Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a homoszexu...

Miért van az, hogy a homoszexuálisok keresztények akarnak lenni?

Figyelt kérdés

Több kérdés / támadás /is megjelent homoszexuálisok részéről ezen az oldalon azzal a céllal, hogy ők jó keresztények és Isten elfogadja őket.

Azt, hogy a biblia teljesen mást mond ezzel kapcsolatban, egy átlag ember tudja.

Azt nem érem, hogy miért akarják elfogadtatni ezt a viselkedésformát a keresztényekkel?



2013. jan. 23. 12:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 Mulder614 ***** válasza:
39%

Mert azt hiszik hogy őket el kel fogadni olyannak amilyenek.

Pedig nagy tévedés. Mert mindenki képes a változásra. Lehet valaki úgy érzi úgy született. És az nincs kizárva. De mindenki tökéletlennek születik, és a lényeg az hogy úgy éljünk ahogy azt Isten is megköveteli. Hisz a Biblia egyértelműen elítéli a melegséget.


1Kor 6:9–11: „Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak . . . nem fogják örökölni Isten királyságát. Pedig ilyenek voltak némelyek közületek. De tisztára mostak, de megszenteltek, de igazságossá nyilvánítottak benneteket Jézus Krisztus, a mi Urunk nevében, és a mi Istenünk szellemével.”

2013. jan. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
45%
És a Biblia azt is mondja " Az vesse rá az első követ..."
2013. jan. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
72%

Nincs olyan ember aki mindent szó szerint betart a bibliában.


Egy homoszexuális is hihet Istenben és járhat templomba.

2013. jan. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
24%

A meleg kapcsolattal egyetértőeknek és a meleg kapcsolatban élőknek szól a kérdésem! Direkt jöttök ide és direkt provokáljátok a kérdéseitekkel a keresztényeket?


Szia !


Feltettem egy ilyen kérdés érkezett rá néhány válasz, ha akarod olvasgass belőle.

Amikből arra lehet következtetni ezt az állapotukat ők elfogadják, azt tartják nem lehet belőle megszabadulni, a keresztények ne akarják őket megváltoztatni, vagyis hallgassanak el ne mondják azt:

Ember ez bűn térjél meg Jézushoz mert el fogsz veszni!

A probléma ott van az egész társadalommal el akarják fogadtatni, a tudatlan emberek (nem hívők) közül sokan tolerálják őket.

Néhány kérdésem volna az ilyen kapcsolatban élőkhöz ha majd adoptáltok gyermeket és felcseperedik akkor a hagyományos családmodell helyett két azonos nemű szülőt lát nagy valószínűséggel ő is ezt fogja követni vajon ő is így született ?

És majd hogy magyarázod el neki a szomszéd gyereknek miért van

apukája és anyukája ? ez elég fura lesz neki.

Nem baj ha egy sérült lelkivilágú gyermek nő fel, eltorzult felfogással ilyen embereket fognak kitermelni a meleg párok adoptálásai a társadalomba nem gondoljátok?

2013. jan. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 A kérdező kommentje:

Igen, pont ezt nem értem.


Ha a biblia egyértelműen kimondja, hogy ez helytelen, de én még is cselekszem, akkor minek megyek templomba,gyülekezetbe ..stb.

Isten majd megbocsátja?

Vagy mit gondolsz ilyenkor?


Ja és a 2 válaszoló ügyesen próbál kibújni, de ez inkább csak kiforgatása az írásoknak.

Ott az 1 válasz vagy ha az az egyértelmű vers nem elég akkor tessék:A kik pedig Krisztuséi, a testet megfeszítették indulataival és kívánságaival együtt.” (Gal. 5,24.)

2013. jan. 23. 12:39
 6/86 Pietrosol ***** válasza:
57%

Szia!


Kinek van szüksége ételre,akinek tele a gyomra vagy aki éhezik?

2013. jan. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
15%

Nos a 2-es válaszolónak csak annyit hogy ez a biblia vers nincs benne az eredeti iratokban.


Ugyan is Jézus betartani jött a törvényt nem eltörölni, és amíg nem kötötte meg az újszövetséget addig Ő maga is alá kellett hogy rendelje magát a mózesi törvénynek.

Ha megakadályozta volna a megkövezést, akkor lázadóvá vált volna.


A Codex Sinaiticus és a Codex Vaticanus nevű kéziratok, továbbá a sínai szír kódex kihagyják az 53. verstől a 8. fejezet 11. versig terjedő részt:


53 És mindnyájan hazamentek.

8 Jézus pedig az Olajfák hegyére ment. 2 Virradatkor azonban ismét megjelent a templomban, és az egész nép odasereglett hozzá, ő pedig leült, és tanítani kezdte őket. 3 Az írástudók és a farizeusok ekkor odavittek egy házasságtörésen ért asszonyt, és középre állítva, 4 ezt mondták neki: „Tanító, ezt az asszonyt tetten érték, amikor házasságtörést követett el. 5 Mózes azt írta elő nekünk a Törvényben, hogy az ilyen asszonyokat meg kell kövezni. Hát te mit mondasz?” 6 Ezt persze azért mondták, hogy próbára tegyék őt, hogy legyen mivel vádolniuk. Jézus azonban lehajolt, és az ujjával írni kezdett a földre. 7 Amikor nem hagytak fel a kérdezgetéssel, fölegyenesedett, és ezt mondta nekik: „Az vessen rá elsőként követ, aki bűntelen közületek.” 8 És ismét előrehajolva tovább írt a földre. 9 Akik pedig hallották ezt, távozni kezdtek, egyik a másik után, kezdve a vénektől, és ő ott maradt egyedül a középen álló asszonnyal. 10 Jézus fölegyenesedett, és ezt mondta neki: „Asszony, hol vannak? Senki sem ítélt el téged?” 11 Az így szólt: „Senki, Uram.” Jézus ezt mondta: „Én sem ítéllek el. Menj el; mostantól fogva ne gyakorolj többé bűnt.”

2013. jan. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
85%

Miért van az, hogy a emberek keresztények akarnak lenni?


A két kérdés válasza ugyan az. Gondolom (szinte) mindenkinek van olyan tulajdonsága amit a biblia elítél de ő ezzel nem foglalkozik. Ők is emberek, ugyan úgy hoznak hülye döntéseket.

2013. jan. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
50%

már miért mondaná ki a biblia?

sztem nem egészen Így van ...


egyébként Jézus is gyanúős nekem egy ideje ... na mindegy


Viszont mi a bajod ezzel az egésszel? ha nagyon a képmutató gyakorlatot akarjuk nézni, akkor pont a nagy keresztények között rengeteg meleg van, mert ugye ezzel olyan fantasztikusan tudják palástolni, hogy "jaj ők nem". Aztán hogy mi zajlik a sekrestyében a ministráns fiúkkal, azt meg sokszor ne is feszegessük ugye.

Nézd, nem olyan rég olvastam egy olyan blogot, ahol katolikus papok siránkoztak arról, hogy jaj milyen xar a helyzet nálunk, mert a hívek nem elfogadóak annyira, és az egyikük kiment Németországba, és onnan írta a tapasztalatait, hogy bezzeg ott teljesen elfogadják a hívek, hogy együtt is él egy csávóval a parrókián. na pufff. először lestem, de aztán csak nyomták tovább, és több is hozzá szólt, hogy ő is készül kimenni nyugatra, mert ott jobban lehet homulni a papoknak is.


Szal naaaaa, ne legyünk már ilyen képmutatóak. és akkor tudnék még elég sok példát hozni a magyar életből is, hogy X pap meleg fiúknak összejöveteleket szervez havonta és stb stb ... De gondolom, semmi baj, mert biztos meggyónja Istennek meg elimádkozik 3-4 miatyánkot, és ezzel letudva.


Aztán ezen kívül létezik ám homoszexuális keresztény szervezet is nálunk!!!


egy a vége:

elméletben sincs ellentét, gyakorlatban meg aztán kifejezetten gátlástalanul működik a dolog. (és bocs, de ez személyes tapasztalat is akár, eléggé bejáratos voltam egy időben papi körökbe ...)

2013. jan. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 A kérdező kommentje:

Pietrosol


Nem értem a válaszodat!

Az éhező szeretne változtatni, enni.

A homoszexuális nem akar változtatni.

Mintha az éhező ugyan ehetne, de nem akarja elfogadni az ételt, mert ő AZ éhező.

2013. jan. 23. 13:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!