Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hittan tanárom miért csinálja?

A hittan tanárom miért csinálja?

Figyelt kérdés
Egyházi iskolába járok,mivel 2 éve nyer az iskola egy pályázaton.Na most tudni kel,hogy 8. osztályos vagyok és nem vagyok hívő.Azigazgató a hittan tanárom (furcs,hogy a papa felesége és pont két éve rakták ki a régi igazgatót)és már nagyon elegem volt belőlle,hogy mindig ezt mondja:hinni kel,hinni kötelező az egy istenben.Na most ugye meg is lehet bukni hittanból,mivel már nagyon elegem lett feláltam és elmondtam neki az én nézeteimet.Utánna szünetbe meg tudta,hogy fegyelmi eljárást akar indittatni ellenem.Ez most mi és miért ?

2013. jan. 20. 21:38
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Igen,amúgy mondja,hogy a katólikus egyházak mindig a jóra törekedtek.Kersztes hadjáratokra elég gondolni,hogy pénzsóvár mind.
2013. febr. 6. 15:36
 32/35 anonim ***** válasza:
83%

Látszik, hogy tele vagy dühvel meg elutasítással az egyház, a vallás és a hit irányába. Ez az életkorodból és a neveltetésedből is következik, nincs ezzel semmi baj. A kérdés az, mit kezdesz a benned felgyülemlő feszültséggel, ellenkezéssel, tiltakozással. Néhány év, és jó esetben el fogod hagyni ezt a kinyilatkoztató stílust, hogy mi a hit meg mi a szerelem, és hogy működnek ezek. És rá fogsz jönni, hogy az életben számtalan ilyen dolog van, mint ez a konfliktusod. A felnőtteket bosszantja, ha egy kamasz lázadozva oktatja ki őket olyan dolgokról, amelyekben még nem is lehet sem kialakult véleménye, sem megszerzett tudása és tapasztalata.

Én is egyházi iskolába jártam, igaz, én tudtam, hogy az egyházi, amikor oda jelentkeztem. Nálunk is volt hittan és kötelező mise. Nem voltam vallásos. Üldögéltem, figyeltem, és évekkel később elkezdtem magamban a hitet megtapasztalni, már felnőttként. A hittel, vallással találkozni senkinek sem árt, csak tudni kell kellő alázattal jelen lenni ott is, ahol nehezedre esik.

Az ilyen elvették a telefonom, pedig csak egyszer csörrent meg jellegű dolgok, meg a többi sérelmed fontos és azt gondolom, érdemes volna róla beszélgetni, de alapvetően a te kötelességed betartani a házirendet. A tanáré, pláne az igazgatóé pedig az a feladat, hogy betartassa azt. Telefont csak elnémítva viszünk az iskolába. Ezt azért fontos megtanulni, mert jó esetben felnőttként majd színházba mész, konferenciára, dolgozni, előadásra, tárgyalásra, és ott is ugyanúgy bunkóság a telefont csipogtatni, ahogy 20-30 diák számára megzavarni az órát.

Én azt javaslom, hogy inkább szemlélődve legyél jelen, a hittel foglalkozni még senkinek sem ártott meg, a görög katolikus hagyomány amúgy is különösen szép. A lázadás is fontos a te korodban, meg az is, hogy ennek mentén megtanuld összeegyeztetni a külső valósággal a saját életedet. Erről szól az életkorod, megtalálni a helyed, identitásod. Ez viszont nem céltalan konfliktuskeresést kell, hogy jelentsen.

2013. febr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
78%

Nyolcadik osztályban ez a helyesírás szégyen.

Hogy miért csinálja? Megy egyházi iskolába jársz, azért! Menj államiba és máris nem lesz ilyen gondod. Bár ott meg azért buktatják az embert, ha az evolúciót meri tagadni, így azt hiszem egálban van a két tábor.

2013. febr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak bántani, de óra alatt miért nincs lehalkítva a telefonod és anyukád miért nem tudja, hogy óra alatt ne zavarjon? Minden szülő tudja, hogy hánytól-hányig tartanak az órák.Otthon nem tudjátok megbeszélni a családi programokat? Gyanús ez az anyukám felhívott óra közben sztori.
2013. febr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
Miért vagy egyházi iskolában ha nem vagy hívő? Gondolkozni szoktál? Nyílván meg lehet bukni hittanból, mert ez EGYHÁZI iskola. Nyílván "elvárják" hogy higgy Istenben, mivel ateista miért menne EGYHÁZI iskolába? Az meg a te hibád hogy egy EGYHÁZI iskolában elkezded mondogatni a nézeteidet, mivel ha más a nézeted nem mész egyházi iskolába. Gondolom elég értehtő volt.
2021. márc. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!