Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik valóban gonosz vallás?

Létezik valóban gonosz vallás?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nekem nagyon úgy tűnik, hogy a sátánizmus sem ilyen. Ott is a sátán a jó (vagy legalábbis nem rossz). Szóval van egyáltalán olyan vallás, ami bevallottan valami rosszra tör? :D Vagy gonosz vallás = nem az én vallásom?

2013. jan. 21. 18:12
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

érdekes, hogy úgy látom a válaszokból, hogy a keresztények hisznek leginkább a gonoszban és annak erejében :)


poet1: azért vagyok szkeptikus ezzel kapcsolatban, mert ha lenne ilyen pusztításra törő vallás jelenleg, akkor az benne lenne a hírekben. ha csak tíz ember komolyan feltenné erre az életét is elég csúnya eredménye lenne. szóval azt, hogy lenne ilyen szervezett pusztító szekta a nyugati világban azt valahogy nehezen hiszem.


de valami linket tudsz dobni erre a fekete sátánizmusra? én ahogy átfutottam a wikipédiát ott sem látok olyan sátánizmus verziót, ami azt mondaná, hogy mi vagyunk a rosszak és el akarunk pusztítani mindent :) szerintem ott azért kellene, hogy legyen valami nyoma, ha lett volna ilyen a történelemben, bár lehet felületesen futottam át.

2013. jan. 21. 21:14
 12/24 A kérdező kommentje:
hollófernyiges: igen lehet valahogy úgy lehetne felosztani. hogy céljait illetően negatív e. és másrészt, hogy milyen eszközök megengedhetők. mert végül is a keresztények is öltek az inkvizíció alatt és ők is azért tették, mert azt gondolták ez valahogy az általános szeretethez visz gondolom :D meg, ha azt nézzük ma is az által, hogy nem támogatják az óvszerhasználatot, végül is emberek élete által tartatják be isten szavát. szóval csak ezért gondolom nem kellene magát a kereszténységet gonosz vallásnak tekinteni.
2013. jan. 21. 21:22
 13/24 anonim ***** válasza:
okean, megvan még az órád? :P
2013. jan. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
csak nem új account? :)
2013. jan. 22. 01:58
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

letzik-e valoban gonosz vallas!!

hogyne!!

a keresztenyseg!!!

lasd,;

inkvizicio,tomeges gyilkossagok,keresztes hadjaratokban,stb-stb vervadak!!!

nem eleg!

-es mindezt azert mert mint kijelentettek,;

-"jezus akarja ugy"!!

2013. jan. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 poet1 ***** válasza:
100%
utolsó,amit leírtál,azt nem keresztények tették,csak akik azt gondolták magukról. Jézus maga mondta,h lesz idő,h aki az igazt öli, azt hiszi,h istentiszteletet tesz. Jézus szeretetet tanít!
2013. jan. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Mulder614 ***** válasza:
58%
Isten nevében robbantgatnak a muzulmánok, és más vallás Irakban és a világ több pontjain. Sokan Isten nevében gyilkolnak. És az a vallás gonosz vallás.
2013. jan. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:

Igen, létezik.

Bármelyik vallás az.

2013. márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

hollofernyiges!

tevedsz!az Aztek es Toltek,kesobb az Inka,vagy joval korabban a Maya "papok" a termekenyseget hozo boseges esoert es a napert teptek ki sziveket!

2013. márc. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

poet1!

te tevedsz!

igenis a keresztes hadjaratok vezetoi-(legtobbszor egyszeru kereszteny szerzetesrendiek)-hirdettek fennhangon,;-"Isten akrta ugy"-

2013. márc. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!