Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vagyok megkeresztelve, de...

Nem vagyok megkeresztelve, de hiszek Istenben. A Pokolra jutok?

Figyelt kérdés
A családomban senki nem vallásos. A szüleim meg vannak keresztelve, én nem és a húgom sem. De valahogy én mégis hiszek Istenben. Tudom, hogy ha néha elalvás előtt megosztom vele a gondjamat meghallgat és segíteni próbál. Valahogy úgy érzem, hogy megkeresztelkedni és templomba járni mégsem tudnék. De mostanában felmerült bennem a kérdés, hogy emiatt a Pokolra jutok? Elfogadom a halált és nem félek tőle, mert hiszem, hogy Isten megvéd. De csak mert nem vagyok megkeresztelve, lehetséges, hogy Isten nem vesz oltalmába?
2009. szept. 13. 13:15
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Esküszöm nem gúnyolódom!. Ilyen témában NEM. Tényleg azok állították, akiknek pokolbeli élménye volt, hogy gyerekek nincsenek ott. Aztán olvastam egy 15 éves lányról, aki kábszertől halt meg és odajutott. Ha gyerek nincs, de 15 évesen már odakerülhetsz, akkor valszeg 14 lehet a határ.
2010. márc. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 világvége1 ***** válasza:
A bűnösök jutnak pokolra, függetlenül attól, hogy meg vannak-e keresztelve (vagy hisznek-e valamilyen istenben). Isten csak a jóknak segít.
2020. jún. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!