Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti miért szeretitek vagy...

Ti miért szeretitek vagy gyűlölitek a világot?

Figyelt kérdés

2013. jan. 10. 23:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Azért szeretem, mert minden egyre fejlődik, modernebb, kényelmesebb, biztonságosabb, okosabb.


Szemernyi gyűlölet nincs bennem a világ iránt.

2013. jan. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Miért gyűlöljük? A parttalan emberi ostobaság miatt.

Néha úgy érzem ,tényleg ránkfért volna a világvége...

2013. jan. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Imádom, mert itt találkozhattam mindenkivel, akit szeretek.

A Földet gyönyörűnek és tökéletesnek találom, a városok az emberek tehetségéről és kitartó munkájáról árulkodnak, az eszközök és gépek ugyanúgy. Minden nap minden perce tele van lehetőségekkel, hogy boldog legyek és fejlődjek. Ha végig megyek az utcán vagy a munkahelyemen, és rámosolygok másokra, akkor ők is visszamosolyognak rám.

Azért szeretem a világot, mert csodálatosnak találom - tudatosan keresem benne a szépséget, ezért megtalálom.


Gyűlölet egy szemernyi sincs bennem, inkább értetlenség. De úgy gondolom, mivel az emberek maguk nem tökéletesek, ezért azt sem lehet elvárni, hogy tökéletes világban éljünk. Vannak szeméttel teli metropoliszok, irigy és kapzsi dolgozók, van önzőség, nehézség és félelem. Majd elmúlik, az emberek majd tanulnak a tapasztalataikból és legyőzik a gondokat. Türelmes vagyok és hiszek bennük :)

2013. jan. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Gyülölöm, mert egy rakás rideg, unalmas, hányadék az egész.


Szeretem benne a jó dolgokat mint alvás, álmodás, kajálás, recska, jobb filmek és tv műsorok...

2013. jan. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Magát a világot nem szeretem és nem is gyűlölöm. Élek benne és az életet szeretem.
2013. jan. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

Mint Keresztény nem szeretem a világot.

Legalábbis a szónak abban a részében amiről a Biblia beszél.Ez a világ el fog múlni ahogy János apostol mondja is.


E világnak ahogy Jézus határozottan kijelenti Sátán az Istene, most Ő irányítja, az Ő kezében vannak a mozgató rugók, mint kereskedelem, politika, és a hamis vallások összessége.

Ha talán így nem elég érthető akkor egy két idézettel próbálok még válaszolni miért utálom, sőt gyűlölöm a világot, én is ...


(1János 2:15-17) 15 Ne szeressétek a világot, se a világban levő dolgokat. Ha valaki a világot szereti, nincs meg benne az Atya szeretete; 16 mert mindaz, ami a világban van — a test kívánsága, a szem kívánsága és az életben birtokolt javak látványos fitogtatása —, nem az Atyától származik, hanem a világtól származik. 17 Azonkívül a világ elmúlóban van, s ugyanígy a kívánsága is, de aki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.


(János 14:30, 31) 30 Nem sokat beszélek már veletek, mert jön a világ uralkodója, és nincs felettem hatalma.


(1János 5:18, 19) . . .. 19 Tudjuk, hogy az Istentől származunk, de az egész világ a gonosz hatalmában van.

2013. jan. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Rengeteg oka van annak, hogy miért szeretem a világot. A legfontosabbak:

-Van családom, amely nem tökéletes ugyan, mégis jó, és igyekszünk napról napra jobbá válni.

-Bár az életem nem mentes a problémáktól, a hit és a pozitív hozzáállás által minddel meg tudok birkózni, képes vagyok őszintén nevetni a bajok közepette is.

-Minden nap tanulhatok valami újat. Napról napra lehetőségem van fejlődni.

-Folyamatos, szorgalmas, áldozatos munka árán napról napra egyre jobbá válhatok.

-Szolgálhatok másokat, segíthetek másokon.


Vannak a világban kevésbé jó, sőt egyenesen rossz dolgok is bőven, de ha az embernek pozitív a hozzáállása, ezek nem csüggesztik el. Nem tökéletes egészségi állapotban, átlagos anyagi körülmények között, a mindennapok kisebb-nagyobb problémái közepette bukdácsolva is lehet az ember veszettül boldog, ha megfelelően áll hozzá. Nem jó hozzáállással pedig egy tökéletesen egészséges milliomos is lehet boldogtalan. Hozzáállás kérdése minden. :)

2013. jan. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 loupsolitaire ***** válasza:

Mit értünk világ alatt?

Az én értelmezésem szerinti világgal semmi bajom. Imádom a fákat, virágokat, a vizet, a szelet, napsütést, olvasást, elmélkedést stb...

Amit gyűlölök benne, az mind emberi eredetű. Gyűlölöm a hatalomvágyat, kapzsiságot, irigységet, és mindent, ami ezzel jár. Gyűlölöm, hogy tárgynak vagyunk tekintve. Gyűlölöm, hogy a profit a fő mozgatórugó. Gyűlölöm, hogy a vallások miatt ember öl embert. Folytathatnám a sort, de nincs kedvem...

2013. jan. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"De jó", lenullázták a Biblia verseket....


Hát ez van...

2013. jan. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Gyűlölöm, mert igazságtalan. Szeretem, mert legalább izgalmas. Arra sincs időm a sok jelzáloghitellel a nyakamban, hogy szomorkodjak (igen, erre a mondatra még volt időm).
2013. jan. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!