Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a homoszexu...

Miért van az, hogy a homoszexuálisok keresztények akarnak lenni?

Figyelt kérdés

Több kérdés / támadás /is megjelent homoszexuálisok részéről ezen az oldalon azzal a céllal, hogy ők jó keresztények és Isten elfogadja őket.

Azt, hogy a biblia teljesen mást mond ezzel kapcsolatban, egy átlag ember tudja.

Azt nem érem, hogy miért akarják elfogadtatni ezt a viselkedésformát a keresztényekkel?



2013. jan. 23. 12:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 A kérdező kommentje:

Nemvagyok


Az egy dolog, hogy egy pillanatban rossz döntést hozok.

Itt arról van szó, hogy kitartok benne, folyamatosan cselekszem és elvárom, hogy a többiek elfogadják.

2013. jan. 23. 13:05
 12/86 anonim ***** válasza:
35%

Nem bántani akarom az ilyen gondolkodású embereket.


De valójában erről beszéltem egy másik hozzá szólásomban.

A Teremtőt arra akarják "rá venni", hogy változtasson a szavain törvényein és fogadja el őket így.

S itt a parázna, házasságtörő életűekre is értem...meg akik dohányoznak és olyan tevékenységekben vesznek részt ami összeegyeztethetetlen a keresztény élettel.


Magam sem értem, miért akarnak, azok lenni.

De nem a Teremtőnek kell hozzánk alkalmazkodnia, hanem ha szeretjük őt akkor tudjuk mit miért tilt, és készségesen egyetértve vele igyekszünk betartani azokat.


A keresztény élet tisztának kell hogy legyen, ez pedig nem tiszta, sőt szentségtelen. Isten pedig szent, és azt mondja a biblia, hogy mi is legyünk azok...

Milyen áldozatot mutatok be Istennek ha az életem helytelen tettekkel itatott. A biblia szerint az áldozatom

ilyen esetben nem elfogadható, utálatos Isten előtt.

2013. jan. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
34%
jujjj te nagyon beteg vagy :(
2013. jan. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
43%

Szavaikkal elismerik a teremtőt, a tetteikkel pedig megtagadják.


(Róma 1:31, 32) . . .. 32 Ezek — bár nagyon is jól ismerik az Isten igazságos rendeletét, hogy akik ilyeneket gyakorolnak, halált érdemelnek — nemcsak hogy továbbra is teszik ezeket, de jóváhagyásukat is adják azoknak, akik ezeket gyakorolják.


Hát nem értem mit nem lehet ezen megérteni?

2013. jan. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
51%

"Ja és a 2 válaszoló ügyesen próbál kibújni, de ez inkább csak kiforgatása az írásoknak."


Nem próbálok kibújni, viszont mélységesen hiszek abban, hogy itt a földön egyikünknek sincs joga megítélni embertársait.

Majd a Jóisten eldönti, hogy a keresztény szellemet maximálisan magáévá tevő homoszexuális vagy a gyűlöletet, lenézést és megvetést fröcsögő "keresztény" érdemli-e ki jobban az üdvösséget. Az ítélkezés nem a mi dolgunk.

2013. jan. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 Értékes ***** válasza:
50%
Az 1Korintusz 6:9,10 ezt írja: ,,Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten Királyságát.'' A homoszexuálisokról tehát a Biblia azt írja, hogy a Királyságának nem lehetnek alattvalói. Vagyis ha nem hagynak fel ezzel a viselkedésmóddal, Isten pusztulásra méltónak tartja őket. Továbbá, amely kereszténynek valló egyház megtűri a tagjai között az előbb felsorolt viselkedési formákat, a tagjaikkal együtt a pusztulásra vannak ítélve. Isten itt egyértelmű ezekben a kérdésekben.
2013. jan. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
45%
Most biztos nagyon sok piros kezet fogok kapni, de mondjuk ki nyíltan: egy homoszexuális ember se kerül a Mennybe, aki nem próbál megtisztulni. Ezt egyértelműen kijelenti a Róma 1:26-27 és 1 Korinthus 6:9. Tökéletesen hidegen hagy a lepontozás, de azért jó klikkelgetést.
2013. jan. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
57%

"Kinek van szüksége ételre,akinek tele a gyomra vagy aki éhezik?"


Kedves kérdező, úgy látszik nem értetted meg ezt az egyszerű példát, ami nagyon sajnálatos. A válasz: MINDKETTŐNEK!


- egy meleg, aki idetéved (és keresztény környezetben nőtt föl...)

2013. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 A kérdező kommentje:

Na próbálom egyszerűben.


Én nem tudok úszni, de mindenáron az úszó csapatba akarok tartozni.

Mondják:tanuljak meg úszni.

ÉN? ÉN, tanuljak meg úszni, hiszen én így születtem, nem tudtam úszni és nem is akarok megtanulni.

Pfuj, de gonoszok az úszok, hogy meg akarnak változtatni, nekik kellene változniuk, lejjebb adni az elvárásaikból és befogadni engem anélkül, hogy úszni tudnék!!


Kb: hasonló a helyzet és nem értem, miért kellene ezt így elfogadni.

2013. jan. 23. 13:51
 20/86 anonim ***** válasza:
0%
" 20 Mert mondom néktek, hogy ha a ti igazságotok nem több az írástudók és farizeusok igazságánál, semmiképen sem mehettek be a mennyeknek országába." Máté 5:20
2013. jan. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!