Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha már rá jöttünk, hogy a...

Ha már rá jöttünk, hogy a bibliából kivettek dolgokat, és bele is tettek, akkor miért hisztek még a bibliában?

Figyelt kérdés

Ugyebár van az a történet hogy egy kisfiú talált tekercset amin Jézus igazi tanításai voltak.Rájöttek ,hogy tényleg abból az időből származik..stb...

Abban pl:Jézus beszélt a reinkarnációról és még nagyon sok mindenről amit a bibliába tilos volt bele tenni.

De akkor most mi van?Hát ha már egyszer rájöttünk ,hogy a mostani tanítások teljesen eltérnek az igazitól ,akkor miért hiszünk még mindig a bibliában.

És egy szóval sem mondtam hogy nem hiszek istenben! csak nem értem a helyzetet!

A válaszokat köszönöm:)


2013. márc. 13. 20:57
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
59%

"De ha ők döntötték el hogy mi legyen a Bibliában akkor lehet hogy az egész nem igaz."


- A lehet, hogy nem igaz, és a nem igaz között van különbség. Egyébként sokkal több dolgod fogadsz el valóságosnak annál, mint amennyirő biztos tudásod lehet.


"Én nem fogadom el azt hogy Pl:az állatnak nincs lelke,"


- Szíved joga.


"vagy azt is tiltja a biblia ,hogy azt mondjuk hogy isten bennünk van .Szerintem ez hülyeség mert isten a szívünkben van!Szóval nem tudom ez nekem meredek hogy pár ember döntött arról hogy mit higgyen az emberiség."


- Nekem meg ezt nehéz elfogadni.

2013. márc. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Jólvan ,nem mondtam hogy most higgy nekem.Csak mindenki tudja hogy pár ember döntött hogy mi legyen benne a Bibliában és mégis van aki vakon hisz benne.Az igazi tanításokat pedig meg se hallják.
2013. márc. 13. 21:41
 13/35 anonim ***** válasza:
59%

De, éppen azt mondod, hogy neked kell hinni, mert pusztán azon az alapon, hogy emberek állították össze, ráadásul neked nem is tetszik a tartalma, hazugságnak tartod a Bibliát, illetve úgy tartod, hogy aki hisz benne, az "vakon hisz".

De nem vakon hiszel abban, hogy pl. az álaltoknak van lelkük?

2013. márc. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Ez teljesen más..szerintem.

Mert én látom hogy van lelke a kiscicámnak .

De az hogy higgyek olyanban amit pár ember állított össze...

Nem azt mondom hogy hülyék azok az emberek akik hisznek ebben csak nem igazán értem őket.

2013. márc. 13. 21:47
 15/35 anonim ***** válasza:
0%

Tehát ha én leírnám utólag, hogy a kiscicáknak van lelkük, akkor onnantól kezdve hiteltelenné válna ez a tan mondván, egy emebr állította össze?

Jézus cslekedetei magukban jelentik a kinyilatkoztatást, és azt írták le. Lehet kételkedni abban, hogy nem úgy történt. De nem lehet kijelenteni, hogy nem úgy lett volna.


Én meg őszintén szólva nem láttam még senkin és semmin, hogy lelke volna.

2013. márc. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

"Én meg őszintén szólva nem láttam még senkin és semmin, hogy lelke volna." ez szomorú!

De miért hiszünk azoknak akik be vallják hogy bele tettek dolgokat és ki vettek .

Miért nem a tekercseknek?Azoknak az iszonyú régi pappíroknak ahonnan nem vettek ki semmit.

2013. márc. 13. 21:58
 17/35 Ozmium42 ***** válasza:
66%

Kedves kérdező!


A válaszaid mutatják, hogy fogalmad sincs a Biblia tanításáról. A Biblia szerint az állatoknak van lelkük, és ezért nem szabad megenni a vérüket.


"Csakhogy abban állhatatos légy, hogy a vért meg ne egyed; mert a vér, az a lélek: azért a lelket a hússal együtt meg ne egyed!" 5Móz 12,23


Ami azt illeti, hogy benned van, az azért nem igaz, mert Isten mindenhol ott van. Ugyanakkor nem is lehet egy pontra mutatva azt mondani, hogy "ott van", mivel eleve láthatatlan, és nincs fizikai teste. Ezt könnyű belátni szerintem Biblia nélkül is.


És most a tekercsekről...


Első körben el kellene dönteni, hogy ezek szuper titkos tekercsek-e, vagy olyanok, aminek mindenki tudja a tartalmát, és az eredetiségéről is mindenki meggyőződött. Mert ez azért furcsa, hogy egy olyan tekercs olyan sorairól vitatkozunk, amit állítólag hét lakat őriznek és titkolnak. És bár senki nem olvasta, mégis mindenki tudja, hogy Jézus a csakráról, és reinkarnációról tanított benne. Nem furcsa ez? Nem gondolkoztat el, hogy talán csak valaki, aki annyit forgathatta az említett tekercseket, mint te magad, beült a gép elé, és írt valami szenzációsat, amiből városi legenda lett?


Igazából nem nehéz ilyet hamisítani. Igazából csak azt kell eldönteni, hogy "megfelelő" tartalmú tekercs korát, vagy "megfelelő" korú tekercs tartalmát hamisítod meg, és máris hihető.


Kering egy "hun ima" a neten, ami állítólag 5. századi, pedig a 2000-es években írta valami jómadár. Több százezren kapásból bevennék, hogy ez tényleg egy hun ima, és el is gondolkoznának rajta, hogy mennyire hasonlít a bibliai miatyánkra, és hogy vajon miért nem ezt használjuk?


A helyzet az, hogy jelen állás szerint 3 dolgot tudok elképzelni:


- Az említett tekercsek vagy nem léteznek egyáltalán

- Vagy léteznek, de nem az van bennük, amit mondanak

- Vagy léteznek, az van benne, amit mondanak, de nem olyan korú, mint amilyennek hiszed, hanem jóval későbbi, és nem is attól a személytől származik, akire hivatkozik.


Ha be tudod bizonyítani az ellenkezőjét linkekkel, forrásokkal, akkor a kérdésed jogos, addig viszont csak délibábokat kergetünk.

2013. márc. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 Ozmium42 ***** válasza:
69%

Még egy gondolat.


Amikor a Bibliát összeállították, az akkori keresztény közösségek már jól ismerték ezeket az iratokat. Az összejöveteleiken ezeket felolvasták, és terjesztették, ez volt a hitük alapja. A Biblia, és a katolikus egyház azért jött létre, mert megjelentek hamis iratok, (ezek az apokrifek, vagy más néven pszeudoepigráfok), amik egyértelműen hamisítványok voltak, de az apostolok és Jézus nevében íródtak, és hajaztak az eredetiekre, csak éppen bele voltak csempészve mindenféle tévtanítások, amik az eredetiekkel szöges ellentétben álltak. Ezeknek sokan bedőltek egy időben. A Biblia megalkotása azt a célt szolgálta, hogy kifejezzék, hogy mely iratok hitelesek, és melyek nem, illetve a katolikus (egyetemes) egyház feladata volt, hogy a hiteles iratokat hitelesen és egységesen magyarázza.


Tehát itt azt kell tudatosítani, hogy a katolikus egyház a Bibliájával nem az égből hullott alá, a szemtanúk nagy pislogására, hanem a tekercsek akkor már közismertek voltak keresztény körökben, amikor a Bibliába összesítették azokat, és a keresztény irányzatok vezetői megegyeztek bizonyos hitigazságokban.

2013. márc. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

[link]


Itt beszélnek a tekercsről ,de még keresek nektek ...

2013. márc. 13. 22:33
 20/35 A kérdező kommentje:

És igazad van nem tudok olyan sokat a Bibliáról nem is vitatkozni jöttem ide ,hanem megérteni.

Ha nem azt írja a Biblia hogy az állatnak nincs lelke akkor miért mondják nagyon sokat és még az apám is olvasta aki nagy Biblia rajongó.....?

2013. márc. 13. 22:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!