Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az újdonsült párom Jehova....

Az újdonsült párom Jehova. Mire kell mellette számítani? Nyilvánosan nem fogja meg a kezem, se egy puszi. A vallása miatt?

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 07:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
36%

Igen a vallása miatt.


Ha nem vállal nyilvánosan, annak az az oka, hogy házasság előtt nem érinthetik meg egymást.

2013. márc. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
19%

kedves kérdező.


Nem lepett meg a kérdésed, már több ilyennel találkoztam.

Én egy Tanú vagyok, és nem egy olyan emberrel beszéltem aki egy Jehova Tanúja lányba vagy fiúba, botlott bele, és kívánt kapcsolatot kezdeményezni.


Igazából, ha komolyan venné a bibliában leírt alapelveket, akkor nem is szabadna neki veled semmilyen kapcsolatot létesítenie, mert a Bibliában Pál írta, hogy egy keresztény csak az Úrban házasodhatnak.

(1Korintusz 7:39) . . .szabad arra, hogy házasságot kössön, akivel akar, de csak az Úrban.


Ez azt jelenti, hogy csak egy Tanú társat választhatna magának jövendőbelinek.


Ha ezt nem veszi figyelembe akkor sok fájdalommal nézhet szembe, mert a házastárs mivel nincsenek egy hiten, sérelmezheti, hogy rendszeresen elmegy gyülekezetbe, meg prédikálni, stb.

S ez a házasságban vitákhoz vezethet, persze nem minden esetben.


Nem rég óta levelezek egy olyan fiatal emberrel aki hasonló cipőben jár, és nem ellenséges a tanúkkal, csak érdeklődik.

Javaslom, hogy beszéld meg vele, mert ez így lenne helyes.


Tisztelettel

2013. márc. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Csak az Urban,ez a Jehova tanuinal egy kicsit at lett irva,vagyis csak a Jehova tanuinal lett belole,hiszen szerintuk csak ok vannak az Urban,meg jo hogy ez nem igaz,hala az Urnak hogy Istennek nem vallasra van szuksege.
2013. márc. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%

Néhány további példa:

Nem lesznek ünnepeitek. Számukra nincs születésnap, névnap, karácsony, húsvét vagy pünkösd, mert mindezeket pogány ünnepeknek tartják.

Kiköveteli magának, hogy ne egyetek véres húst. Csak az ő szabályaik szerint levágott állatból ehettek. Ha csak vérátömlesztéssel tudnák megmenteni az életedet, akkor sem lenne szabad elfogadnod a vért, mert tiltja Jehova.

Nem tiszteleghetsz az ország zászlaja vagy himnusza előtt, mert azt bálványimádásnak tartják. Nem mehetsz szavazni sem, mert egy igaz keresztény távol tartja magát a politikától.

Bár Jézust tartják egyházuk vezetőinek, senki nem imádkozhat hozzá, mert az sértené az Atyát.

Komolyan, ez kell neked?

2013. márc. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 18. 23:22
 16/21 mustafa33 ***** válasza:
74%
Párod? Valóban? Vagy csak ilyen a térítési taktikája? Azután ha már bent vagy, agyő.
2013. márc. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
40%

Drága jószomszéd!

Nagyon tudlak sajnálni,hogy ennyire félre vagy tájékoztatva.

Először is:-nem fogja kötelezni arra,hogy áttérjen az ő vallására,hitére,mert tudja nagyon jól,hogy az nem érne semmit Isten előtt ha csak erőszakból térne át a férje.

Másodszor:nem kell járnia a gyülekezetbe vele ha nem akar!

Az én nagyobbik fiam sem jár velünk a gyülekezetbe,még sem erőltettem neki soha sem,ettől függetlenül nagyon jó a viszonyunk.Ez az ő döntése és ezt mi elfogadtuk.

Harmadszor:a közelebbi kapcsolat kinél mit jelent,nálunk azt jelenti,hogy nincs szexuális érinkezés.Udvarolni ugyanúgy udvarolnak a fiatalok mint más,de egy határt nem lépnek át.Amikor nem voltam Tanú akkor is ezt tartottam a megfelelő sorrendnek!Nem beszélve arról,hogy így nagyon sok mindentől megóvja magát az a fiatal.

Negyedszer:nálunk is van családtervezés,nincs tiltva a fogamzásgátlás!!Ne keverjük össze,az abortusszal!Az abortusz nem egyeztetető össze a mi elveinkkel és életvitelünkkel,mivel az a mi nézőpontunk szerint gyilkosság.Ahány gyermeket megszültek a Tanúk azt azért tették,mert így szerették volna és nem azért,mert kötelező volt megszülni.Úgyanúgy használhatnak fogamzásgátló módszereket mint bárki más,ezzel kiküszöbölve azt,hogy annyi gyermekük szülessen.Aki pedig ennyi gyermeket megszül,mint a te ismerősöd felesége,jó lenne ha áttanulmányozná a Bibliát,vagy segítséget kérne a gyülekezettől,mert az senkinek sincs megtiltva,hogy fogamzásgátlást alkalmazzon.



Elnézést kérek ha valakit megbántottam volna,de légyszíves először mindíg tájékozódj,és aztán írj le dolgokat,mert így elkerülöd azt,hogy badarságokat írj ide!!

2013. márc. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Csak annyit szeretnék még hozzátenni,hogy közöttünk is van egy Tanú aki több mint harminc éve él úgy,hogy a párja nem Tanú és még sem kötelezte a férjét,hogy járjon vele az összejövetelekre.Évente egyszer eljön vele amikor tartjuk a Jézus halálának az emlékünnepét és kész,ennyi,egész évben nem is látjuk többször,mégsincs semmi gond ebből!De gondolom más vallásból is vannak olyan emberek akik évente elmennek egyszer templomba,pl:húsvét,karácsony.

2013. márc. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 mustafa33 ***** válasza:
A harmadik szomszédban lakik egy idős házaspár. A néni tanú, a bácsi nem. Nemrég, 70 valahány évesen váltak el. A bácsi ha berúgott azt kiabálta: - a vénaszony elmegy motoszkálni, engem meg nem visz magával, elválok. El is váltak, de továbbra is együtt laknak, mi mást csinálhatnának vénségükre. Ez valójában nagyon szomorúan mosolyogtató.
2013. márc. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 mustafa33 ***** válasza:
Ja, kihagytam, hogy a bácsi csak akkor rúgott be, de mindig amikor a néni a királyság termébe ment.
2013. márc. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!