Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Képes volnál meghalni Istenért?

Képes volnál meghalni Istenért?

Figyelt kérdés
Ha most egy csoport fegyveres katona előtt állnál, akik választási lehetőséget ajánlanák és azt mondanák, ha megtagadod Istent nem ölnek meg, akkor te mit csinálnál?

2013. márc. 4. 17:14
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
54%

Egész életünket választások halmazai öntik el.

Néha jól döntünk,néha sajnos nem, de ez is benne van a pakliban.

Nos,a feltett kérdés személyre szóló és hit kérdése.

Én hiszek Istenbe,és ha hiszek Istenbe akkor persze,hogy azt fogom mondani,hogy képes volnék meghalni Istenért.

Ez a válasz persze,hogy nem elégit ki egy nem hívőt,és ez érthető is.

Ha Krisztus meghalt értem akkor én is képes vagyok meghalni érte. Egy igaz keresztény ember így gondolkodik, és ezen nem is kell kiakadni mert ez a hite és ezen semmi sem tud változtatni.

Egy nem hívő ezt nem tudja elfogadni mivel az ő hite mást tart,az ő hite vagy inkább a "nem"hite nem engedi ezt meg neki.De ez nem jelenti azt,hogy egy nem hívő ember érzéktelen és szívtelen, semmi esetre sem mert lehet,hogy Istenért nem halna meg de egy bajtársért igen. És ez majdnem ugyanaz,ha figyelembe vesszük Jézus szavait;


"Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. Ez az első és nagy parancsolat. A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták."(Mát.22,39)

Tehát ha valaki nem adná oda életét Istenért de oda adja azt felebarátjáért,szerintem Isten nem nézné azt rossz szemmel. Persze nem tudhatom én ezt pontosan,de ha a Bibliát nézem és Jézust hallgatom akkor megértem az üzenetet.

Én mint hívő azt hiszem,hogy gondolkodás nélkül oda adnám az életemet. Hogy miért?

Azért mert úgy vagyok vele,hogy ha Isten értelmet adott az életemnek akkor a halálom sem lenne értelmetlen és hiábavaló.

Tehát ez a kérdés hit kérdése.Lehet csűrni csavarni,vitatkozni,veszekedni de a helyzeten nem lehet változtatni mert a hívők úgyis azt mondják,hogy ők áldozat képesek lennének ebben az esetben, a nemhívők meg....ők még Istenbe sem hisznek,ők persze,hogy nemet mondanak továbbra is.

A kérdés inkább az,hogy képesek vagyunk e a szeretetre és a megtűrésre?

Ha megtűrjük és elfogadjuk egymás hitét akkor biztos vagyok benne,hogy szót tud érteni keresztény és nem keresztény egyaránt.

2013. márc. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Mondjuk azoknak akik nem hisznek Istenben, fel tehetném úgy a kérdést, hogy Képes volnátok meghalni azért az emberért, akit a legjobban szerettek?
2013. márc. 4. 20:54
 23/35 anonim ***** válasza:
Nem vagyok keresztény. Attól függ, hogy pontosan mit értesz azon, hogy meghalni az általam legjobban szeretett emberért. Mert ha mondjuk az lenne, hogy vagy engem ölnek meg, vagy őt, akkor meghalnék helyette, igen.
2013. márc. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Köszi a film címet :D


Kérdező:

A képes volnál meghalni egy emberért akit a legjobban szeretsz egy kicsit más kérdés, szerintem.

Mert Istennek nincs szüksége rá, hogy meghaljunk érte, főleg nem így.

Pont ezért engedett meg a bolond/gonosz embert átverni a szükséges helyzetben ("azzal hogy megtagadjuk Istent"), mert egy barátunk élete fontosabb, mint hogy azaz egyén mit gondol vagy hisz majd rólunk.

De mondom az egész helyzettől függ.

Persze lehet abban a felfogásban élni, hogy nyugodtan haljon meg mindenki, senkit sem kell megmenteni, mert úgyis Istenhez kerülünk.

Meg ha ott van az ember családja, nem szívesen hagyná őket egyedül.

A legjobb amit ilyenkor lehet tenni, hogy beszélgetni a potenciális gyilkosunkkal.


Persze keménykedhetek, hogy soha nem tagadom őt. Mert tényleg soha nem fogom megtagadni Istent. De szerintem nem baj, ha éppen egy elmebeteg nem ezt gondolja rólam.

Nyílván meg kell kérdezni, hogy mi a baj Istennel?

És valószínűleg ha valaki akarja, hogy megtagadjuk, akkor olyan tettre akar majd rávenni, ami bűn is.

2013. márc. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
2013. márc. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Na, meg is nézem a filmet és ajánlom mindenkinek. Azoknak is akik nem hisznek Istenben. Semmi természetfölötti nincs benne.
2013. márc. 4. 21:17
 27/35 anonim ***** válasza:
63%

1 A Korán azt tanítja hogy áldozd fel magad Istenért a Biblia azt mondja hogy Isten elküldte egyszülött fiát hogy feláldozza őt az emberért. Két különböző dolog. Te a Korán tanítását kérdezed.


2 Jézus azt mondta hogy a legnagyobb szeretet ha életemet adom a felebarátomért. Nem mondta hogy Istenért adjam az életemet de talán a legnagyobb példa az lehetne ha az ellenségemért adhatnám az életemet.


3 Aki azt mondta hogy beszéddel nem tagadhatunk meg valakit annak üzenem hogy Jézusnak más volt erről a véleménye:

Mt 10,32 Valaki azért vallást tesz én rólam az emberek

előtt, én is vallást teszek arról az én mennyei

Atyám előtt

33. A ki pedig megtagad engem az emberek előtt,

én is megtagadom azt az én mennyei Atyám

előtt.


Rm 10,9 Mert ha a te száddal vallást tesz el az Úr

Jézusról, és szívedben hiszed, hogy az Isten

feltámasztotta őt a halálból, megtartatol.


De elég csak arra gondolni hogy Péter háromszor tagadta meg Jézust mielőtt a kakas kukorékolt . Pusztán szájjal.


Tehát vallást kell tenni de szó nincs feláldozásról. A mártírok nem Istennek áldozták fel magukat hanem a végsőkig kitartottak az igazság mellett. Ez viszont szükséges mivel így imádhatjuk Istent.


Jn 4,23 De eljő az óra, és az most vagyon, amikor az

igazi imádók lélek ben, és igazság ban imádják

az Atyát: mert az Atya is ilyeneket keres, az ő

imádóiul.

24 Az Isten lélek : és a kik őt imádják, szükség,

hogy lélek ben és igazságban imádják.


Szia

2013. márc. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Jézus önfeláldozó szellemet mutatott és azt mondta, hogy akik őt követik azoknak ugyan ilyen szeretettel kell lenniük egymás iránt, vagy is tudni kell meghalni a testvéredért, akkor Istenért mennyivel inkább.


aki egy pillanatra megtagadja teremtőjét annak a teremtő belelát a szívébe miért tette.

A bizalom hiány. Dániel nem félt Istenért az oroszlánok vermét vállalni. és Jeremiás sem, amikor a kútba dobták, hogy ott halljon meg.

De a három héber Ifjú sem félt pedig őket a hétszerte felfűtött kemencébe dobták, mert nem hajoltak meg a király bálványa előtt.


És Jézus?

Képes volt Istenért és az emberekért meghalni?

Pedig milyen emberekért halt meg? olyanokért akik tagadják a létezését, akik csúfolják, és mindenféle gyalázattal illetik, még hamis dolgokat is kitalálnak róla, hogy befeketítsék.

Meg a tanításait semmibe veszik, sőt a nevében olyanokat tanítanak aminek a negyede sem igaz.

És a háborúkban?

voltak akik fiatalon is bátran szembe néztek halálállal de nem tagadták meg Istenüket.


Igen, ha valaki kifejleszti ezt fajta szellemet ami Krisztusban volt az megtud halni Istenért és a hittestvéreiért, mert tudja, hogy Jehova megemlékezik róla, és vissza kapja az életét az Ő megígért új rendszerében.

2013. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

"Mondjuk azoknak akik nem hisznek Istenben, fel tehetném úgy a kérdést, hogy Képes volnátok meghalni azért az emberért, akit a legjobban szerettek?"


Inkább erre felelek, nem hiszek Istennek sem a létében, sem a nemlétében.


Talán igen. Talán nem. Egyfelől, a legőszintébben mondom, ha az életem volna a tét, egyáltalán nem biztos, hogy az erkölcsi értékrendemmel azonosan cselekednék, megszólal az életösztön, és átveszi az uralmat, akkor mentem az irhámat, és utána egy életen át átkozom magam. Feltételes helyzetben könnyű beszélni nemes önfeláldozásról.

Másfelől az erkölcsi értékrendemben az is felmerülő gondolat, hogy ha én meghalok azért, akit a legjobban szeretek (ami azért nem egyoldalú), akkor ő hogyan dolgozza ezt föl? Ha az életösztön nem szólal meg, akkor kérdés, hogy képes lennék-e őt halálra ítélni azért, hogy ne neki kelljen lelki roncsként leélnie az életét a számára legjobban szeretett ember gyászolásában. Ezt sem biztos, hogy meg tudnám tenni, ha nem az életösztön beszél, akkor az önfeláldozásról alkotott képzetem, hogy odaadom érte az éltemet.

2013. márc. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
50%

Eszembe jutott egy jó sztori a felvetésedről (bocsi, ha már volt, nem olvastam át minden korábbi választ).

Mise előtt beront a templomba két fegyveres a következő címszó alatt: ki hajlandó vállalni egy golyót az Istenükért? A gyülekezet nagy része menekül, amerre lát, csak néhány ember marad. Az egyik fegyveres a paphoz fordul: most már kezdheti a szertartást -, aztán elmennek.


Na szóval a lényeg: a kereszténység szerint Isten a tulajdon fiát - aki vele egylényegű, tehát saját magát - áldozta fel az emberekért. Én pedig, mint ennek a hitnek a követője, boldog lennék, ha így kellene meghalnom, mert olyasmiért adnám az életem, ami valóban sokat jelent nekem.

Más téma, hogy elméletileg nagyon kicsi a valószínűsége, hogy ilyen körülmények kialakuljanak, és az is, hogy lehetne itt még bőven fejtegetni dolgokat, amiket le lehet vezetni a kérdésből, de ilyen késői órán inkább csak a tömör válaszra szorítkoztam :)

2013. márc. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!