Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Képes volnál meghalni Istenért?

Képes volnál meghalni Istenért?

Figyelt kérdés
Ha most egy csoport fegyveres katona előtt állnál, akik választási lehetőséget ajánlanák és azt mondanák, ha megtagadod Istent nem ölnek meg, akkor te mit csinálnál?

2013. márc. 4. 17:14
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
79%

Ki mondta hogy bízni kell bennük? Ha csak 10% esélye van a túlélésnek jobb megpróbálni. Amúgy se képesek a gondolatba olvasni,hogy leellenőrizzék tényleg megtagadod-e.


Egyébként ez minden nap megtörténik csak kisebb fokozaton. Lehet kitagadás, csesztetés, pofon, nevelés.

2013. márc. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
53%

Egyik filmben volt ilyen:)

Azt hiszem az egyik gyávabb emberke meg is tagadta Istent.

A gonoszak pedig úgy csináltak vele, hogy elengedik őt, hogy a többiek ezt lássák és ők is megtagadják az Úrt. De útközben elkapták a szabadon enegedett embert és őt is megölték a gonoszak. Szóval csak egy show volt az egész.

Minden esetre Istent nem a száddal kell megvallani és megtagadni. Nem hiszem, hogy ha önvédelemből azt hazudod, hogy nem hiszel benne azzal bűnt követsz el. A cselekedeteidben, szándékaidban kell főleg megnyílvánulni a keresztényi szeretetnek, igazságnak. Lehet ezzel a hazugsággal több embert meg tudsz menteni. A hazugság nem szép, de a szándék is számít. A Biblia pedig elsődlegesen a hamis tanúskodást tiltja.

Viszont! Elég helyzet függő ez is.

Hiszen, ha beismered, hogy minden amit tanítottál hülyeség, téves, nem igaz, akkor hitelét tudja veszíteni.

Tehát én úgy gondolom, hogy eszmét nem szabad megtagadni, nevet megszabad taktikai okokból (ideiglenesen).

Bár a közönség lehet ezt is rosszul értelmezné.

Ezért eszmét kell hirdetni és nem üres szavakat.

2013. márc. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Igen
2013. márc. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Ha a száddal megtagadod az is megtagadás, hiába nem gondolod komolyan vagy hazugságnak szánod...
2013. márc. 4. 19:21
 15/35 Kilari88 válasza:
63%

igen.Van egy érdekes történet amit nemrég hallottam arról szól hogy a templomba berontottak mise közepette a terroristák,és azt mondák h aki meg tagadja Istent azt életben hagyják de hagyják el a templomot az emberek 8o százaléka elhagyta a templomot ekkor a terrorista a főnök ezt mondta a papnak:

-Megtisztítottam a templomot a hitetlenkedő hívőktől,most már folytathatja a misét! 14/l

2013. márc. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Ha te képzeletbeli szabályokat alkalmazhatsz egy képzeletbeli helyzetben, akkor én is képzelhetem Istent olyannak, hogy bocsánatosnak tekinti a megtagadást egy szélsőséges élethelyzetben.
2013. márc. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Isten akkor bocsát meg, ha megbánod a bűnt. Ha nincs 'időd' megbánni, akkor nem fog megbocsátani.
2013. márc. 4. 19:52
 18/35 anonim ***** válasza:

12

itt a film:D

moovie(pont)cc/online-filmek/fekete-halal-online-2010

2013. márc. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
45%
A Sean Bean-es Fekete halál című filmben volt egy pont ugyanilyen jelenet. Amúgy istenek nem léteznek.
2013. márc. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Igen, az jó film, a hitről is szól, érdemes megnézni.

Egyébként istenek szerintem sem léteznek. :)

2013. márc. 4. 20:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!