Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van telis-tele ellentmon...

Miért van telis-tele ellentmondásokkal a Biblia?

Figyelt kérdés

Pár példa:


„Ne ölj.” (2Móz. 20,13, 5Móz. 5.17, Máté 5.21, Mát. 19.18, Márk. 10.19, Luk. 18.20, Róm. 13.9, Jak. 2.11)


Majd..


„Most hát jertek öljük meg őt, és vessük őt valamelyik kútba; és azt mondjuk, hogy fenevad ette meg,” (1Móz. 37.20)


„Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne ölj, mert a ki öl, méltó az ítéletre.” (Mát. 5.21)


majd


„A ki isteneknek áldozik, nem csupán az Úrnak, megölettessék.” (2 Móz. 22.20)


„Mert ez: Ne paráználkodjál, ne ölj, ne orozz, hamis tanubizonyságot ne szólj, ne kívánj, és ha valamely más parancsolat van, ebben az ígében foglaltatik egybe: Szeressed felebarátodat mint temagadat.” (Róm. 13.9)


majd


„Mindenki, a ki ellene szegül a te szódnak, és nem hallgat a te beszédedre mindabban, a mit parancsolsz néki, megölettessék. Csak bátor légy és erős!” (Józs. 1.18)


„Ne orozzatok, se ne hazudjatok és senki meg ne csalja az ő felebarátját.” (3 Móz. 19.11)


majd


„És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak” (2Thess. 2.11)


Jézus. Ján. 14,27 „Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek”


aztán


Mát. 10,34 „Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert. Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt; És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe.”


Lehet-e így hinni a Bibliában? És sok-sok iylen ellentmondással van tele, nincs is rá hely!



2012. okt. 16. 15:10
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 Hazardteam ***** válasza:
0%
Páter apostol hány évig tanult teológiát és hol diplomázott?
2012. okt. 29. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Hazardteam!


Péter apostol olyan szerencsés volt, hogy 3 és fél évig közvetlenül a Mestertől tanulhatott, éjjel nappal együtt volt vele, sőt Mózessel és Illéssel is találkozhatott személyesen. Mivel zsidónak született a héber anyanyelve volt, mint ahogyan az arám is, és görögül is tudott, valamint megkapta a nyelvek adományát, a tanítás és gyógyítás ajándékait, valamint angyallal is találkozott személyesen. Nem tudjuk pontosan mennyit írt, de két levele megtalálható a Szentírásban amit - úgy gondolom - betudhatunk két értékes dolgozatnak... ;-)

Abban biztos vagyok, hogy neki nem telt két évbe ezek megírása... ;-)


Egyszóval magasra tetted a mércét... ;-)


Üdv. Péter

2012. okt. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 A kérdező kommentje:

Péter!


Szép, amit elértél, ezek mellett valóban nem rúghat labdába a XX. század legnagyobb zsenije, gondolkodója....

2012. okt. 29. 14:04
 54/66 Hazardteam ***** válasza:
0%

Kérdező: Ő nem ezt írta, vagy akkor nagyon máshogy alkalmazzuk a szövegértelmezést, nekem viszont a konkrét Einsteines kérdésemre rá se bagóztál. Nagy nagy gratula!:)


Péter: Nem mindegy mi következik miből. Illés idejében is sok özvegyasszony volt tudod.. Péter kb. ugyanannyira tudhatott héberül, annyira ismerhette az írásokat, mint a többi hozzá hasonló halász judeában, sok apostol egyáltalán nem írt levelet a bibliába, ettől függetlenül nem voltak kevésbé együtt Jézussal és a lényeg, amiért azt a szösszenetemet írtam: rá akartam világítani, hogy vannak dolgok, amiket nem lehet "tanulni". A korabeli "írástudók" is hallották Jézus beszédeit, a többségük mégsem jutott el az igazság megismerésére annyira sem, mint egy római tiszt, vagy egy egyszerű halász, akinek maga az Atya jelentette ki az igazságot, hogy aztán pár perccel később a sátán sugalmazzon neki. Egyvalaki képes csak megvilágosítani és elvezetni minden igazságra: Isten Szelleme, vagy ahogy ti mondjátok "Lelke". Ha esetleg félreérthető lennék: Nem lekicsinyleni akarom a befektetett idődet és odaszánásodat, nem is kritizálni akartam, de tényleg vannak dolgok, amiket egyszerűen nem lehet tanulni és a kereszténységet, a hitet nem diplomához mérik. Tartalak annyira érett gondolkodásúnak, hogy ez utóbbi szövegelésemet nem veszed kötözködésnek.

2012. okt. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Kérdező!


Nyilván van olyan terület az életben, amihez valaki jobban ért és van amihez kevésbé. Einstein zseni volt a maga területén de nem sok köze volt a Bibliához. Nyilvánvaló, hogy fizikai területen nagyot alkotott - ezért midnen tiszteletem az övé - de az is nyilvánvaló, hogy nem foglalkozott a Szentírás magyarázatával, ellentétben például Newtonnal és Pascallal, akik kiváló Bibliai kommentárokat készítettek, tekintettel arra, hogy ők hívő emberek voltak és érdekelte őket ez a terület. Einsteint azonban nem. Így - már ne is haragudj - de semmilyen tekintetben nem mérvadóak az ezzel kapcsolatos mondatai, melyek csupán néhány mondatra korlátozódnak.


A Bibliában lehet hinni, ha valaki veszi a fáradságot és foglalkozik vele. Sajnálom, hogy te nem...


Üdv. Péter

2012. okt. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Hazardteam!


Szerintem megismertük egymást már annyira, hogy nyugodtan elmondjuk egymásnak őszintén a gondolatainkat. Természetesen nem tartom kötözködésnek amit írtál, és sokmindenben egyet is értek vele. Isten szemében nem a tudás számít, hanem a hit, az odaszánás, és a gyümölcstermés. Az igazság pedig egy személyben vált nyilvánvalóvá és ez Jézus Krisztus. Úgy gondolom az Ő megváltása a lényege a kereszténységünknek a többi részletkérdés.


Isten valószínűleg jókat mosolyog a mi kommentjeinken, ahogy próbáljuk egymást győzködni a mi kis igazságainkról. Kinek mi a fontos az életében arra helyezi a hangsúlyt. Ettől azomban nem válunk se többé se kevesebbé. Én is sokra értékelem a te "munkádat" itt a fórumon, akkor is ha sokmindenben nem értünk egyet, és tartalak téged annyira érett gondolkodásúnak mint te engem. Isten áldja meg életedet és munkádat! A kritikákat pedig mindig szívesen veszem, ha építő szándékkal írod őket!


Üdv. Péter

2012. okt. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 mustafa33 ***** válasza:
Hazardtem, csak egy gondolat a te gondolatodra: "A korabeli írástudók is hallották Jézus beszédeit és mégsem jutottak a megismeréshez..." Sajnos a mai egytemeken is sokan, sőt nagyon sokan vannak akik eljárnak az előadásokra, halgatják, lediplomáznak (esetleg leplágiumoznak) és hasonlóan azokhoz akikről te írsz, nem jutnak el a megismeréshez ☻.
2012. okt. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 A kérdező kommentje:

Péter!


Einstein hívő ember volt és gyerekkorától olvasta a bibliát, ezért alkotott róla és a bibliai istenről véleményt, ép ésszel, nem elfogultan, mint Newton, aki sokszor keveredett ellentmondásba a tudományos és vallásos oldala, és ilyenkor mindig a vallás felé húzott.

Úgy gondolom, hogy egy olyan nagy lángelme gondolatai és értelmezése a bibliáról, mint Einstein nem kerülhető ki.

2012. okt. 31. 10:20
 59/66 A kérdező kommentje:

Péter még egy kérdés.


Szerinted megvalósult e Jézus megváltása, illetve mint megváltó sikeres volt-e?

2012. okt. 31. 10:22
 60/66 A kérdező kommentje:

"Bocsi a kérdésért, de Einstein hogy jött ide? Jó arc volt az öreg, zseniális és nagy ajándék az emberiségnek, én is úgy tudom hívő volt, a lényeg az, hogy nem nagyon vágom mi ütközne mivel, vagy melyik állítása melyikkel."


A bibliáról és a bibliai istenről alkotott véleménye miatt hoztam fel példának az ő szakértelmét arra vonatkozólag, ami Péter bibliai isten/Jézus hitét illeti.

2012. okt. 31. 10:24
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!