Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ellen Gould White hamis...

Ellen Gould White hamis próféta volt?

Figyelt kérdés

2012. nov. 2. 19:16
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
0%
Mondanátok példát a Bibliából olyan prófétától, aki a kapott próféciát maga próbálta magyarázni!?
2012. nov. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
22%
Sokan kaptak látomást, és Isten elmagyarázta nekik a jelentését
2012. nov. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
78%

Én a Bibliában olyan kijelentéseket olvastam, ahol pontosan le van írva a kijelentés körülménye, szavai, ezáltal az esetleges magyarázat pontosan behatárolható, hogy kitől származik.


Hallottam olyat is, hogy Isten jelentett ki dolgokat neki. Van

erről valami írás, mondjuk a

tollából, hogy ez hogyan is

történt és melyek voltak ezek a

kijelentések? Utána tudok én

ennek nézni?

2012. nov. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
60%

Természetesen Ellen G. White hamis próféta volt. Néhány rövid példa alapján: tiltja a húsevést, pedig az ószevetség világosan kijelent egy sereg ehető állatot, és az újszövetségben is megerősíti. maga Jézus is evett halat és bárányt is (ld. utolsó vacsora, többek közt).


Tiltja a borivást is, amit a Biblia megengedhetőnek tart, mind az Ó-, mind az újszövetségben (megintcsak ld. Úrvacsora, valamint pl. Pál apostol ajánlása Timóteusnak, hogy egészsége érdekében igyon néha egy kis bort)


Tagadja az örök kárhozatot és kínt, pedig az Újszövetség világosan tanítja ezeket, ld. pl. a gazdag és a szegény Lázár példázatát, egyúttal cáfolva azt, hogy a halottak megsemmisülnek és nincsen tudatuk, ahogy White tanítja.


Aprólékosan kiszámolták Jézus visszajövetelének időpontját, melyről maga Jézus így nyilatkozott: azt a napot sem Ő (Jézus) sem az angyalok nem tudják, csak maga az Atya. Ha Jézus ennyire alázatos volt, hogy ezt nyíltan elismerte, az Atyát magánál feljebbvalónak tartva, akkor kik vagyunk mi emberek, hogy okosabbak legyünk nála és kiszámoljuk az Ő visszatérésének az időpontját?!?


Már csak azt nem értem, egyáltalán miért kérdés az, hogy E. G. White hamis próféta volt-e. A Bibliát több évszázada lefordították többek közt ékes magyar nyelvre is, szépen, közérthetően, úgy, hogy mindenki megérthesse. Tessék már egyszer kézbevenni és megtisztelni Istent azzal, hogy szépen sorjában elolvassuk az elejétől a végéig ,legalább egyszer, pár hét alatt ez megvalósítható. Sok hülyeséget ki lehetne így szűrni, úgy gondolom. Miért olyan bonyolult ez?!?

2012. nov. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Makacs Kun ***** válasza:
44%

Én azzal a válaszolóval értek egyet, aki szerint nem volt próféta. Sem hamis, sem igazi.

Istent őszintén kereső, másoknak segíteni akaró ember volt, és mint minden embernek, neki is voltak tévedései.

Én nem vagyok adventista, de volt egy adventista kollégám, akivel elég jó volt a viszonyom. Igazi kereszténynek ismertem meg őt.

Szerintem sem tilos a mérsékelt alkoholfogyasztás, a koffeinfogyasztás, a húsevés, ám nem is kötelező. Ha ők úgy gondolják, hogy jobb, ha tartózkodnak ezektől, tegyék, ráadásul valóban jobb, ha az ember nem alkoholista, nem koffeinfüggő, és kevesebb húst és több növényt eszik.

A tízparancsolat és a teremtés történet alapján az Úr napja pedig valóban a szombat, ami a mi péntek esténktől a mi szombat esténkig tartó, megközelítőleg huszonnégy órás időtartam.

Nem csak nekik vannak tévedéseik a Biblia alapján, hanem az összes keresztény felekezetnek. Érdekes és mulatságos, hogy mindegyik felekezet saját magát tévedhetetlennek tekinti, az összes többit pedig tévtanítónak, és mindezt ugyanarra a szövegre alapozza.

2012. nov. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
68%

"Természetesen Ellen G. White hamis próféta volt. Néhány rövid példa alapján: tiltja a húsevést"

nem tiltja, a tisztátalan állatok evését nem tartja helyesnek, és javasolja a vegetáriánus étrendet, de nem tiltja a húsevést


"Tiltja a borivást is, amit a Biblia megengedhetőnek tart"

kérlek vedd figyelembe, hogy az úrvacsoránál sehol nem olvasol borról (csak poharat ír), és ahol máshol olvasol borról, ott az eredeti szövegben lévő szó (oy'-nos

) az ugyanúgy jelent alkoholos, ahogy alkoholmentes szőlőlevet. egyébként a Biblia ellenzi az alkohol fogyasztását: Hab 2:15, Ef 5:18, IMóz 9:21, Ésa 5:11, Példa 23:29-35, IKor 6:20, Példa 31:6, Pél 23:31, stb


"Tagadja az örök kárhozatot és kínt, pedig az Újszövetség világosan tanítja ezeket"

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

nézd át ezeket, sok hasznos hozzászólás van ezzel a témával kapcsolatban


"Aprólékosan kiszámolták Jézus visszajövetelének időpontját, melyről maga Jézus így nyilatkozott: azt a napot sem Ő (Jézus) sem az angyalok nem tudják, csak maga az Atya."

És utána át is élték a csalódást, és rájöttek, mi volt a gond. Egyébként nem Ellen White számolta ki, akkor éppenhogy megszületett, csak a mozgalom követője volt. Ezután kapta meg az első látomását

2012. nov. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
96%
Valóban, az adventistáknak tökéletesen igazuk van, a nyugalom napja a szombat. Nem véletlen, hogy kommentemben erre nem tértem ki, mert ebben a kérdésben 100%-ban egyetértek velük. Csak a többiben nem, amiket kifogásoltam. Erre megint csak ugyanaz áll, amit írtam: tessék már elolvasni a bibliát rendesen. Csak most a maradék 95% keresztényre értem, akik viszont a szombat kérdésében vannak tévedésben, rájuk ugyanúgy vonatkozik ez. Sehol sem írja a Biblia a vasárnap megkülönböztetett szerepét, max. annyiban, hogy az Úr feltámadásának napja. istentiszteletet meg ugye lehet tartani vasárnap is, meg szerda délelőtt is, meg akár mindennap is. De ne gyártsunk már teológiát arról, hogy a vasárnap lenne a nyugalom napja. De attól még esténként megiszok egy jó deci vörösbort, és baromira szeretem a beafsteket is, és jó érzéssel megeszem. Ennyi.
2012. nov. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 Makacs Kun ***** válasza:
43%

A borral, sörrel én is így vagyok :) Szívesen fogyasztom, de még nem voltam részeg soha - pedig 48 éves vagyok - a húst is csak azért fogyasztom sokkal kevesebbszer, mint régebben, mert nem telik rá. (Unortodox fejlődés).

A kávét és teát is szeretem. Ezek egyikét sem tartom bűnnek, szerintem, ha ádventista testvéreink annak tartják, akkor tévednek. Vagy esetleg én tévedek? Valaki biztosan :)

De nagyon kedvelem Őket, mert őszintén keresik Istent.

Tévedni meg emberi dolog :)

2012. nov. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
77%

Azzal kezdeném, hogy Jézus Krisztus minden embert szeret. Tévedni valóban emberi dolog. Visszaolvasva a saját kommentjeimet például, bár azok tartalmával továbbra is egyetértek, mégis azt veszem észre, hogy a vita hevében kissé elragadott az indulat, így került bele sajnálatos módon némi él, mondjuk úgy, kissé talán híján volt a szerető lelkületnek, sajnos, ami ugye a legfőbb parancsolat. Ezúton kérek érte elnézést.

Hogy minden felekezet magát hiszi tévedhetetlennek az valóban sajnálatos. Véleményem szerint például a katolikusoknak igazuk volt abban, hogy különböző dogmákat állítottak fel, hiszen reneteg eretnekség ellen kellett védekezniük a korai kereszténység idején, gnoszticizmus pl. De hogy ez túlfejlődve odáig fajult, hogy egyházatyák tanításait a biblia fölé emelték az sajnálatos tény. Luthernek igaza volt a reformációban, de hogy a zsidókat ki kéne irtani, házukat fölégetni (szerinte) ez megintcsak sajnálatos tény, tévedés, bűn, hamartia, céltévesztés, nevezzük aminek akarjuk. A Baptistáknak tökre igazuk van a felnőtt bemerítésben, teljes alámerítéssel, mert ez így szerepel a Bibliában. De sokan megkérdőjelezik, hogy a Szentlélek/Szent Szellem ma is működhet ugyanúgy, mint annak idején, pedig igen. Az adventistáknak igazuk van a szombatban, a többiben meg, amiben nem, most nem ismétlem újra. A karizmatikusoknak igazuk van a Szentlélek munkáját illetően, de ha magukat felsőbbnek érzik "közönséges halandóbb" testvéreiknél, hát lehet, hogy tévednek. Pl. Derek Prince sok jó dolgot mondott, de az, hogy a nyelveken szólás lenne a Szentlélek keresztség egyértelmű bizonyítéka (ha nem szólsz nyelveken, nem vagy megkeresztelve a szent szellem által...) a biblia alapján cáfolható. Még oldalakon keresztül lehetne sorolni, hogy az egyiknek miben van igaza, és miben téved. Nekem is sok mindenben igazam van, de ha szeretetlenül teszem, akkor "zengő érc és pengő cimbalom vagyok". Megintcsak: olvassuk el a Bibliát és ahhoz térjünk vissza. Mindenki korrigálja a saját tévedéseit, mert ez a megosztottság az Ördög munkája és sajnos kíválóan alkalmas arra, hogy a hitetleneket megbotránkoztassa és megakadályozza a megtérésben. Remélem sikerült kicsit több szeretettel kifejtenem a mondandómat ezúttal, üdv mindenkinek.

2012. nov. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 Kései Sirató ***** válasza:
37%
Nem, nem volt hamis próféta. Megjövendölte például a New York-i ikertornyok leomlását is. És sok minden mást is. A húsevést nem tiltja, csupán nem javasolja, a kettő között óriási a különbség. És mért is nem? Mert sok olyan betegség várható, amelyek az állatokat érik majd - írta 100 éve, és tessék , volt is már néhány: madár influenza, kerge marha kór, stb. A sertéshús például a legegészségtelenebb szerinte.
2012. nov. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!