Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallás és diszkrimináció?

Vallás és diszkrimináció?

Figyelt kérdés

Magyarország nagy része keresztény. Miért érzem mégis azt, hogy kiközösitik, lenézik az ázsiai és afrikai embereket, akik ide jönnek.

Nem mindenkire vonatkozik, de sok emberre. Rájuk nem vonatkozik az, hogy tisztelni és szeretni kell a másikat?

Ti mit gondoltok erről?



2013. jan. 5. 00:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én nem ezt tapasztalom. Egy kis keresztény gyülekezethez tartozom, aminek szerteágazó kapcsolatrendszere van ANgliában, Franciaországban és bizony egyes afrikai országokban (pl. Angola, Mozambik). Tartunk fenn óvodát, iskolát. Ide is jönnek a társegyházakból misszionáriusok és tőlünk is mennek oda.

A végére hagytam a csattanót: a pásztorunk maga is színesbőrű.

2013. jan. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Igen, ezért is irtam, hogy nem mindenki :)

11-es köszönöm a választ :)

2013. jan. 5. 07:16
 13/18 anonim ***** válasza:

emberi ertekek hianya alatt ertem (mar amit melyebb ismeretseg nelkul is lehet latni) az ordenaresagot, ha valaki ordibal, reszegeskedik hoborog, kotekszik, szemelyes higienia hianyat... ha valaki ezeket csinalja, borszintol fuggetlenul ne csodalkozzon ha nem szeretik mindenhol. en azt nehezen tudom elkepzelni hogy normalisan viselkedo, beszelo, intelligens, ertelmes, jolnevelt afrikaiakat vagy azsiaiakat leneznenek az emberek. En amerikaban elek, itt pont van sok kereszteny es meg azsiai es afrikai is, nincsenek lenezve egyaltalan.

Esetleg elmondhatnad mi tortent aminek a hatasara ezt gondolod hogy a keresztenyek lenezik a kulfoldieket.

2013. jan. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én nem nézem le őket, mint emberek, viszont nem engedném, hogy bárki idejöjjön. Kivéve persze, ha valaki politikai okokból menekült. De úgy tudom, hogy sok ázsiai bevándorló nem tisztességes munkából él itt meg, fekete kereskedelmet folytatnak és adót csalnak, amivel a magyar államot károsítják meg. Nyilván itt élő fehér, magyar is csalhat adót (meg csalnak is sokan), de szigorúbban kéne megvizsgálni az idejövő betelepülőket. Ezt nem idegengyűlöletből mondom, hanem pusztán azért, mert védeni akarom az országom.
2013. jan. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Akik ilyenek, azok vallásosak és nem hívők.

Tudod, mikor úgy mennek be a templomba, hogy mindenki lássa őket, közben pedig átlépik az éhezőt.

2013. jan. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A kereszténység tiltja a diszkriminációt. Magyarországon pedig sokkal kevesebb keresztény van, mint pogány (a keresztény komlementer halmaza, eredeti jelentésében). Egyébként jó válaszoat kaptál.
2013. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Kereszténység tiltja a diszkriminációt?

Ez nézőpont kérdése. Diszkriminálni kell! Te sem a saját nemedhez vonzódsz (jó esetben) ezzel mégsem sértesz meg másokat...


De vallásilag is valami ilyesmi van.

Jézus meghalt és feltámadt bűneinkért, legyőzte a halált! Aki ezt elfogadja az üdvözül, aki nem az elkárhozik. Erre több helyen is utal a Biblia. Ezért nem lehet egyenlővé tenni, a hindu, buddhista stb. vallásokat a Kereszténységgel. Persze ebben az egészben, az az Örömhír, hogy BÁRKI üdvözülhet!!!! Csak engedd be életedbe Jézust! :)


Emberileg bántani mást azért mert zsidónak, négernek, cigánynak, született persze nem szabad!!!

2013. jan. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az ország lakosságának a többsége csak névleg keresztény. Megkeresztelték őket csecsemőkorukban, így nyilván vannak tartva valamely keresztény egyházban, de nem gyakorolják a vallásukat, esetleg nem is hisznek az Úrban.

Rassztól, bőrszíntől, nemzetiségtől függetlenül minden embert tisztelni és szeretni kell, természetesen.

2013. jan. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!