Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ellen Gould White hamis...

Ellen Gould White hamis próféta volt?

Figyelt kérdés

2012. nov. 2. 19:16
1 2 3 4
 1/33 Pietrosol ***** válasza:
43%

Szia!


Szegény!Halántéklebeny epilepsziája miatt voltak látomásai!

2012. nov. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Pietrosol ***** válasza:
2012. nov. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


Ellen Gould White nem volt hamis próféta. Először is fontos tisztázni, hogy Ellen Gould White nem volt tévedhetetlen. Igaz, hogy nagyon sokat köszönhetünk neki, Isten sok mindent világossá tett általa, szívesen olvassuk a könyveit, írásait, ahogyan magát aposztrofálta az pedig így hangzik: "Mivelhogy az emberek kevés figyelmet szenteltek a Bibliának, az Úr adott egy kisebb világosságot, hogy férfiakat és nőket a nagyobb világossághoz vezessen".


E. G. White igen sok jövőre irányuló prófétikus kijelentést tett - szóban és írásban - mind a közösség életére, mind a történelem további alakulására, a bibliai próféciák beteljesedésének konkrét körülményeire nézve. Például 1901-ben a közösség Battle Creeki központjának sorsáról, ami 1902-ben sajnos be is következett. Érdemes elolvasnod a Nagy küzdelem, vagy Korszakok nyomában című könyvet, igen sok kijelentést tartalmaz a történelmi jövőre vonatkozóan a bibliai próféciák alapján. Több mint 100 évvel ezelőtti mű számos korunkra vonatkozó kijelentése teljesedett be azóta, méghozzá bámulatosan pontosan.


Bármelyik könyvét elolvasva ítéld meg, hogy elvezet-e a Szentírástól, vagy pedig ellenkezőleg, annak megértéséhez segít, és világosságot áraszt annak lapjaira. Én ez utóbbit tapasztaltam sok más testvéremmel együtt. Ami a lényeg: "Krisztus a középpontja minden igaz tantételnek", "A megváltás evangéliuma legyen a középpontja minden prédikációnak", minden írásában ezt vallotta. Ha elolvasod az életét, és nem csak annak kritikájával foglalkozol, magad is meggyőződhetsz róla, hogy soha semmilyen rangot vagy címet nem igényelt magának, nem viselt semmilyen vezető tisztséget a közösségben, 87 évet élt, rengeteget utazott prédikált és írt.


Családi élete példamutató volt, a szolgálatát támadók sem találtak soha semmi kivetnivalót a személyes életében. Elvhű, igazságszerető, bátor és tántoríthatatlan volt az igazság üzenete képviseletében, de ugyankkor türelmes, részvétteljes mindenki iránt.


Persze vannak akik szélsőségesen értelmezik a látomásait,túlhangsúlyozzák a szerepét, dehát szélsőségesek mindenhol vannak. Ne öntsük ki a babát is a vízzel...


A prófétaság egy szolgálat, ami arra irányul, hogy általa a Szentlélek szól. Nem emberi vélemény, vagy tanács az amit a próféta ilyenkor közvetít, hanem a Lélek szava. Ha egy próféta üzenetét a "Prófétaság Lelke" - lásd Jel. 19.10. - bizonyságtételének nevezzük, azzal azt fejezzük ki, hogy elismerjük annak Istentől származó voltát, és úgy is tiszteljük. Nem az emberi szerzőt nézzük, nem emberi beszédnek nézzük a tanítását. Ha azt mondjuk valakiről, hogy a "prófétaság lelki ajándékát" kapta, akkor ezzel elismerjük, hogy nem természetes képességeivel, hanem a prófétaság Lelki erejével szól. Ahogyan a fenti igében olvashatod, a Szentlélek munkáján keresztül maga Krisztus szól. Ő jelenti meg gyülekezetének azokat, amiket az Atyától vett, mivel az Atya teljességében megosztja vele a megváltás tervét a Biblia szerint.


Az Ószövetség prófétái is "Krisztus őbennük lakozó Lelke" által szóltak. A próféta arra kap felhatalmazást, hogy üzenetközvetítő legyen Isten és az emberek között. A prófétát az avatja prófétává, hogy Isten szól hozzá, és a hallottak továbbításával bízza meg népe, vagy egyes személyek, embercsoportok számára. Isten nem közönséges körülmények között, hanem a látomás különleges állapotában vagy az álom nyugalmi helyzetében szól így a prófétához, hogy egészen pontosan át tudják venni az üzenetet és megörökíteni írásban, vagy továbbítani szóban. Prófétai látomás nem csak az ószövetségi időben létezett, Pál is kijelentéseket kapott látomásban, és szemlélte a menny dicsőségét.


A Biblia szerint a vég idején különösképpen jellemző lesz sok hamis és igaz próféta működése is. Mt. 24:5,24 az előbbi, míg Jóel 2:28-29 az utóbbi széleskörű kiáradását jövendöli meg a Jézus visszajövetele előtti különleges időszakra. A prófétaság lelki ajándéka megmaradt az ószövetség utáni időben is, és megnyilatkozhat bármikor és bárki által, Isten akarata szerint.


Üdv. Péter

2012. nov. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
62%

[link]

Ez eleg hosszu,de megeri elolvasni,es eleg nyilvanvalo,hogy hamis profeta e vagy sem?

2012. nov. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
6%

A próféták ideje lejárt.

A biblia elkészülte után az utolsó apostol halálával véget ért a prófétálás, most már a bibliában leírtak szerint kellene élni, szolgálni, imádatot bemutatni Istennek.

2012. nov. 3. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
27%
Minden próféta hamis, főleg az "új amerikaiak"! Holnap én is kitalálok egy új Biblia értelmezést és azt mondom: megjelent előttem az Úr! Attól még nem lesz próféta senki, mert az állítja és úgy csinál. Ha azt mondod: megjelent előttem 3 rózsaszín tündér, jó eséllyel jegyet nyertél egy diliházba. Ám ha azt mondod: megjelent előtted Jézus, Mária, vagy bármelyik szent, Te is szent leszel, meg látó, meg próféta. Vajon nem ugyanaz a kettő?
2012. nov. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem E.G.W nemhogy hamis próféta volt, ő egyáltalán próféta volt? Van egy könyve, Jézus élete. (Adventista alapmű) Több, mint 700 oldalas, vastag, terebélyes köny. Gyakorlatilag a négy evangéliumot dolgozza fel mese mese mátka stílusban. (Bocsánat)

A négy evangélium sok párhuzamot rejt, és így is uszkve 150-200 oldalas, nyomtatástól függően. (A nálam lévő Károli 139 oldalas).

Mivel is bővíthette fel többszörösére White asszony (aki bizonyára igen Istenfélő, tisztaságra, és igen nagy hitre törekvő asszony volt), miért többszöröse annak terjedelme az evangéliumokhoz képest?

Idéznék belőle, egyik "kedvencemet".


" Mikor megközelítették a kertet, a tanítványok észrevették azt a változást, amely Mesterükön történt. Soha azelőtt nem látták őt ilyen végtelenül szomorúnak és hallgatagnak. Minél közelebb kerültek a kerthez, Jézusnak ez a különös szomorúsága annál jobban fokozódott. A tanítványok azonban nem merték megkérdezni tőle, hogy mi az oka szomorúságának.


Olyan tántorogva járt, mintha mindjárt elesne. Miután beléptek a kertbe, a tanítványok oda tekintettek arra a helyre, ahová Mesterük vissza szokott vonulni, és azt kívánták, bárcsak most is megnyugodhatna. Jézus minden lépést nagy erőfeszítéssel tett meg. Hangosan fel-feljajdult, mintha szörnyű teher súlya alatt szenvedett volna. Kétszer is tanítványai támogatták meg, mert különben a földre zuhant volna."


Ezt meg honnan is vette? Ahoz képest, elég egyértelműen fogalmaz a Biblia, hogy a tanítványoknak fogalmuk sem volt arról, hogy mi készülődik... És ők nyugodtan aludtak, míg Jézus imádkozott...


"Megprófétálta", hogy aki eszik húst, az nem üdvözül. (Közvetve hallottam róla többször ezt, az írást nem olvastam <Testimonies,1:187>) Ez ellene megy Isten törvényével, szavával, ahogy ezirányú törekvései is a hetednapi egyháznak és levált szervezeteinek is.


Nem volt hamis próféta, semmilyen próféta nem volt szerintem. Mit is prófétált? Azt, hogy aki megtartja a szombatot, azt üldözni fogják? Mindenki, aki a társadalom ellen megy, üldözik. Ez mindig is így volt és így is lesz. Megprófétálta, hogy aki a vasárnapot nem tartja meg, annak jajj... Nem lehet így, tekintettel a pénz utáni hajszára, és a vasárnap, mint vallási kulltusz egyre inkább fokozódó elfeledésbe, nem is lehet így.

Tehát egyetértek Péter első mondatával, ő nem volt hamis próféta. Istenfélő, valószínű szerény asszony volt, igen erős művészi, irodalmi vénával. És ahogy írókkal szokott lenni, szép, kiszínesített ékes írásai sokak számára élvezetet okoznak olvasás közben. Sajnos van olyan karizmatikus felekezet, aki őt korunk nagy prófétájának nevezi ki, előszeretettel idézve írásaiból. Nemhogy hamis, semmilyen prófétának nem mondanám. Ezt abban az esetben változtatom meg, ha látok egy írást a "tollából", miszerint magát prófétának mondja. Ha így van, akkor ő hamis próféta, mivel prófétának kiáltotta ki magát, de csak magát, és nem Isten tette ezt. (Tudtommal)

2012. nov. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
44%

Tisztelt Kérdező!


Fontos tisztázni azt, hogyan közelítünk a kérdés felé. Ha valaki rendületlenül abba akar hinni, hogy White hamis próféta volt, akkor annak akármit is lehet mondani, mindig fog találni valamilyen kifogást arra, hogy ki tudjon tartani az állítása mellett. Ez körülbelül olyan, hogy akik nem akarnak hinni abban, hogy a Biblia valóban Istentől ihletett, nézd csak meg, a kritikai oldalakon mennyi mindenre hivatkoznak, csak hogy fent tudják tartani azt az állításukat, hogy a Biblia nem más, mint pusztán emberi mű. Az állítólagos ellentmondásoktól fogva a kanonizáció manipulálásáig mindent felsorakoztatnak. (Az persze más kérdés, hogy ennek mennyi valóság alapja van) Így van ez Ellen White szolgálatával is. Én elolvastam White nem egy művét, és elég sokat segített nekem abban, hogy közelebb kerüljek Istenhez, a megtérésemben elég nagy szerepe volt. De hogy teljesen legyen a kép, vettem a fáradságot is, és elolvastam a róla szóló kritikai oldalakat is, melyeket aztán magam is kritika alá vetettem, és nem győztek meg. Némely kritika Ellen White korából való, melyeket egyik írásában ő maga cáfol meg. Én a keresztségem előtt, mielőtt adventista lettem volna, is prófétának ismertem el Ellen White-ot, és ma is meg vagyok győződve róla, hogy White valóban az Isten prófétája volt. Ahogyan pedig Josephus Flavius írta, amikor Dániel jövendöléseit értelmezte, ha valaki máshogy gondolja, mindenki szabadon alkothatja meg a maga véleményét ;-)


Egyébként most Novemberben lesz éppen Budapesten egy White konferencia, két testvér fog jönni a White bizottságtól, és válaszolnak minden Ellen White-al kapcsolatos kérdésre. Állítólag elég nagytudású emberek, így a kritikusoknak most lehetőségük adódik feltenni a saját kérdéseiket is, biztosan választ fognak kapni rá. Úgy tudom, elég ritkán van ilyen szóval kár lenne kihagyni. Aki tehát el akar menni, annak mindenképpen ajánlom.


Üdv!

2012. nov. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
61%
Az adventista egyház egy hamis prófécia követéseként született meg. Amit az E.G White asszony írásaiból itt kivettem, azok vénasszonyos mesék.
2012. nov. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
52%
Isten mindig, ha kiad egy időről szóló próféciát, legalább két prófétát használ. Az egyik, aki kihirdeti, a másik, aki az idő lejárta idején figyelmeztet, ugyanazt hirdeti, mint az első próféta. Ilyen volt Énókh is, aki fiát Matuzsálemnek nevezte el, aminek jelentése: Ha meghal, eljön. Amikor Matuzsálem meghalt, eljött az özönvíz ugyanabban az évben. És ekkor támasztotta Isten a másik rófétát, Noét, aki ugyanazt hirdette. Ilyen volt Ábrahám is, akinek elmondta, hogy raboskodni fog Izrael népe. A megadott idő végén jött a másik próféta, Mózes, ugyanazt hirdetve. Jeremiás megjövendölte a babiloni fogságot, aminek a végén Isten másik prófétát támasztott, Dánielt, aki ugyanazt hirdette. Dániel megjövendölte, hogy mikor fog Jézus születni. Ekkor jött a következő próféta, Keresztelő János, aki hirdette, hogy "betelt az idő". Dániel másik próféciája Dániel 8:14-ben olvasható. 2300 napról beszél, ami bibliai próféciákban 2300 évnek felel meg (Ezékiel 4:6, 5Móz 14:34, Luk 13:31-32). Ezt kiszámítva 1844-hez jutunk (amit kiszámolt William Miller is, innen indult a millerita mozgalom). Ekkor írja a Biblia, hogy Isten megtisztítja a szenthelyet. Tehát a próféciában megadott idő végén jönnie kell egy prófétának, aki ugyanezt hirdeti. Több próféta volt abban az időben, de csak egy beszélt ugyanerről a próféciáról: Ellen G. White
2012. nov. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!