Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan ered az a fatális/banál...

Honnan ered az a fatális/banális tévedés, hogy a Biblia a nőket alsóbbrendűnek tekinti?

Figyelt kérdés

Egész biztos, hogy régen a zsidókon és keresztényeken kívül nagyon jó sorsuk volt nekik, főleg háborúk után.(irónia)


Csak azok valászoljanak, akik olvasták már a Bibliát vagy értenek hozzá.


Köszönöm!



2012. nov. 18. 14:31
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
Elnézést, maradék helyett másikat akartam írni :)) Csak hogy nehogy valaki belekössön :P
2012. dec. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Aljasan elferdíted a tényeket. Az, hogy a MA nőjének milyen dolga van, abszolút nem a Bibliának köszönhető. A mai, modern, 21. századi, a kultúránkban elfogadott gondolatok, mint a rabszolgaság elítélése, vallásszabadság, nők egyenjogúsága...még sorolhatnám, ezek EGYIKE sem a vallásból emelkedett ki, hanem hosszas, történelmi folyamatok által, olyan történelmi folyamatok, mint józan érvelés, felvilágosult morális filozófia, humanista gondolkodás."


Ha már itt tartunk engem az is nagyon érdekelne hogy ezek a hosszas történelmi folyamtok ,felvilágosult morális filozófia és humanista gondolkodás ,mely országokban indult meg először?

2012. dec. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
60%

Köszi a sok felvilágosult elmének a sok jogot, de én nem kértem.

Köszi, hogy mehetek nyolc órában dolgozni, bár én itthon lennék inkább a gyerekeimmel.

Köszi, hogy megengeditek, hogy hordjak minit, de én már rég férjes vagyok, minek áruljam magam?

Köszi a szavazati jogot is, kár hogy nem járok szavazni.


Azt hiszi a sok ostoba, hogy fel lettünk szabadítva. Pedig most vagyunk igazán elnyomva.


Azt el sem tudjátok képzelni, hogy egy normális nő ad és bízik a férje döntésében. Nekem nem kell a mai élet, én csak feleség akarok lenni a férjem mellett és anyja a gyerekeinek. Sosem kértem azt, amire ti olyan büszkék vagytok.

2012. dec. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

"Ha már itt tartunk engem az is nagyon érdekelne hogy ezek a hosszas történelmi folyamtok ,felvilágosult morális filozófia és humanista gondolkodás ,mely országokban indult meg először?"


Ha őszintén érdekel, akkor segítek: legeleinte Olaszországban a görög-római kultúra és tudástár újrafelfedezésével, majd később olyan országok is bekapcsolódtak ebbe a folyamatba, mint Anglia, Franciaország, Németország (gondolom Locke, Hume, Berkeley, Kant, Rousseau nevei nem ismeretlenek - ha igen akkor gúgli). Viszont van egy érzésem, hogy csak trollkodsz, és valami részletet próbálsz meg keresni az irományomban, amibe beleköthetsz - legalább is más magyarázatot nem tudok találni arra, hogy a földrajzi elhelyezkedést hogy hoztad kapcsolatba egy olyan témával, melyben abszolút nem ez élvezi a fő hangsúlyt.

2012. dec. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
65%

válaszom:


Nem tudom igazából mit lehetne írni erre, annyira süt belőle az értelem :D Talán csak annyit, hogy ha gondolod, menj a mélyen vallásos Nigériába írni, ha itt tényleg olyan szörnyű a sorsod...;) Talán még annyira nem szörnyű hely ez az Európa, hogy nem lehet innen elmenni sokkal-sokkal jobb helyekre ;)

2012. dec. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
48%

Vidiripi


"Viszont van egy érzésem, hogy csak trollkodsz, és valami részletet próbálsz meg keresni az irományomban, amibe beleköthetsz - legalább is más magyarázatot nem tudok találni arra, hogy a földrajzi elhelyezkedést hogy hoztad kapcsolatba egy olyan témával, melyben abszolút nem ez élvezi a fő hangsúlyt."


Érezd úgy ha akarod. Egyébként az min változtatna? Nagyon is van jelentősége a földrajznak ebben. De természetesen nem csak a földrajznak. Hanem a történelemnek is. Ok-okozat ,hatás-ellenhatás.


Ha érdekel a "trolkodásom" akkor kifejtem. Mi legyen?

2012. dec. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 Zsizsik666 ***** válasza:
40%
Ha jól értem, akkor a bűnbeesésben Éva sem nő volt, hanem be kellett sorolni valamilyen nembe. Oké. Vili nagyon.
2012. dec. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

20-as, és 24-es bejegyzö:

"Aljasan elferdíted a tényeket. Az, hogy a MA nőjének milyen dolga van, abszolút nem a Bibliának köszönhető. A mai, modern, 21. századi, a kultúránkban elfogadott gondolatok, mint a rabszolgaság elítélése, vallásszabadság, nők egyenjogúsága...még sorolhatnám, ezek EGYIKE sem a vallásból emelkedett ki, hanem hosszas, történelmi folyamatok által, olyan történelmi folyamatok, mint józan érvelés, felvilágosult morális filozófia, humanista gondolkodás. "


Félreértetted amit írtam, légyszíves olvasd el mégegyszer. (19-es bejegyzés). Én az általad fogalmazott "MA nöjéröl" semmit nem írtam. Hol olvasol ilyet? Hol írom azt, h a Bibliának köszönhetö a nök általános jó társadalmi helyzete? Légyszives fejtsd ki ezt v gondold át, mielött ilyneket írsz. Mégegyszer leírom ide: azokat a családokat hoztam fel jó példaként, akik a Biblia szerint élnek, hogy ott nem tekintik alsóbbrendünek a nöt. Nem azt mondtam, hogy ahol nem tekintik alsóbbrendünek a nöt és ezáltal a nök általad leírt pozitív helyzete, az a Bibliának köszönhetö! Óriási különbség és alapvetö logika. Ha egy "A" dologból ("A" = Biblia) következik "B" egy tulajdonsága (pl "B" tulajdonsága = nök egyenjogúsága), akkor ez nem jelenti azt, hogy minden "B" (nö aki egyenjogú), az az "A" miatt van! Gondold át mégegyszer.

2012. dec. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
46%

Vidiripi


24. válaszoló!


Csak trollkodok egy kicsit. :))


De csak úgy kérdések formájában.


1. Milyen a nők helyzete a nem keresztény vallásúnak mondott országokban?

Legyen az valamely más ,nem keresztény vallású vagy épp vallás "mentes".

(Kína ,Észak-Korea)

2. A "nagy" gondolkodók aki ezt felvetették miért pont európaiak? A világ más részein nem élnek olyan emberek akik "nagy" gondolkodók lennének?

3. Afrika ,Ázsia ,Amerika (észak és dél de külön is vehetjük) mindig is több lakossal rendelkezett mint Európa.

Még is itt Európában jelentek meg azok az emberek és eszmék amelyek napjainkra az egész világon elterjedtek. Véletlen lenne? Szerintem nem.

Persze mindenki azt gondol amit akar.

2012. dec. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

28-as:


"Akik a Bibliát az Isten szavának tartják, és Istenhez megtért emberek révén valóban követik is, azok nem tekintik alacsonyabbrendünek a nöt. Kételkedök, kérlek Titeket, hogy nézzétek meg, hogy az ilyen családokban milyen dolga van a nönek, és ugyanígy, milyen dolga van a férfinak is."


Ezt Te magad írtad. Szóról-szóra idéztem. Talán feltűnt neked is, hogy végig jelen időben írsz, azaz nem arról beszélsz, hogy a nőkkel mi volt a helyzet nem hogy a középkorban, de 20, 10, 5 évvel ezelőtt. De akkor örülök ,hogy tisztáztuk.

2012. dec. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!