Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van telis-tele ellentmon...

Miért van telis-tele ellentmondásokkal a Biblia?

Figyelt kérdés

Pár példa:


„Ne ölj.” (2Móz. 20,13, 5Móz. 5.17, Máté 5.21, Mát. 19.18, Márk. 10.19, Luk. 18.20, Róm. 13.9, Jak. 2.11)


Majd..


„Most hát jertek öljük meg őt, és vessük őt valamelyik kútba; és azt mondjuk, hogy fenevad ette meg,” (1Móz. 37.20)


„Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne ölj, mert a ki öl, méltó az ítéletre.” (Mát. 5.21)


majd


„A ki isteneknek áldozik, nem csupán az Úrnak, megölettessék.” (2 Móz. 22.20)


„Mert ez: Ne paráználkodjál, ne ölj, ne orozz, hamis tanubizonyságot ne szólj, ne kívánj, és ha valamely más parancsolat van, ebben az ígében foglaltatik egybe: Szeressed felebarátodat mint temagadat.” (Róm. 13.9)


majd


„Mindenki, a ki ellene szegül a te szódnak, és nem hallgat a te beszédedre mindabban, a mit parancsolsz néki, megölettessék. Csak bátor légy és erős!” (Józs. 1.18)


„Ne orozzatok, se ne hazudjatok és senki meg ne csalja az ő felebarátját.” (3 Móz. 19.11)


majd


„És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak” (2Thess. 2.11)


Jézus. Ján. 14,27 „Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek”


aztán


Mát. 10,34 „Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert. Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt; És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe.”


Lehet-e így hinni a Bibliában? És sok-sok iylen ellentmondással van tele, nincs is rá hely!



2012. okt. 16. 15:10
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Kérdező!


Részlet Albert Einstein 1946-ban írott önéletrajzából:

"A hajszából az első kivezető utat a vallás mutatta, melyet a hagyományos nevelő-oktató gépezet minden gyermekbe beleplántált. Így lettem én is – noha vallástalan (zsidó) szülők gyermeke voltam – mélyen vallásos, ez azonban 12 éves koromban hirtelen véget ért. A népszerű tudományos művek olvasása során hamarosan meggyőződtem arról, hogy a bibliai történetek jó része nem lehet igaz. Ennek következményeként szinte fanatikus szabadgondolkodóvá váltam, amihez az az érzés társult, hogy az állam szántszándékkal hazudik az ifjúságnak. Ennek az élménynek az lett a következménye, hogy bizalmatlan lettem minden tekintéllyel szemben, szkeptikussá lettem a mindenkori társadalmi környezetben élő meggyőződésekkel szemben."


Az én gyermekem most 13 éves, hívő szülők gyermekeként vallásos nevelést kapott, de a Szentírást értelemszerűen csak gyermeki szinten ismeri, noha heti rendszerességgel iskolai és egyházi hittanra is járt. Egy 12 éves gyermek alkalmatlan arra, hogy megítélje, hogy igazak-e a bibliai történetek vagy sem! Ezt mint gyakorló szülő és hitoktató ki merem jelenteni!


Ezzel szemben Newton ugyanolyan mélységgel és ugyanolyan hosszan foglalkozott a Biblia és vallás tanulmányozásával, mint a tudományos igazságok megfejtésével. Sokat foglalkozott a próféciák tanulmányozásával és igen komoly Bibliakommentárokat és tanulmányokat írt. Egész életében meggyőződése volt, hogy vallási tárgyú iratai maradandóbbak lesznek, mint bármi más, amit alkotott.


A második kérdéseddel kapcsolatosan először is fontos tisztázni azt, hogy ki mit ért megváltáson, mit is fed le a megváltás fogalma? Az ókorban ismerős dolog volt a rabszolgák váltságdíjért való kiváltása. A Biblia szól arról, hogy Jézus is "váltságdíjat" fizet az ember megszabadításáért, mégpedig sohasem hallott, soha senki által nem fizetett, döbbenetes váltságdíjat:


"Nem veszendő holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekből, hanem drága véren, mint hibátlan és szeplőtlen Bárányén, a Jézusén" (I. Péter 1:18–19).


Hallomásból ismerős a kereszténység környezetében élő, nem vallásos embereknek is, hogy a kereszténység fő tanítása Jézus Krisztus "keresztáldozata, váltsághalála". Azt azonban már sokkal kevesebben tudják, hogy miért volt szükség ilyen hallatlan "váltságdíjra", ki fizet és kinek váltságdíjat?


A Biblia szerint az ember a bűn ösztöneinek és elvakultságának, valamint a bűn szerzőjének, Sátánnak fogságában van a bűneset óta. A Szentírás szerint a következő okokból kellett "váltságdíjat" fizetni az ember szabadításáért:


– Isten nem adhat bűnbocsánatot az embernek úgy, hogy bűnei büntetlenül maradjanak, mert ez nem a megmentését eredményezné, hanem a bűnben való megkeményedését. Azt a csodálatos megoldást választotta ezért Isten, hogy az ember bűneit nem hagyja büntetlenül, de a büntetést maga veszi magára. Ő maga szenvedi el azt a vétkes ember helyett. Úgy marad igazságos, hogy közben ingyen bocsánatot is ad. Krisztusnak, aki – mint Isten Fia és az ember Teremtője – ezt a helyettesítést vállalta, olyan kínhalált kellett elszenvednie a földön, amely a legbűnösebb ember büntetésének is megfelel, amely teljesen kielégíti a bűn igazságos megbüntetését kívánó jogosság követelményét. Így Isten megerősíti az igazság érvényességét, miközben kegyelmet gyakorol.


– Isten meg akarta győzni az embert a maga változhatatlan szeretetéről, amely az ember elesése, lázadása ellenére is létezik és vágyakozik az elveszett teremtmények megmentésére. Isten jellemének a felfoghatatlan nagysága nyilatkozik meg abban, hogy Ő a kezdeményező, Ő igyekszik "megbékéltetni magával" az embert (II. Korinthus 5:19), aki ellene fordult és vétkezett Teremtője és Gondviselője ellen. Krisztus áldozata által egyszerre látja meg az ember a bűn borzalmát, Isten erkölcsi ítéletét rá nézve, valamint Isten igazságának és szeretetének szépségét. J


ézus tehát nem a rabszolgatartónak fizet váltságdíjat. Nem száll vitába és nem alkudozik Sátánnal. Az ember miatt kell "váltságdíjat" fizetni. Ára van annak, hogy megtörjön az ember lelkében a bűn elvakultsága és hatalma.


A kérdésre válaszolva: igen, megvalósult Jézus megváltása, és mint megváltó sikerrel járt, még ha sokak számára, akik ezt nem fogták fel semmi változást nem jelent ez az életében.


Üdv. Péter

2012. okt. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 A kérdező kommentje:

Péter!


Elköveted azt a hibát, hogy Einstein 12 éves korát, szellemi képességeit általánossá teszed, holott tudjuk, hogy egy korát megelőző zseni volt, aki sokkal intelligensebb volt a a saját korabeli gyerekeknél. Ez az egyik. A másik, hogy azt gondolod nem ismerte jó a Bibliát, de , ismerte, hiszen arról tud véleményt mondani, amit jól ismer. Harmadrésztm idősebb fejjel is ezt gondolta a Bibliáról és a bibliai istenről, azaz nem a gyermeki naivitás beszélt belőle.


Newtonnal az a problémám, hogy ő sokkal inkább vallásos volt, mint tudós, holott annak nagyszerűbb volt és nem lett igaza, mert nem a vallásos iromány miatt lett híres.


"A kérdésre válaszolva: igen, megvalósult Jézus megváltása, és mint megváltó sikerrel járt, még ha sokak számára, akik ezt nem fogták fel semmi változást nem jelent ez az életében."


Még mindig nem látom a nagy megváltást, hiszen a vallásos emberek ma is várják, mint megváltót. Megtörtént-e a megváltás, sikeres volt-e a keresztrefeszítés annak tudatában, hogy a népe még évszázadokig szenvedett a római elnyomástól? A kor embere az elnyomás, zsarnokság miatt várta a megváltót már jóval Jézus előtt is, ennek tudatában kijelenthető, hogy Jézus, mint megváltó elbukott, és a megváltás nem történt meg!

2012. nov. 2. 16:10
 63/66 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Kérdező!


Szeretném megkérdezni, hogy hány gyermeked van? Hány gyermeket tanítottál már életedben? Milyen tapasztalataid vannak a zseni gyermekekkel kapcsolatosan? Attól, hogy valaki zseni egy adott területen azt jelenti, hogy az élet minden területén az? Mindenben igaza van?


Előre is köszönöm, ha válaszolsz ezekre. Ami pedig a megváltást illeti: Isten soha nem ígérte, hogy az őt követők a megváltás által itt a földi életben sikeresebbek lesznek, sőt. Jézus Krisztus egyenesen azt mondta, hogy akik őt követik, azokat üldözni fogják:

"Ha engem üldöztek, titeket is üldöznek majd" (János evangéliuma 15:20)


Valóban sokan voltak, akik Jézusban azt a királyt várták, aki majd megszabadítja őket a római uralomtól. Jézus azonban nyilvánvalóan közölte, hogy ő nem ezért jött: "Az én országom nem e világból való" (János 18:36). Ha figyelmesen elolvastad volna amit írtam, akkor megérthetted volna, hogy Jézus a bűntől és a haláltól váltotta meg az embert, mégpedig nem az első, hanem a második haláltól.


Üdv. Péter

2012. nov. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 A kérdező kommentje:

Péter!


2 gyerekem van, de távol tartom őket a templomoktól és minden butító vallástól, mégis kitűnő tanulók.


Az élet minden területén bizonyára einstein sem volt mindenben kiváló, de a Biblia pont az, ami igazán érdekelte, hiszen az állításait tanulmányozta, pl teremtés vagy ősrobbanás, és számos példa. Nagyon jól ismerte a Bibliát, és ebből vonta le a következtetést, hogy azok a legendák nem lehetnek igazak.


"Jézus a bűntől és a haláltól váltotta meg az embert, mégpedig nem az első, hanem a második haláltól."


Dehát éppen ez a lényeg, hogy nem váltotta meg a bűntől az embereket, az mai napig egy komoly valami az életben. A haláltól végképp nem. Nem sikerült a megváltás, magad is beismereheted, mégha ellenkezik is a hiteddel.

2012. nov. 3. 22:40
 65/66 anonim ***** válasza:
15%

Kedves Kérdező!


Köszönöm a választ. Úgy gondolom holtpontra jutott a beszélgetésünk, de köszönöm a lehetőséget az eddigiekre. Isten áldjon!


Üdv. Péter

2012. nov. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 A kérdező kommentje:
Inkább nem kérek az áldásból! Köszönöm!
2012. nov. 5. 11:40
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!