Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megszeretnék keresztelkedni....

Megszeretnék keresztelkedni. Mi ennek a folyamata?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, és a szüleim rám bízták, hogy ha majd felnövök, saját magam eldöntöm, megszeretnék-e keresztelkedni. Úgy érzem most jött el az idő. Hogy működik ez?

2013. jan. 2. 16:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

-eloszor is szo sincsen un "megkeresztelkedesrol"!!!

ne feledje senki hogy maga a szo "kereszteles"-ertelmetlen hulyeseg volt Yeshua h'Nocri eleteben!

egyszeruen egy lelektisztito ritualis bemeritkezesrol van szo,amit ma is ugy hivnak Mikvaoth!!

ezt a szokast-(is tobbek kozt!!!)-vette at a kereszteny hit az oszovetsegbol!!

2013. jan. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

munyamunya!

Érdekes módon, sokan tudtak normálisan válaszolni és aranyosak lenni rajtad kívül. Nem kell engem kioktatnod a helyesírásról, ne itt okoskodj. Tudod, a hülye okoskodik az okos hülyéskedik.

Miért ne lehetne egy érzés alapján hívő lenni? Ne beszélj már itt zöldségeket.

2013. jan. 3. 12:32
 13/18 A kérdező kommentje:
UI.: Miért ne lehetne interneten érdeklődni? Baromság.
2013. jan. 3. 12:34
 14/18 munyamunya ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nem tudtam, hogy az "aranyosság" válaszadási feltétel ezen a fórumon...


Teljesen igazad van abban, hogy nem "kell" kioktassalak helyesírásból, ezt a tanáraidnak kellett volna megtenniük negyedik általánosban. Esetleg őrajtuk kérd számon a hiányos műveltségedet, amivel még dicsekszel is. Azonban okoskodni ott okoskodok, ahol nekem tetszik, ezt te nem írhatod elő nekem.


Azt meg elmondtam már az előbb, miért hibás hozzáállás valamely érzelmi indíttatásra hagyatkozni a bemerítkezést illetően. Mivel úgy tűnik, szövegértési nehézségeid is vannak, leírom újra, másként:


A keresztség egy értelemmel, meggyőződéssel hozott döntése olyasvalakinek, aki felfogta, hogy kicsoda az Egyedül Igaz Isten, megértette az Ő irgalmas szabadítását, amit a Jézus Krisztus áldozata tesz számunkra lehetővé, belátta, hogy teljes valójában bűnös, meggyűlölte saját halálra méltó természetét, és változtatni szeretne azon az életmódon, ahogy eddig élt. Tudja, mit jelent az - vigyázat, beugratós kérdés! - hogy a Felkent Jahosua nevére kell bemerítkezni, és ismer legalább egy olyan személyt, aki a számára hitelesen képviseli az Isten igazságait, akiben megbízik és akit megkérhet arra, hogy merítse be.


Mindezekben a dolgokban az égvilágon semmi szerepe nincs és nem lehet semmiféle érzésnek, érzelemnek, lelkiségnek.


Az apostol azt kéri, hogy ""változzatok el a ti ELMÉTEKNEK megújulása által, hogy MEGVIZSGÁLJÁTOK, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata."" Nem azt tanácsolja, hogy 'amikor úgy érzitek, ahogy nektek tetszik', hanem értelmes vizsgálódás alapján, az Isten akaratához szabva magunkat. Az ember semmi, Isten a lényeg, mi por vagyunk és örülhetünk, hogy egyáltalán még áll a föld és élünk, lélegzünk. Ez is csak a Mindenható irgalma miatt van így.


És akkor ideidézem szó szerint a korábban is hivatkozott szakaszt azt illetően, hogy mi történik azzal, aki nem értelmes módon lép szövetségre Istennel és később elhagyja a kijelölt utat:


""Mert ha szándékosan vétkezünk, az igazság megismerésére való eljutás után, akkor többé nincs bűnökért való áldozat, Hanem az ítéletnek valami rettenetes várása és a tűznek lángja, a mely megemészti az ellenszegülőket. A ki megveti a Mózes törvényét, két vagy három tanubizonyságra irgalom nélkül meghal; Gondoljátok meg, mennyivel súlyosabb büntetésre méltónak ítéltetik az, a ki az Isten Fiát megtapodja, és a szövetségnek vérét, melylyel megszenteltetett, tisztátalannak tartja, és a kegyelemnek Lelkét bántalmazza? Mert ismerjük azt, a ki így szólt: Enyém a bosszúállás, én megfizetek, ezt mondja az Úr. És ismét: Az Úr megítéli az ő népét. Rettenetes dolog az élő Istennek kezébe esni.""


Nem csak a földi, hústestben levő életedet, hanem az eljövendő, lehetséges szellemi örök életedet kockáztatod egy elhamarkodott döntéssel. Olvasd az Írásokat, beszélgess sokat megélt, kipróbált szentekkel, igyekezz minél többször közösségben lenni a mennyei Atyával, vagyis imádkozz, dicsérj, adj hálát amikor csak lehet. Ezek hasznosak, és az Isten Szelleme megmutatja majd neked, mikor és mit kell tenned, ha te is a választottak közt vagy.

2013. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

kedves, kötekedő munyamunya!


Már ott bukik az amit írsz, hogy hűen kell imádkozni stb és majd elválik, hogy Isten kiválaszt-e. Mert nagyon sok embert csecsemő korukban a szülők kereszteltetik meg és általában csak a neveltetés miatt hívők. Én ezzel pont ellentétesen nem nevelkedtem hívő családban, mégis a keresztelkedésen gondolkozom.

2013. jan. 3. 14:54
 16/18 munyamunya ***** válasza:

Kedves kérdező!


Gondolkodni rajta jó dolog. Ha valóban érdekel a kérdés, ne ismeretlen emberektől akarj választ kapni, hanem figyelj az Isten beszédére. Pl.: ApCsel 8:27-39, 10:34-48.


Itt pedig arról olvashatsz, hogy nem mindenki van Istentől elválasztva a hitre, még azok közül sem, akik szívesen hallgatják az igazságot:

""A pogányok pedig ezeket hallván, örvendezének, és magasztalják vala az Úrnak ígéjét; és a kik csak örök életre választattak vala, hivének.""

2013. jan. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy válaszoltál a kérdésemre.


Ha vágyat érzel az jó dolog, mert enélkül az ember nem tesz erőfeszítéseket.

Persze mielőtt döntesz fontos, hogy tisztán láss a biblia fényében a ma megtalálható vallások között és ennek megfelelően dönts helyesen.

Ha elfogadsz egy tanácsot:vizsgáld meg, hogy az általad említett vallásokat, hogy megfelelnek-e Istene elvarásának vagy esetleg más felekezetek közül volna jobb választanod.

Ne kapkod el, fontos döntés, jó ha alaposan utána jársz.

2013. jan. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Imádom az ilyen idiótákat aki meg magyarázza a bizonyítványát. ( najó) Akinek inge vegye magára. Arra tessék válaszolni amit kérdeznek, mert hogy senki nem kért nyelvi oktatást! Okoska majmok!!! A keresztelkedés lényege hogy felnőtt, értelmes fejel el tudod dönteni mit szeretnél, óriási hiba babákat keresztelni mert ők nem saját akaratból teszik.
2014. febr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!