Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Képes volnál meghalni Istenért?

Képes volnál meghalni Istenért?

Figyelt kérdés
Ha most egy csoport fegyveres katona előtt állnál, akik választási lehetőséget ajánlanák és azt mondanák, ha megtagadod Istent nem ölnek meg, akkor te mit csinálnál?

2013. márc. 4. 17:14
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Akkor inkább a halál!
2013. márc. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
De vélekedhetne valaki úgy is, hogy "hát most megtagadom Istent, aztán majd megbánom és Isten úgy is megbocsát mert mindent megbocsát, de legalább életben maradok". Nem?
2013. márc. 4. 17:20
 3/35 anonim ***** válasza:
92%

Ha Isten olyan tökéletes, megértené, ha megtagadom egy pillanatra.

Ha meg olyan önérzetes, hogy ezért megbüntetne, akkor álljon ő egy csoport fegyveres katona elé, és utána dumáljon.

2013. márc. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
7%

Igen,képes volnék meghalni Istenért mert szeretem őt annyira,hogy az életemet is feláldozzam,hisz örök életünk van.

Ha megtagadod a vallásod,az egy halálos bűn és azt nem biztos,hogy megbocsájtsa Isten. Képzelj bele..

Egy vallásüldöző,Isten hívők félrevezetője haldoklik és barátai papot hívatnak,de a pap úgy gyóntassa meg csak,ha aláírja és megígéri,hogy nem fogja a Katolikus Keresztény vallást üldözni és a hívőit rossz irányba terelni. Ezt alá is írta és a pap meg is gyóntassa. Felgyógyul. Idők múlásával megint haldoklik és kéri barátait,hogy hívjanak papot. Ők nem hívnak papot,mert egyszer megígérte de nem tartotta be és nem tiszta leli ismerettel hal meg a beteg.


Ez olyan,hogy egyet beleharapok az almába és eldobom a földre úgy is komposztálódik. Isten úgy is megbocsájt minek haljak meg érte..

2013. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
90%
Ezek szerint Isten gőgösebb, mint a leggőgösebb ember...
2013. márc. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
25%

"Igen,képes volnék meghalni Istenért mert szeretem őt annyira,hogy az életemet is feláldozzam,hisz örök életünk van. "


3-as, ezt 2001. szept. 11.-én is mondta valaki.

Gondolkodj el ezen.

2013. márc. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
85%
Rájönnék, hogy hülyeséget álmodok éppen és próbálnék felébredni.
2013. márc. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes ha az emberek öngyilkossággal fenyegetőznek ha a párjuk szakít velük akkor ők őrültek.


Eltudom képelni Istent. "Egy hívem értelmetlen halált halt értem. Hátra hagyva családját és barátjait. That was a good day."

2013. márc. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Rendben. Játszunk el a gondolattal, hogy megtagadjátok Istent. De honnan tudjátok, hogy utána a katonák nem fognak mégis lelőni?
2013. márc. 4. 18:17
 10/35 anonim ***** válasza:

Jó lenne azt mondani, hogy igen. De nem biztos.

A történelem során volt egy pár vértanú, aki meghalt a hitéért. Éppen azért tiszteljük őket, mert nem sokan merték volna megtenni azt, amit ők megtettek.


(Ugye a kérdés Istenre vonatkozott, nem pedig valamelyik egyházra/vallásra? Mert ugyebár nem ugyanaz a kettő.)


Azt mondjátok, Isten nem bocsátaná meg, ha szorongatott helyzetben, pillanatnyilag megtagadnánk Őt? Szerintem biztos van annyira megértő, hogy belássa: kényszer alatt, és nem saját akaratunkból cselekedtünk így. Ezt még a világi bíróság is figyelembe veszi.

2013. márc. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!