalgatásokat, amiket megint magyarázhatsz abban a tévhitben, hogy ez egy "vita" és a végén csak annyi az eredmény, hogy az egészből annyit látni, hogy "balhézol" a kiindulópontot, kiváltóokot azonban nem látják azok, akik nem vettek részt kezdettől fogva és folyamatában ebben a vélt "vitában" és ilyenkor jönnek a hatásvadász és manipulatív módon "keresztényi szeretettel" meg hasonló bűntudatkeltő jelzőkkel operáló gúnyos megjegyzések, amik a személyedet támadják, hogy hiteltelenné tegyenek és ellened fordítsák a "hallgatóságot", ezáltal próbálva befeketíteni az eszmét, állítást, tézist is veled együtt, aminek hangot adtál, vagy a képviselője vagy (legalábbis a görög fórumokon még így csinálták hivatalosan) De ott még megvoltak a mindenki által ismert szabályok és egy irányzat erejét abban mérték le, hogy a szónoklók mennyire hatékonyan tudták megvédeni az álláspontjukat, ebből leszűrve azt, hogy mennyire "lyukas" logikailag az a felépítmény, amit összehoztak, vagyis mennyire erős maga az eszme, aminek a képviselői. Páltól is ilyesmiket vártak a görögök, de nem volt túl feldobott tőle, mert Isten országa nem evilágból való és nem okoskodásban áll. Ez a vitatkozó, vádaskodó, vitriolos megjegyzésekkel szúrkáló figura, nem üti meg még ezt a szintet sem. Mindössze annyit tesz, hogy bedob pár horgot, hátha valaki ráharap, aki jószándékúlag megpróbálja majd "felhomályosítani" mivel azt hiszi, hogy az illető TÉNYLEG megérteni próbál valamit, feloldani a félreértéseket, miközben szó sincs erről, csak élvezi, hogy beleköpködhetett a vendégek levesébe, amiből esze ágában nincs enni, viszont a háttérből jót röhög.
2012. szept. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 Hazardteam ***** válasza:
23%

Nah kérem hölgyek urak, akkor én is kérdezek valamit:


Tegye fel a kezét, aki ilyen szimpatikus jóindulatú arc akar lenni, mint a legutóbbi nóném skac:D

2012. szept. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!