Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Képes volnál meghalni Istenért?

Képes volnál meghalni Istenért?

Figyelt kérdés
Ha most egy csoport fegyveres katona előtt állnál, akik választási lehetőséget ajánlanák és azt mondanák, ha megtagadod Istent nem ölnek meg, akkor te mit csinálnál?

2013. márc. 4. 17:14
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Sátán mondta Istennek:

"Bőrt bőrért. Az ember mindenét odaadja a lelkéért".


Jób mégis kitartott és nem tudta, hogy nem fog meghalni, sőt még azt sem tudta, hogy sátán okozza neki azokat a szenvedéseket.


Mi tudjuk, így nekünk mondhatni könnyebb, de így is nagyon erős hitre van szükség ahhoz, hogy embertársainkért vagy Istenért meghalljunk. De akiben egy kicsi kétely is van Isten létezése felől, az úgy is kiderül, ha a hite próba alá kerül. A hitet meg kell erősíteni és nem csak egyszer, hanem minden nap ezen kell dolgozni.

2013. márc. 5. 08:53
 32/35 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés, de adódhatnak azért bonyolult helyzetek.

Sánta Ferenc: Ötödik Pecsét c. művében bezsuppolnak a nyilasok egy kocsmában iszogató kis csapatot egy kis verésre.

Aztán egy kikötözött és félholtra vert szerencsétlen elé vezetik őket. Azt mondják nekik, hogy aki pofon üti, már mehet is haza.

A szerencsétlen nyomorultat egyikőjüknek sincs lelke megütni. Mégis mindnyájuk legnagyobb megrőkönyödésére az órás a kis csoportból ha nehezen és vívódva, de pofon üti, a többiek legnagyobb megrőkönyödésére.

Szabadon engedik. A többinek meg van róla a véleménye.

Egyik sem tudja, hogy az órás az otthonában csapatnyi zsidó kisgyereket bújtat a nyilasok elől.

Le kellett írnia magát erkölcsileg a többiek előtt, felvállalta, hogy a többiek egy állatnak tartják, de neki lelkiismereti kötelességei voltak a bújtatott gyerekekkel szemben, és ő úgy döntött, hogy a gyerekek érdekében ezt meg kell tennie.


Érdemes amúgy a filmet megnézni, nagyo nagy nevek szerepelnek benne.


http://www.youtube.com/watch?v=4-vClmhsBPc

2013. márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Természetesen megtagadnám szóban, de ez nem azt jelenti, hogy úgy is érzek majd. Az isten hit sem olyan amit elég szavakkal bizonyítani. Így minden szemrebbenés nélkül hazudnék. Gondolom másnak sem ez lenne az első alkalom... :)

Egyébként hívő vagyok de nem katolikus.

2013. márc. 6. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
50%

"Ha most egy csoport fegyveres katona előtt állnál, akik választási lehetőséget ajánlanák és azt mondanák, ha megtagadod Istent nem ölnek meg, akkor te mit csinálnál?"


Ha lenne hozzá elég erőm akkor nem tagadnám meg Istent és a imádkoznék a katonákért.

Végülis ez az élet csak pár év ami semmi az örökkévalósághoz képest.


Lk 12,9 - Aki azonban megtagad az emberek előtt, azt én is megtagadom Isten angyalai előtt.


Ha Jézus hajlandó volt értem meghalni kereszthalállal akkor ahhoz képest az én kivégzésem valószínűleg sokkal kevésbé lenne fájdalmas.

A vértanuk áldozata nagyon sok megtérést eredményez ezért nem értelmetlen az ilyen halál.

2013. márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 világvége1 ***** válasza:
Hazudnék (,,megtagadnám"). Isten tudja, hogy szeretem, nem kell mindig igazat mondani.
2020. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!