Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vagyok megkeresztelve, de...

Nem vagyok megkeresztelve, de hiszek Istenben. A Pokolra jutok?

Figyelt kérdés
A családomban senki nem vallásos. A szüleim meg vannak keresztelve, én nem és a húgom sem. De valahogy én mégis hiszek Istenben. Tudom, hogy ha néha elalvás előtt megosztom vele a gondjamat meghallgat és segíteni próbál. Valahogy úgy érzem, hogy megkeresztelkedni és templomba járni mégsem tudnék. De mostanában felmerült bennem a kérdés, hogy emiatt a Pokolra jutok? Elfogadom a halált és nem félek tőle, mert hiszem, hogy Isten megvéd. De csak mert nem vagyok megkeresztelve, lehetséges, hogy Isten nem vesz oltalmába?
2009. szept. 13. 13:15
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
59%
Pál beszéde az Areopáguszon - Ez tanulságos minden szempontból a vitás kérdésekre vonatkozólag és a kérdésre is, ami itt felmerült. Mivel nem vagyok szektás, nem másolom be, és mivel úgy gondolom, értelmes emberek olvassák a témát, mindenki meg tudja keresni akár az interneten is, nem kell szájba rágni, meg egyébként sincs mit ragozni rajta, teljesen világos és érthető.
2009. szept. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
79%

E tudatlanságnak idejét azért elnézvén az Isten, mostan parancsolja az embereknek, mindenkinek mindenütt, hogy megtérjenek.(Apostolok cs. 17,30)

Nos, megtaláltam, de van itt egy kis probléma. Majd 2000 év nem volt arra elég, hogy a mindenható Isten parancsa végrehajtódjék. Meddig nézi el a tudatlanságot. A Biblia szerint "parancsolja az embereknek", tehát nem az egyháznak. Ezek szerint az ismételten mindenható Isten parancsai bizonyos emberekhez nem jutnak el. Miért? Ha Isten szabad akaratot adott nekünk, akkor miért parancsolgat?

Benne van a Bibliában, megtalálta, nincs evvel semmi gond, csak az, hogy a Biblia nem Isten szava, hanem az emberi elme szüleménye. Egyetlen egy mondatot is százféleképpen lehet értelmezni belőle, nemhogy az egészet. Nekem és más emberek számára pont emiatt hiteltelen annak eldöntésére, hogy van-e Isten vagy sem. A Biblia nem egy mesekönyv, de nem is Isten szava, egész egyszerűen egy rosszúl összeollózott vallási mű. Minden benne van, még az ellenkezője is. Így bármit meg lehet magyarázni. Van aki szerint a Kérdező a Pokolra jut, van aki szerint nem. És ezt honnan veszik, hát a Bibliából.

2009. szept. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim válasza:
15%
Sajnos ha nem vagy megkeresztelkedve a pokolba vezet utad.De ha megkeresztelkedsz es megprobalod betartani a 10 parancsolatot udvozolt leszel :)
2009. szept. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
60%
Azt írja a Biblia, hogy "aki Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké". Tehát nem az a lényeg, hogy megkeresztelkedj. Ez tényleg csak egy folyamat vége. Az i-re a pont. A keresztelkedés azt szimbolizálja, hogy Isten kezébe adod az életed, vagyis önátadás. Ez előtt meg kell ismerned a Teremtő Istent, és az ő akaratát. Ez sokkal fontosabb, hogy megértsd, mi miért történik.
2009. szept. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
60%

van két mondás, miszerint

1. Isten nem vallásos

2. a pokolban nagyon sok megkeresztelt fog szenvedni


és való igaz! a Bibliában az van, hogy aki hisz (szövegkörnyezetből kiderül, hogy Jézusban) az élni fog, aki pedig nem hisz, elkárhozik. ennyire egyszerű! csak Jézus áldozatát kell elfogadnod, amit Érted tett, és élni fogsz:)

2009. szept. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
30%
A Bibliában egész pontosan az áll, hogy aki hisz és megkeresztelkdik, az üdvözül.
2009. szept. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
A kersztelkedésnek semmi köze a pokolhoz. Egy a lényeg Jézushoz kell megtérned és akkor nem kárhozol el:„Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.” Gondoljatok már bele Ti, akik riogatjátok a másikat, ha egy anya elvetél, akkor az a szerencsétlen magzat (aki a Biblia szerint már élő embernek számít a fogantatása óta)csak azért pokolra kerül, mert a vetélésnél nincs ott egy pap? Gyerekek nincsenek a pokolban!
2010. márc. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
azt te honnan tudod, jártál már arra?
2010. márc. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Én nem hál' Istennek, de már visszajöttek onnan egy páran, ugyanis annak ellenére, hogy sokan kellemes élményként élik meg a halált jó páran vannak, akik bizony haláluk után a pokolba kerültek. Orvosok is sokat meséltek erről, sok ilyen emberrel találkoztak, azt mondták, hogy azért lehet erről kevesebbet hallani, mert senki sem dicsekszik azzal a többséggel ellentétben Ő bizony a pokolra jutott. egyébként találsz jó pár ilyen élménybeszámolót a neten. Ők mondták, hogy gyerekek egyáltalán nincsenek a pokolban. 15 éves viszont már került oda. Úgy látszik ott is 14 év a határ.
2010. márc. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
szerintem te gúnyolódsz
2010. márc. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!