Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok olyan bibliai idézete...

Tudnátok olyan bibliai idézeteket írni, amelyek azoknak szólnak, akik direkt nem látnak és nem hallanak, szándékosan csúfolódnak és kiforgatják Isten szavait?

Figyelt kérdés

2013. jan. 24. 21:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Ők kigúnyolnak engem, mocskolódnak, lenéznek ezért.

Gondoltam Istent már csak nem fogják megkövezni...

Természetesen megfogják többen, mert gyűlölik az atyát.

"


baromság..

személy szerint örülnék neki, ha létezne

én magam még semmilyen jelet nem kaptam, nagyon valószínűnek tartom, hogy nem is fogok -.-

2013. jan. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, abban igazad van, hogy az erkölcs egy objektív dolog, ami nem változik.


Viszont abban meg nagyon nincs, hogy ezeket az erkölcsi értékeket a Bibliából kellene venni. Gondolj csak a rabszolgaságra, amit még az Újszövetség se ítél el, de mára legalábbis a világ civilizáltabb felén megszűnt.


Az erkölcstudomány ma is fejlődik, még mindig vannak nyitott kérdések, amiket meg kell oldani. Viszont azt nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy olyan messze voltak 2000 éve bármilyen objektív igazságtól, mint bármely más tudományban. (pl. az orvostudomány, a fizika és a kémia is úgymond eléggé sajátos nézeteket vallott akkoriban, amik megdőltek.)

2013. jan. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
11%

Nem vitát provokálni jöttem, csak a véleményemet írnám le.

Nos

Ha valamely ember nem ismeri a szent írást, akkor azoknak akik ebben képesítettek, és segítséget kér tőlük, akkor keresztényi kötelessége segíteni, nem csak fizikailag hanem szellemileg is.


Akik ezt nem így látják, azoknak van olyan véleményük, amilyen kedves utolsó hozzá szólónak.

A biblia csak azok számára elavult erkölcsi értelemben, akik modernizálni akarják Isten magas erkölcsi irányadó mértékeit, s ezt a teremtő nem szándékozza modernizálni.


Ezek az alapelvek mindig is örök érvényűek maradnak, az ember változtathat, de a teremtő meg nem fogadja el.


A tudomány változását, pedig ne szabjuk az erkölcsi értékek változásához, mert ég és föld a kettő

Az egyiken kell is változtatni, mert a teremtő se akarja hogy buták maradjunk, a másikon nem,

Egyébként is az erkölcs lazulásával, nézd már meg hova jutott a világ?

Nem lehet a kettőt egy lapon említeni.


Kedves kérdezőnek:

Ha szeretnél díjmentes kötelezettségtől mentes biblia tanulmányozást azért, hogy jobban megismerd a bibliát, akkor javaslom, keresd meg a www.jw.org oldalt, ott kérhetsz bili órákat.


Köszönöm, hogy válaszolhattam.

2013. jan. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Kérdező, abban igazad van, hogy az erkölcs egy objektív dolog, ami nem változik."


hát. nem.

2013. jan. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

De ők nem hallgattak, és fülöket sem hajtották rá, hanem megkeményítették nyakokat, hogy ne halljanak, és az oktatást be ne vehessék.

Jeremiás könyve:17:23


De nem akarák meghallani, sőt vállaikat vonogaták, és bedugák füleiket, hogy ne halljanak.

Zakariás könyve:7:11


Mert megkövéredett e népnek szíve, és füleikkel nehezen hallottak, és szemeiket behunyták; hogy valami módon ne lássanak szemeikkel, és ne halljanak füleikkel, és ne értsenek szívükkel, és meg ne térjenek, és meg ne gyógyítsam őket.

Máté Evangéliuma:13:15


Hogy nézvén nézzenek és ne lássanak; és hallván halljanak és ne értsenek, hogy soha meg ne térjenek és bűneik meg ne bocsáttassanak.

Márk Evangéliuma:4:12


Amint meg van írva: Az Isten kábultság lelkét adta nékik; szemeket, hogy ne lássanak, füleket, hogy ne halljanak, mind e mai napig.

Róma levél:11:8

2013. jan. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem tudnak, nem értenek, sötétségben járnak, a Földnek alapjai inognak.


Nem tudnak, nem értenek (=ostobák), a szellem sötétségében járnak, emiatt a Föld alapjai (miattuk) inognak.


...mert tűz gerjed az én búsúlásomban és égni fog mind az alsó pokoliglan és elemészti a Földet és fundamentomait (alapjait).


Ostobák lévén a szemeik kívánsága után mennek és ezért veszedelembe kerülnek.

2014. nov. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!