Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hittan tanárom miért csinálja?

A hittan tanárom miért csinálja?

Figyelt kérdés
Egyházi iskolába járok,mivel 2 éve nyer az iskola egy pályázaton.Na most tudni kel,hogy 8. osztályos vagyok és nem vagyok hívő.Azigazgató a hittan tanárom (furcs,hogy a papa felesége és pont két éve rakták ki a régi igazgatót)és már nagyon elegem volt belőlle,hogy mindig ezt mondja:hinni kel,hinni kötelező az egy istenben.Na most ugye meg is lehet bukni hittanból,mivel már nagyon elegem lett feláltam és elmondtam neki az én nézeteimet.Utánna szünetbe meg tudta,hogy fegyelmi eljárást akar indittatni ellenem.Ez most mi és miért ?

2013. jan. 20. 21:38
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
89%

Függetlenül attól, hogy nem a leírás alapján nem értek egyet az iskola módszereivel, azért neked is el kéne gondolkoznod... Elég sok bajod lesz még az életben, ha nem tanulsz meg alkalmazkodni, meg akkor is ha nem tanulod meg a helyesírási "szabájokat". Javaslom, hogy inkább ezekkel foglalkozzál, mert különben bármit mondhatsz, írhatsz, nem fognak sosem komolyan venni.

Ha meg nem tetszik, akkor el lehet menni másik suliba.

2013. jan. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
*bocsi, az elején sok lett a "nem".
2013. jan. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 izidorkata ***** válasza:
100%

Az igazgató meg a töri tanárod nem hívük, hanem ubdok, zsarnok alakok. Ha igaz amit leírtál.

A hitet nem lehet senkire sem ráerőszakolni. Méltányolniuk kelett volna hogy van egyö nnáló nézeted.


Viszont egy diáknak mindig tisztelettudónak kell lenni. Udvariassan, de határozattabn. Se-gget nyalni sose éri meg az életben.

2013. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
68%
szerintem az a mókás az egészben, hogy saját elveiket tapossák. ez a szeretet és a türelem és az elfogadás?
2013. jan. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Nem vagyok neveletlen egy tanáromnak felnőttnek sem szóltam vissza soha.Meg nem kezdtem el pofázni az igazgatónak,hanem csak meg mondtam neki,hogy én,hogy látom ezt.És tényleg csak egy csörrenés volt hittan óra végén.Nyelvtanon kívül mindenből 4-5 az átlagom nem vagyok egy lusta féreg ahogy sokan gondolják.
2013. jan. 21. 18:28
 26/35 izidorkata ***** válasza:
100%
Ahogíy az ember nem lehet szerelmes akarattal, úgy hívő se. A hit úgy magától jön. Egy meggyőződés, egy belső tapasztalat. Jézus kölönben az apostolok hitét sem tartotta nagyra: ha csak egy kis mustármagnyi hitetek volna, akkor a hegyeknek azt mondanátok hogy menjenek arrébb, akkor arébb mennének. Persze ez csak egy erős szókép, de van benne valami. Az igazi hívők tudják hogy a hit micsoda belső dolog, és nem lehet se ráerőltetni valakire, se megkérőjelezni. Jézus a keresőkkel szembe mindig tapintatos volt, az álszent farizeusokal meg mindig vitba keveredett, akik hivalkodtak vallásoságukkal. Persze nem szeretném a tanáraid látatlanba a farizeusokhoz hasonlítani. Lehet hogy a következő órán már megértőbbek lesztek egymás iránt.
2013. jan. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

A hitre senkit nem lehet kötelezni. Nem ismerem a szabályokat, de kizártnak tartom, hogy emiatt fegyelmi eljárást lehetne indíttatni ellened. Ha nagyon kekeckedni akar, esetleg ad egy intőt azért, mert "bunkó voltál vele". (Nem voltál bunkó.)

Dehogy kötelező hinni. Én hívő keresztény vagyok, és éppen ezért nagyon elszomorít, amikor valaki egy ilyennel lejáratja a kereszténységet. A hitnek az a lényege, hogy saját szabad akaratából "teszi" az ember. Ez olyan, mintha valaki rád parancsolna, hogy kötelező szeretned a tökfőzeléket. Muszájból megennéd esetleg, de senkit sem lehet rákényszeríteni arra, hogy higgyen.

2013. jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim válasza:
100%
te véletlen nem acsádi vagy?
2013. jan. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
nem nyírlugosi
2013. jan. 23. 18:12
 30/35 anonim ***** válasza:
59%
Mert sötét mint a középkor,amit okoztak.
2013. febr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!