Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ellen Gould White hamis...

Ellen Gould White hamis próféta volt?

Figyelt kérdés

2012. nov. 2. 19:16
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kései Sirató!


"A sertéshús például a legegészségtelenebb szerinte." Ezen a mondatodon jót mosolyogtam! :))


Érdekes ,hogy "szerinte"! Még jó! Isten azt mondta a disznóra, hogy tisztátalan...

Azért ezt nem nevezném nagy próféciának. :)

2012. nov. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
64%

"Munkám sokkal többet foglal magában, mint amit e név(prófétaság) jelöl. Az Úr küldöttének tartom magam, aki népéhez szóló üzeneteit közvetíti (55. Levél, 1905)."


Forrás:www.adventizmuskutatas.hu/egw-profeciak.html


Azzal, hogy azt állítja magáról, hogy szolgálata több, mint a prófétai szolgálat, ezzel azt is állítja, hogy próféta is. Ebben a megvilágításban egyértelmű hogy nem csak hamis próféta volt, hanem Jézabel befolyása alatt is állt, és így sajnos az őt követő adventisták is:


Jel 2:20 De van valami nyomós panaszom ellened, mert megengeded amaz asszonynak, Jézabelnek, aki magát prófétának mondja, hogy tanítson és elhitesse az én szolgáimat, hogy paráználkodjanak és a bálványáldozatokból egyenek.

2012. nov. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
57%

Minél inkább azt látom, hogy támadva van, annál inkább gondolom azt, hogy igaza van.

Nevetséges ez a szócsata. Embereket vonzott közel Jézushoz és TI, akik a gép mögött szidjátok egymást, őt nézitek le????

Nem vagyok adventista, de járt hozzánk kettő is, mert annyira szegények voltunk, hogy ételre sem telt és ők adták! EZ a lényeg, hogy ki mennyire tartja be a keresztényi parancsokat, nem az, hogy mekkora szájkaratés!

2012. nov. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Makacs Kun ***** válasza:
81%

Az előttem író "válaszom" nevű válaszoló ezt írta:

"EZ a lényeg, hogy ki mennyire tartja be a keresztényi parancsokat, nem az, hogy mekkora szájkaratés!"


Teljesen igaza van. Egyébként, még ha nincs is igaza esetleg a hölgynek mindenben: mennyiben veszélyezteti valakinek az üdvösségét, ha például nem szívesen eszik húst?


Számomra a Biblia egy keszekusza, sokszor saját magának is ellentmondó szövegnek tűnik. Elfogadom, hogy nem az, hogy én látom rosszul, de a kvalitásaim engem csak erre tesznek képessé. Ezért a minimális program betartására törekszem: igyekszem nem tenni olyant senkivel, amit nem szeretném, ha velem tennének, illetve olyant igyekszem tenni másokkal, amiben magam is szívesen részesülnék.

Ezért nem érdekelnek túlzottan a teológiai viták. Van min dolgoznom még, majd ha azzal kész leszek, akkor szöszölök ilyesmivel.

Gyümölcseiről ismeritek meg a fákat Jézus szerint. Úgy látom, az adventista emberek zöme jó gyümölcs, tehát Ellen Gould White tevékenysége is jó gyümölcsöket hozott.


Isten minden bizonnyal eldöntötte már a kérdést, hogy hamis próféta volt-e.

2012. nov. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
84%

KI BESZÉLT ITT azokról a kérdésekről, amivel vádoljátok azokat, akik nem tartják igaz írónak a hölgyet? Ki beszélt arról, hogy az adventisták jó emberek-e vagy sem? Miért tereltek? Azért, mert van néhány nagyon rendes és becsületes buddhista, akkor a buddhizmus az igaz vallás?


A kérdés az, hogy E.G.White igaz dolgokat írt, vagy hamisakat? Hogy Isten kit hogyan tud a szennyből kiemelni hasznossá fordítani azt is ami elvileg nem az, az egy másik kérdés. Miért tereltek?

2012. nov. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
24-es: köszönöm!
2012. nov. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
38%

Sziasztok!


Terelés? Maga Jézus Krisztus mondta Máté evengéliuma 7. fejezetében, hogy miről ismerhető meg a hamis próféta: "Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, a kik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok. Gyümölcseikről ismeritek meg őket. Vajjon a tövisről szednek-é szőlőt, vagy a bojtorjánról fügét? Ekképen minden jó fa jó gyümölcsöt terem; a romlott fa pedig rossz gyümölcsöt terem. Nem teremhet jó fa rossz gyümölcsöt; romlott fa sem teremhet jó gyümölcsöt. Minden fa, a mely nem terem jó gyümölcsöt, kivágattatik és tűzre vettetik. Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket."


Erről beszéltek a hozzászólók, és én is csak csatlakozni tudok hozzájuk. E. G. White élete és munkássága magáért beszél, és a hatása is hasonlóképpen. Könyveinek írásainak tartalmi megítélése lehet szubjektív, hiszen nem volt tévedhetetlen, de hatásában úgy gondolom igen nehéz fogást találni. Ha mégis tudsz hát tárd elénk...


Üdv. Péter

2012. nov. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
69%

"de hatásában úgy gondolom igen nehéz fogást találni."


A buddhimus hatásában is igen nehéz fogást találni, tehát ez csúsztatás, melyet sem te, sem én megerősíteni objektíven nem tudunk, sem pro, sem kontra. Ezek csak nagy szavak.


Meg kell vizsgálni a prófétát. Ha próféciája megtörténik, Istentől jövő próféta ő, mert Isten tudja a jövőt. Ha nem, akkor nem az Istentől volt a próféciája. Ilyen egyszerű. Sok tanító és pásztor van a gyülekezetekben. Prófétából egy kissé hiány van. Hallottam egy jó hasonlatot, hogy a próféta olyan, mint a mesterlövész. Tízből tíz találat. Nincs mellélövés. Pontos, korrekt, és nincs a szájában hazugság, mert Isten szavát szólja. Nem lehet olyan, hogy nem volt tévedhetetlen.

2012. nov. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 Makacs Kun ***** válasza:
39%

A közvetlenül előttem írótól kérdezem: Ellen Gould White melyik próféciája nem történt meg?

Egyáltalán: melyik mondása, mondata prófécia?

Mondta, írta valamelyikről, hogy az? Mondta azt, hogy "ezt mondta az Úr, hogy adjam tovább"?

Mert azokat akkor tényleg meg kell vizsgálni.

2012. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Látom egyeseknek fáj az igazság. Miért kellett ezt lepontozni?


"Hallottam egy jó hasonlatot, hogy a próféta olyan, mint a mesterlövész. Tízből tíz találat. Nincs mellélövés. Pontos, korrekt, és nincs a szájában hazugság, mert Isten szavát szólja. Nem lehet olyan, hogy nem volt tévedhetetlen."


Itt van két hamis próféciája:


[link]


Üdv.

2012. nov. 20. 21:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!