Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak szerintem gondolkozik...

Csak szerintem gondolkozik túlságosan is betegesen az osztályfőnököm? (lent)

Figyelt kérdés

A tanárnőm egy mélyen vallásos ember. Keresztény hit alapján él, és mindent/mindenkit az alapján ítél meg. Én 13 éves vagyok, és abba az iskolába járok, ahol ő is elkezdett tanítani amikor én ötödik osztályos voltam. Akkor még csak a magyar-irodalom tanárom volt, de egy év múlva a régi osztályfőnökünk letett minket, és ő vállalta át az osztályomat.

Az osztályom elég problémás. Sokan benne lázadóak, 12-13 évesen volt aki már önkielégítési élményben is részesült (tudom, sokaknak ez természetes, de véleményem szerint nem ez a dolga egy ilyen korú GYEREKNEK), és sok tanár, akik különböző tantárgyakra tanítottak minket, panaszkodtak neki még hatodik osztályos korunk elején, hogy nem figyelünk az órákon, és rendkívül fegyelmezetlenek egyesek.

Ő pedig elkezdett bekeményíteni. De a szigor, már-már átment a magánéletbe való beleturkálásokba, és minden egyéb, személy dologba is.

Például, megszabta, hogy milyen zenéket hallgathatunk (!), és az órákon állandóan a szexualitás volt a téma, és ennek ellenére folyton azt bizonygatta, hogy mennyire ne legyünk szexista emberek, ne gondoljunk rá, mert ez paráznaság.

És azt gondolja, hogy mi ezeket otthon nem tisztázzuk a szüleinkkel. Eszünkbe sem jutnának ilyen gondolatok amiket ő mondogat az osztályfőnöki órákon, ha ő nem említi meg őket.


De a legfőbb, hogy egy év telt el azóta, és mindenki sokat változott az osztályomba. Volt aki még jobban elfajult, de volt aki megkomolyodott. Én például az utóbbi csoport tagja vagyok legnagyobb szerencsémre. Van egy fiú, aki kitűnik számomra a többiek közül, és szimpatikus, telefonszámot cseréltünk már, és szoktunk beszélgetni. De ezt természetesen csak néhány barátnőm tudja, az osztályfőnök nem.


Egyszer, amikor megragadtam egy alkalmat, angol szakkörre mentem délután a barátnőmmel, és a srác is ott volt. Végig jókat beszélgettünk, a tanár sem szólt, hisz angolul szabadott csak, és még ő is nevetett. Aztán kémia szakkörre is elmentünk, és az összes program körülbelül du két órától du négy óráig tartott.

Aztán a folyosón álltam a barátnőmmel, ott volt még három srác, és azt beszéltük meg, hogy holnap hány órakor megyünk haza, és ilyen laza dolgokról, mik voltak a szakkörökön, mi volt érdekes, stb.


És láttam, hogy ez az osztályfőnök lejön a lépcsőről. Villogó és vészjósló tekintettel nézett rám és a barátnőmre, hogy mi mégis mit nem képzelünk, hogy leállunk fiúkkal beszélgetni, és flörötlni a folyosókon.

De ezeket, csak következő nap mondta meg nekünk, az egyik órája után. Azt mondta, hogy ne vegyünk részt a fiúkkal a folyosón való flörtölésekkel, mert ennek nincs értelme, és mi csak a barátnőmmel néztünk.

Aztán megjegyzést tett az öltözékemre is. Valami hasonló ruha lehetett rajtam:


[link]


Hasonló póló lehetett rajtam, a lényeg, hogy nem volt rajta semmilyen masni, vagy egyéb, csupán kék-fehér csíkos volt, és olyan hálós szerű, szóval vettem alá toppot (nyilvánvalóan, de csak azért toppot, mert még nem szükséges melltartót hordanom, és így sincs fehér színű, ami ehhez illene), de a körvonala látszott csak.


És anyukámat is direkt megkérdeztem, hogy ő mit gondol erről a ruháról, és azt mondta, ha veszek alá toppot nem vészes.

A tanárnő ennek ellenére azt mondta, hogy vegyek a póló alá egy trikót, mert nagyon átlátszó. Erre mondtam neki, hogy anyukám megengedte, és hogy szerinte nem vészes. Ő viszont szimplán rávágta, hogy szerinte igen, és hogy a korombeli fiúkban ilyenkor tombolnak a hormonok, és nem akarja, hogy valamelyik kiszemeljen magának, és csináljon velem valamit.

Csak lestem. Miért kritizálja ő azt, hogy csupán a ritmus kedvéért milyen zenét hallgatok, hogy öltözködöm, és hogy kivel/kikkel beszélgetek egy iskolai szakkör után - tehát nem arról volt szó, hogy ezután elmentünk még vásárolgatni és hiányos öltözetben 10 kiló vakolattal az arcunkon flörtölni velük az üzletbe - a folyosón vagy a terem előtt?!


És az osztályomból már többen is mondták, hogy valami baja lehet a tanárnőnek, és gyakran mondd olyan dolgokat, amik szerintük is - lányok fiúk vegyesen állítják -, hogy erős túlzás.

Mit tegyünk? Engem is kezd ez már nagyon idegesíteni, méghozzá a férje aki ugyanilyen nagyon nagyra van magával, és tanít is minket egy bizonyos tantárgyból. És nagyon szeret ő is prédikálni...

13/L



2012. okt. 6. 16:58
1 2 3
 11/24 Ipso válasza:
60%

Öööö. A legírás alapján te egy nagyon kedves lánynak tűnsz. Sokan már elküldték volna a fenébe ezt a nőt.


Amíg ő az osztályfőnököd, tényleg jobb, ha kedves vagy vele, mert jobb a békesség. De ne vedd túl komolyan a véleményét, mert tényleg túlzásba vitte az aggódást.


Azt írtad:

"Az osztályom elég problémás. Sokan benne lázadóak, 12-13 évesen volt aki már önkielégítési élményben is részesült (tudom, sokaknak ez természetes, de véleményem szerint nem ez a dolga egy ilyen korú GYEREKNEK)"


Na ezzel viszont nem értek egyet. Ezt úgy írtad, minta minden 13 éves gyerek egyforma lenne. Pedig nem az. Ahogy senki sem parancsolhatja meg neked, hogy "részesítsd magad önkielégítési élményben", ugyanúgy azt sem mondhatják, hogy ne csinálj ilyet. Persze van, aki mond ilyeneket, főleg az elvakult vallásos emberek, de valójában a te dolgod, hogy teszel-e ilyet vagy sem.


Száz évvel ezelőtt a kisfiúknak azt tanították, hogy alvás közben a kezüket mindig tartsák a paplan fölött, hogy ne legyen kísértés. Akkoriban voltak olyan mesekönyvek is, amik arról szóltak, hogy aki túl sok önkielégítést végez, az végül belehal. Ezt a gyerekek már akkor is nevetségesnek találták, főleg azért, mert a tanárok olyasmivel is meggyanúsították őket, amire ők még csak nem is gondoltak. Úgy látom, ez még ma is előfordul. De igazad van, ez már tényleg túlzás.


Nyilván jót akar az osztályfőnököd is. Tényleg vannak fiúk, akik erőszakoskodnak a lányokkal. De nem az a megoldás, hogy soha egyetlen fiúval sem állsz le beszélgetni. Sokkal jobb, ha mindig van veled valaki (nyugodtan járjatok csapatostul, biztonságosabb, és tudtok közben beszélgetni is), és az is jó, ha megtanulod felismerni, hogy melyik fiúban nem lehet megbízni. Ezt pedig csak akkor tanulhatod meg, ha beszélgetsz a fiúkkal is.


23/F

2012. okt. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

11#

Az önkielégítési résznél nem általánosítottam! Voltak egyesek akik részesültek ilyen élményben, de nem a többség. Tisztában vagyok vele, hogy vannak személyek, akik szerint ez a dolog rossz ilyen idősen, de itt GYIKen is már rengetegszer olvastam azt, hogy tanítsanak a gyerekeiknek a szülők a maszturbálásról, és szerintem ez nem helyes. Nyilván vannak kivételek, akik ezt ugyanígy elutasítják, de a másik fele pedig természetesnek veszi ezt.


De ne ragadjunk le itt. A fiúkkal nekem semmi problémám nincs. Konkrétan a fiúkkal semmi, maximum a rossz természetükre mondhatom, hogy nem tetszik, és hogy egyesek nem szimpatikusak. Viszont volt olyan is, hogy senki nem is flörtölt senkivel sem, csak az órarendet kérdezték meg, mert hiányzott pár személy az osztályból - lányok. Odamentek egy fiúhoz, hogy elkérjék, de az osztályfőnök egyből félrehívta a lányokat, hogy ne itt randizzanak.


Erre nem lehet mit mondani. A tanárnőt próbálom elengedni magam mellett, a megjegyzéseit és véleményeit, de az utasításait természetesen végrehajtom, mivel ez a kötelességem, nem tehetem meg azt, hogy pofátlan leszek vele, és rossz viszonyt kezdeményezek, csupán a személyes ellenvéleményeim miatt. Nemcsak én gondolom, hogy furcsán viselkedik. De ez van. :/

2012. okt. 9. 16:14
 13/24 anonim ***** válasza:

"Szóljak esetleg a többi osztálytársamnak, hogy otthon tegyenek panaszt ők is?"


Szerintem igen.


És még valami eszembe jutott. Ennek a tanárnőnek ezt az igerészt kellene megmutatni:


Jelenések 7.11

Aki gonoszat tesz, tegye továbbra is, aki tisztátalan, csak tisztátalankodjék, de aki igaz, legyen még igazabb, és aki szent legyen még szentebb.


Szóval ne csak a mások bűneivel foglalkozzon (illetve azzal is de ne ilyen sokat) hanem a hangsúlyt helyezze a saját megszentelődésére (vagyis sok ima, böjt, virrasztás, jótett). Ha így tenne akkor a jó példával hitelesen tudna fellépni és nem esne ilyen túlzásokba.

2012. okt. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
59%
Nekünk volt egy tanárunk gimnáziumban(!), aki a 11-es tanulónak beírt az ellenőrzőjébe, mert megcsókolta a barátnőjét a folyosón... :D
2012. okt. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Hmmm ... sorjában: a pólón esetleg csakugyan átüthet a mellbimbód domborulata, ez csakugyan izgathatja a srácokat. Más kérdés, hogy akkor abból kvetkezik-e bármi is?


Ami a vallásosságát illeti: igaz, a hetedik parancsolat: "Ne légy házasságtörõ", amit sokszor úgy írtak, hogy ne paráználkodj, ami, mint fordítás vitatható, de ez hosszú. Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ez a NYOLCADIK, viszont a NEGYEDIK ( eredetileg a szombat törvénye, a keresztény hittanban szombat helyett az úr napja van ( ami ott ugye vasárnap ):

"Emlékezzél meg a szombat napjáról (úr napjáról ), hogy megszenteljed.

HAT NAPON ÁT DOLGOZZÁL ÉS VÉGEZD EL MINDEN MUNKÁDAT. ..."


Vagyis az úr napjának parancsolata egyben a MUNKA parancsolata is és ez a NEGYEDIK, szemben a másikkal, ami csak a hetedik.


Szóval az, hogy a munkát ( tanulást ) rendesen elvégezd ( tanárod meg a szaktárgy oktatását ), legalább olyan fontos, mint az, hogy az öltözék ne legyen olyan, amit valaki ( okkal vagy anélkül ) kihívónak tart, vagy az, hogy mikor, hol, kivel beszélgetsz.


Ami az elôzôt illeti ( ima, bôjt, jótett ), a sorrent nem jó: elsô a jótett ( és persze a munka ). Jeremiás hosszan magyarázza, mennyire tévednek azok, akik azt hiszik, akármennyi bôjt is helyettesíthet egyetlen jótettet.

2012. okt. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 scoobyhun válasza:
Ha beleszól az öltözködésedbe vagy a zenéidbe NE hallgass rá!Öltözz úgy ahogy neked jól esik.(nekem tetszik az a póló,vagy hasonló ).Ha prédikál neked ÁLLJ A SARKADRA(de csak mértékkel,ne veszítsd el a fejed).
2012. okt. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Keresztény elköteleződésű tanárnőként szólnék hozzá.


- nagyon szimpatikus, ahogy írsz, árnyalod és körüljárod a dolgokat, mérlegelsz, nem hamarkodod el az ítéleteidet! Gratulálok, erre kevés 13 éves képes! :)


- szerintem is kissé erőszakos az, ahogy a meglátásait rátok nyomja. Ha igaza van, ha nem, az ember 13 éves tanítványai önálló lények önálló (jó vagy rossz) döntésekkel. Én is elmondom néha a meglátásaimat, de nem várom el, hogy megfogadják... Úgy érzem, hogy felnőtt vagyok, sokat tapasztaltam, ők meg gyerekek, sok időt vagyok velük, néha többet, mint a szüleik, és ha valami lényeges meglátásom van, el kell mondanom... Aztán ők azt kezdenek vele, amit akarnak.


- hormonok tombolása: azt látom, hogy hetedik osztálytól a fiúk használhatatlanok (oktatási célokra...), mert csakis egyetlen dolog körül forognak a gondolataik: ez pedig a szex... És igen, a lányok innentől legyenek résen, mert nőként néznek rájuk, ami nem baj, csak számolni kell vele. Tudnod kell, hogy a te fejlődő női tested a fiú osztálytársaidban már vágyakat ébreszthet... Beszélgess velük nyugodtan a folyosón, tapasztald meg, hogy hogyan hattok egymásra, ez is a nővé válás része. A szex még nem aktuális, persze, de ahhoz, hogy majd annak idején azt is tudd kezelni, szükségesek a mostani "átszakkörözött délutánok" a fiúkkal... ;)


- póló: nem látom átlátszónak a képen. Ha olyan szövésű, hogy LÁTNI alatta a bőröd, én is ajánlom, hogy trikóra vedd. Ha nem látszik át, csak a mellbimbó kidomborodik, a top pontosan megfelel. (Igen, most már a mellbimbót kicsit takargatni kell, tényleg beindítja a fiúk fantáziáját... és biológiáját...)


- én is szóltam már kislánynak, 12 évesnek, amikor úgy volt felöltözve, mint egy hivatásos k., hogy ez így egy kicsit túlzás... Hosszan beszéltem neki arról, hogy az öltözködésünkkel "beszélünk" magunkról, s hogy szerinte ő mit közvetít ezzel... Nem nagyon akarta érteni...


- zene: mi az, hogy csak keresztény zene és semmi világi??? Nagyon közeli barátaim vannak, akik apácák, papok és szerzetesek, de ez még nekik is túlzás lenne! (Max. egy karthauzi vagy trappista kolostorban állja ez meg a helyét, ahol még csak nem is beszélnek...)



Összegezve: neked helyén van a szíved, úgy látom, hogy meghallgatod és ütközteted mások véleményét, majd szépen beépíted a saját értékeidet a saját életedbe... Jól csinálod, csak így tovább!


:)

2012. okt. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

#17

Először is, ha nem baj, tegeznélek itt, de csak ha tényleg nem veszed rossz néven. :)

Köszönöm hogy dicsérsz, és örülök, hogy egy keresztény tanárnő is hozzászólt a kérdésemhez. :)

Nem tudom, hogy te melyik felekezethez tartozol, és hová szoktál istentiszteletre járni, de szeretnék veled privátban beszélgetni, ha nem jelent gondot. :)


Amit írtál, abba nem tudok belekötni, igazad volt, és maximálisan egyetértek. Nem szoktam flörtölni a folyosón, se a mosdóban, nem járok le a pincébe fiúzni, nem megyek el vásárolgatni egy kiló sminkkel és illegve-billegve mutogatni magam... (a szüleim józanok és nem is engednek...), de arról nem tehetek, ha mégis rám-rám néz egy-két fiú.

Előfordult, és bár van egy srác, aki szimpatikusabb mint bárki más, normálisan öltözködöm, szerintem a cső-farmernadrág egy melegítőfölsővel nem durva és illetlen viselet. És vele is csak ismerkedős-beszélgetős viszonyban vagyok csak. És nem osztálytárs.


A másik ami nagyon bosszant, az a facebook-google+ és telefonszám téma. Azt állítja a "kedves" osztályfőnök férje, hogy a facebookon töltött csevegések (google+ dettó) teljesen fölösleges időpocsékolás, és mi ne beszélgessünk senkivel se chaten.

Szerintem ez nem így van, és bár utálom a facebook-"csicskákat", én nem vagyok az, és ha chatelek is emberekkel akkor azt normálisan teszem. Ez a két tanár a világi zenét, csevegéseket, flörtöléseket utálja a legjobban, és képesek kiforgatni a normális dolgokat, és gyakran fölösleges "túlaggódásokba" mennek át.


Ki vannak borulva, ha megtudják: megvan egy osztálytárs, vagy egy ismerős fiú telefonszáma, chatelünk, sms-ezünk vele, esetleg felhívjuk. De ha már köszönünk, mehetünk bűnvallásra...

Oké, a végét kissé eltúloztam, de súlyos a helyzet. Aki többet akar még tudni (mert regényt tudnák írni itt), az írjon ide, vagy privátba ha úgy jobb, és leírom a többit ami kapcsolatos a helyzettel.


Továbbra is várom a válaszokat, az eddigieket pedig köszönöm!

2012. okt. 27. 15:22
 19/24 anonim ***** válasza:

Szia, megint én vagyok.


Tudod, nem ritka ez keresztények között, amit írsz. Én katolikus vagyok, és nálunk nagyon azt látom, hogy az egész férfi-nő dologgal, szexualitással elég nehézkes viszonyban vagyunk... rengeteg bűntudat társul hozzá, elfojtás, félelem a vétektől... A „túlaggódás” szó, amit használsz, telitalálat. Erről van szó...

Hiszem, hogy Isten azért teremtett, hogy boldogok legyünk, s nem azért, hogy folyamatosan attól rettegjünk, hogy bűnbe esünk, és akkor jaj nekünk... Emberek vagyunk, biztos, hogy hibázunk, de nem kell ettől rettegni. A kisgyerek is úgy tanul meg járni, hogy nagyon sokszor orra esik, sír, lejön a plezúr a térdéről, kék-zöld a sípcsontja... Nőnek lenni is csak úgy lehet megtanulni, hogy az ember belemerészkedik folyosói beszélgetésekbe fiúkkal, SMS-ezget vagy chatel, esetlenül viselkedik, elpirul, megtanulja élvezni, ha tetszik egy fiúnak, belefut olyanba, aki csak ki akarja használni, majd ezt is megtanulja felismerni, találkozgat, randizik, kapcsolatot kezd, ami idővel eldől, hogy mennyire működik...


Ami a facebookot meg ilyeneket illeti, én sem vagyok nagy pártolója (fent sem vagyok), mert azt gondolom, hogy ott elég nagy nyilvánosság előtt zajlik minden, ami nem tartozik a nyilvánosságra, ezen kívül a fiatalok közötti kommunikációt eltolja egy fura irányba...

Ugyanakkor azt látom, hogy e-mailben, chaten, skype-on az ember egy kicsit bátrabb, kicsit jobban meg tud nyílni... Úgyhogy nem szabad alábecsülni ezeknek a csatornáknak az ismerkedést megkönnyítő voltát sem...


Ha még hozzátehetek valamit: a melegítő felső... Hát, ez a legjobb rejtőzködés... Ha igazán el akarod rejteni, hogy nő vagy, hogy éppen egyre inkább azzá válasz, akkor tökéletes... Én azért bátorítanálak, hogy nyugodtan vegyél fel csinos, nőies darabokat. Tudod, nem k.vás, hanem szép, nőies holmit. Amiben látszik, hogy igenis, most már van melled, mint minden nőnek, és büszke vagy rá. (Ha netán görbén tartod magad, mint nagyon sok kamasz, s így is kisebbíted őket, akkor gyorsan tanulj meg egyenes háttal lenni... :))

2012. okt. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Ismét megköszönöm, hogy visszaírtál. :)

Igen, igazad van, de a katolikusoknál is (bár még nem nagyon tanultam erről a hitről sokat, de a lényeget igen) nagy a nyomás az emberen.

A kereszténységgel nekem semmi bajom, csak azzal, hogy túlreagálják az igenis lényeges, de nem túlzott odafigyelést igénylő dolgokat.


Példák, akkor itt most felsorolnám miről mit mondanak:

1) Filmek: a keresztény filmek a maximálisan jó filmek. Van oldal is, azokat tessék megnézni (kicsit eltúlzom és ironikusan fogalmazok, de ezeket szokták mondani)!

Arra bátorítanak minket, hogy ezeket nézzük. Gyűrűk ura, Harry Potter, Alkonyat, Farkasember, Vámpíros-sorozat --> mind okkult film. Van olyan, aminél egyetértek, de az alkonyatot megnéztem a nővéremmel, aki már majdnem nagykorú. Nem volt okkult szerintem, se pedig ijesztő, csak romantikus elhúzott, és untató film.


2) Zenék: hallgassunk csakis keresztény zenét. Az énekórán vett anyag (ami olyan szinten unalmas, hogy mindenki elalszik) nincs a világi zenék közé titulálva. De minden más, ami nem keresztény előadó által van elénekelve, és nem Jézusról és Istenről énekelnek benne, az rossz, és már-már meg akarják tiltani nekünk, hogy hallgassuk. Elveszik a telefonunkat ha akarják és úgy gondolják, és megnézik mit hallgatunk. Ilyen nem sokszor, de előfordul. Szerintem nem az ő dolguk mit töltünk le a telefonunkra/mp3 lejátszónkra.


3) Fiúkkal való kommunikáció bármilyen formátumban: elfogadhatatlan. Nem szabad, egy Szia! szóból is régen képesek voltak ügyet csinálni. Nem szabad velük SMS-ezni, találkozni, beszélgetni. Ha megtudják, hogy levelezünk velük, akkor elveszik a mobilunkat, belenéznek a névjegyzékbe és az üzenetekbe. Szerintem ez a magántulajdon megsértése. De ez csak az én véleményem (vagy mégsem csak az enyém?)...


4) Öltözék: nem szabad az iskolába ujjatlan, térd fölé érő szoknyát fölvenni, rövidnadrágra ugyanez vonatkozik. Átlátszó öltözék tiltott, és sminkelni, körmöt kifesteni sem szabad.

Megértem mindet. Nem is akarnám feketére festeni a körmeimet, csupán világos-rózsaszínre, vagy valami hasonló árnyalatúra. Nem veszek fel átlátszó ruhákat, csak csinos öltözékeket (a melegítő fölsőn kívül mást is hordok természetesen), ami nem kihívó. Nem fedem le az arcom vakolattal, hogy olyan érzéseket keltse bárkiben is, hogy a szobafestő engem festett le a fal helyett. Nem veszek föl egyáltalán kihívó ruhákat, szemüveges vagyok, így a smink engem zavar, és az alapozón és korrektoron kívül (alkalomadtán...) nem nagyon használok mást. Csak ha egyszerűen olyan a rendezvény, vagy a vásárlás és szépségmániás barátnőm akar átráncigálni a smink világába.

De ennyi.



Körülbelül ez az, ami lényeges, a többit már vagy leírtam, vagy most épp nem jut az eszembe. Remélem érthető volt mindez. Mi a véleményetek?

2012. okt. 28. 19:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!